prve mydlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
16 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

prve mydlo

jana987
ahoj.super blog!vcera som sa odhodlala urobit olivove,presne podla receptu!uz stopu som mala mierne hudtejsiu ,piekla som 3 hodiny na 90 stupnov,a dnes som krajala.ale mydlo sa mi drobi,je krehucke a v strukture su bublinky ako v cokolade areo :)cim to je,kde sa stala chyba,da sa take mydlo pouzit?vonia krasne,ani sa mi nezda,zeby vysusovalo ruky.len ta struktura je divna.
Odpovědět | Témata
|

Re: prve mydlo

Evik
Administrátor
Ahoj Janka,

bublinky sú spôsobené prílišným teplom - trochu to prevrelo. Teraz - po čase - som presvedčená, že mydlo vôbec netreba piecť na takej vysokej teplote, ani tak dlho. Ale to nevadí, ak nie je alkalické, tak sa určite bude dať použiť!

Fotka by pomohla...

Evik
Odpovědět | Témata
|

jana987
no my sa s nim uz gehnime :) a z koze sme zatial nezliezli,je pekne tvrde,nepriesvitne.v destilovanej vode sa rozpustalo,nepali :)lakmusove papieriky mi objednali v lekarni ,este nemam.drzim ho uz treti den rozkrajane na radiatore,keby daco,aj to len polovicu,druhu som uz rozdala,a idem robit levandulove! levandulu mam "z vlastni zahradky" akurat sa luhuje.uz som robila aj cierne uhlove,pretoze stale objednavam z lushu,ale to som do hotovej zmesy s kozim mliekom pridala,jeden balik cierneho uhlia z lekarne a medovkovo,levandulovu silicu,posypala som marockym bahnom.vizera uplne ako z lushu,vonia lepsie ako z lushu a zatial sa mi zda ,ze efekt na tvar ma ten isty :)
Odpovědět | Témata
|

jana987
chcela som dat fotky urobila som uz aj levandulove a jogurtovo citronove,to sa mi droli,robila som ho podla receptu,chladilo sa 24 hodin na balkone kde nemrzne,ale krajalo sa katastrofalne!ma perfektnu farbu,vobec nezozltlo.ako sa sem vkladaju fotky?
Odpovědět | Témata
|

jana987
tak som to tu pocitala a po zhrnuti mi vyslo:ak chcem v mliekovych a jogurtovych mydlach zachovat bielu farbu -chladim,ale tym padom neprejdu gelom a budu dlhsie zriet,ale budu jemnejsie a kremovejsie.mozem ich nechat prejst gelom pri izbovej teplote a budu pouzitelne hned,s urcitostou vsak zmenia farbu.kastilske mydlo je najlepsie strcit do rury na 60-70 stupnov,aby zgelovatelo,pri vyssej teplote sa rychlo odpari voda,mydlo bude krehke a bublinkate.na vsetky mydla je najlepsie polozit peciaci papier,aby sa nevytvorila soda,a aj to co sa zda nepouzitelne po 4 tyzdnoch,v podstate pouzitelne uz je :)super blog,len tych vlakien a diskusii je tolko,ze uz ani nepamatam,ci som pocitala vsetko :)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Hehe, tak nejako si to pekne zhrnula.

Obrázok sa dá vložiť len ak sa zaregistruješ - vytvoríš si účet na fóre.
Odpovědět | Témata
|

jana987
Tento příspěvek byl aktualizován .
OBSAH BYL VYMAZÁN
Autor tuto zprávu vymazal.
Odpovědět | Témata
|

jana987

jogurtovo -citronove-chladene na balkone,krehke,nedalo sa rezat
Odpovědět | Témata
|

jana987
Odpověď na tento příspěvek od jana987
OBSAH BYL VYMAZÁN
Autor tuto zprávu vymazal.
Odpovědět | Témata
|

jana987
levandulove,susena levandula a farba sa niekde este nasla aj tak nrozpustena,ale vonia paradne!
Odpovědět | Témata
|

jana987

tangarinkova silica,med-po 24 hodinach dost ako zelatina,krajala som az po 48,vonia ako kandenzovana pomarancova kora :)
Odpovědět | Témata
|

jana987

tak to je to prve:kastilske,pecene 3 hodiny pri 80 stupnoch,je tvrde ako beton,zle sa krajalo,je krehke,drobi sa ,ale hadam nejak dojde :)
Odpovědět | Témata
|

evula
toto ma celkom zaujima, od coho je to flakate?
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Toto sa drobí, lebo ešte nedošla zmydeľňovacia reakcia, pretože bolo v chlade. Trebaho nechať aspoň 48hodín pred krájaním...
Odpovědět | Témata
|

jana987
Odpověď na tento příspěvek od evula
To levandulove?niektore zrnka modrej farby sa nerozpustili celkom pred zamiesanim do stopy,no a az potom to bolo vidno:)

Odpovědět | Témata
|

Snowglobe
Zkoušela jsi, Jani, krájet velmi horkým nožem? Trochu to pomáhá, ale pokud je mýdlo velmi křehké, trošědrobení se beztak neubráníš..