tak tohle jsem musela zkusit!

classic Klasický list Seznam threaded Témata
8 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

tak tohle jsem musela zkusit!

tomina
googlila jsem a narazila jsem na toto video
http://">http://www.youtube.com/watch?v=t2ire2MU3Is&list=UU6NFc1XyVdzuyQw-f9HG42g&index=68
tak se mi to líbilo, že jsem se rozhodla, že to vyzkouším
toto je výsledek a já jsem docela spokojená
Odpovědět | Témata
|

Re: tak tohle jsem musela zkusit!

Evik
Administrátor
Tomina, vyzerá to fakt super! :) Vďaka za zdieľanie!!!
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Tento příspěvek byl aktualizován .
Parádní, líbí se mi víc než to jejich! Čím jsi barvila?
Odpovědět | Témata
|

tomina
Pochvala fakt těší, děkuji.
Mýdlo je s mlékem a medem, střed jsem dělala z nebarvené a dost silně obarvené hmoty - kurkumou. Vnější hmota je taky barvená kurkumou, ale ve světlejším odstínu a ty krupičky pro peelingový efekt, to je drcená pomerančová kůra. Voněla jsem pomerančovou silicí, ale ta mi skoro zmizela. Teď je mýdlo cítit trošku po pomerančích (EO jsem nakapala do té kůry), trochu po medu - takový ten louhový puch se vytratil, ale mýdlo není nijak pronikavě voňavé.
Neprošlo gelovou fází a zraje teprve týden, tak uvidíme, jak se dál projeví.
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Tipovala jsem skořici :-) A ruličku od toaleťáku? Bych to zkusila  s trubkou od papírových utěrek, ale je otázka,jestli se pak podaří udělat pěkně střed. Pomerančová esence strašně vyprchá, mně se ji podařilo jak takž uchovat akorát u  mýdla, který jsme dávala tuhnout do mrazu a neprošlo gelem.
JInak se musím smát, máme podobné nápady - taky chci udělat zelené mýdlo, jen jsem si říkala, že odpad z výroby masti dám  ještě macerovat do oleje plus stonky, co mám. BTW-zůstal tomu mýdlu onen charakteristický zápach nebo ne?
Odpovědět | Témata
|

tomina
po zápachu z konopí ani stopa, to louh zlikvidoval spolehlivě, jenže mě se to mýdlo vlastně nepovedlo, je strašně žíravé (mezi 10-11) i po 4 týdnech, pokud by zrálo, tak jak má, možná bude "smrdět" po konopí, ale to musím zkusit znovu. Jinak to zelené je vlastně macerované v kokosovém tuku už z masti, jen je to vymačkané, ty stonky bych spíš přelila vařící vodou a udělala bych macerát (něco, jako čaj), ve kterém bych rozpustila NaOH.

Ruličku od utěrek jsem taky původně brala v úvahu, ale pak jsem se bála toho, že to bude moc hluboké a nepůjde to probarvit, tak jsem zůstala u dvou kratších válečků, ostatně od toaleťáku je ta rolka užší, tak akorát.
Původně jsem se snažila o "kytičku" ve středu, jako na videu, ale začala jsem tahat od středu ven a vzniklo to, co vzniklo. Mě se to teda líbí víc, ale kdybys chtěla motiv, co je na videu, pak protahovat z kraje do středu.
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Do vody to moc dávat nechci, přijde mi, že je to celkem škoda, Ze stonků je u bushky recept na čokoládové bnbony a začíná  tím, že je smaží v kokosovém tuku.
Ne, hvězda je právě lepší, ta se mi líbí víc. Do ruličky od utěrek to možná zkusím-s dlouhou jehlcií by to mohlo vyjít.
To je fakt mor...Evik, jasně,že jsi nás varovala :-)
Odpovědět | Témata
|

Lendulín
Nedávno jsem dělala konopné mýdlo a vůně zůstala. Je to recept na 1kg olejů. Nejprve jsem dala asi 60 g rozdrcených lístků a paliček prohřát ve 100g olivového oleje (ne panenského) aby se uvolnily látky, ten olej jsem použila spolu s kokosovým a palmovým v poměru olivový 50%, kokosový 20% a palmový 30% (olivový doplnila do 50%). Smíchala s louhem a potom jsem ještě dodala polovinu z cezených a prohřátých lístků a dodala nové nadrcené asi dalších 100g. Chvíly povařila a dodala 30ml tekutiny z rozvařených citrónových šlupek pro snížení PH výsledného mýdla.
Mýdlo je temně zelené ( nedobarvované) voní silně po konopý a má PH 7,5. Po zkoušení trochu vysušuje tak bych dodala ještě ke konci krapek avokádového oleje.