podzimní kolekce 2015

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

podzimní kolekce 2015

Iris
Tak jsem po letní horké pauze začla opět tvořit a výhledově mám v hlavě další receptury.Momentálně mi tohle všechno zraje,doufám,že i ty s přídavkem okurky,dyně a banánu vydrží a nezačnou se kazit..pro jistotu již přidávám grepové jadérko.

BANÁNOVÉ_s_kakaem,jojobovým_a_makadamiovým_olejem

odvar_sedmikráska+olivový+mandlový+meruňkový_olej-10%

DÝŇOVÉ(odvar_z_dyně+dyně_hokkaido+dýňový+babassu_olej+hřebíčková_esence.

Jílové s_vůní_růžového_dřeva(růžový_jíl+bílý_jíl_

KONOPNÉ(odvar_z_byliny+bylina_drcená+BIO_konopný_olej+konopný_extrakt

LEVANDULE_s_avokádovým_a_jojobovým_olejem

Mateřídouška_s_azulenem

MEDOVÉ_s_vůní_medu_a_santalového_dřeva(_med+mandlový+jojobový_olej

MĚSÍČEK_LÉKAŘSKÝ_s_jemnou_vůní_mandarinky_a_citrusů(rýžový+meruňkový+rakytníkový_olej+citrusové_esence

osvěžující,OKURKOVÉ_S_ALOE_VERA_A_ZELENÝM_JÍLEM(dužnina_a_šťáva_z_okurky_a_aloe_vera+olivový_olej+zelený_jíl
Odpovědět | Témata
|

Re: podzimní kolekce 2015

DastyX
Wow, nádhera. Zase nová inspirace, překrásné :-) Můžu se zeptat, když dáváš odvar z byliny (třeba u konopného), to dáváš do mýdla vodu? nebo ten odvar používáš místo destilované vody? Tu modrou barvu získalo to konopné mýdlo samo, nebo jsi tam dávala i něco na barvičku?
Já jsem začala s mýdelky teprve nedávno. Mám 4 druhy. Teprve mi dozrála první tak mydlení teprve začne :-) Tady člověk nachytá tolik inpirace! Iris, četla jsem tu na fóru nějaký dotaz na ta ovocná mýdla, jestli je někdo zkoušel a jestli se nekazí. Napíšeš sem po čase, jak to dopadlo? Kolik toho ovoce jsi do mýdla dala? Líbí se mi to banánové, taky bych ho zkusila.. asi nevoní,že? :-)
Odpovědět | Témata
|

Iris
Odvar dělám z destilky;-)..nechám přejít bylinky varem,louhuji,zcedím a pak vychlazený použiji na rozmíchá roztoku s NaOH.Vesměs mi samy bylinky obarví výsledné mýdlo,jen do toho levandulového jsem přidala ždibeček fialového a modrého oxidu.V konopném je přidaný zelený jíl..výsledná barva-lahvově zelenkavá.Ovocné s banánem jsem dělala prvně,dám po čase vědět..dala jsem do hmoty celý malý banán rozmixovaný na kaši v troše odebrané destilky z celkového množství 380g tak,aby byla zachována váha vody.Nějak extra není po banánu cítit,ale to mi žíly nerve,začínám spíš dávat na složení a kvalitu,než na uměle vytvořené vůně.Včera jsem opět řádila:-))),až to vyndám z forem,nafotím další inspirativní kousky.Přeji ti úspěšné mýdlování:-)..i já tu našla spousty inspirací a vychytávek pro začátek,časem si budeš sama vymýšlet kombinace,chce to i trochu si počíst o bylinkách,co je pro kterou pokožku jak prospěšné;-) ..já nejraději přeci jen ty bylinky a koření,přijde mi to přirozené.Už mi lítají v hlavě nápady na vánoční kolekci pro známé..perníkové:-))

---------- Původní zpráva ----------
Od: DastyX [via Fórum výroby mydla] <[hidden email]>
Komu: Iris <[hidden email]>
Datum: 15. 9. 2015 9:27:43
Předmět: Re: podzimní kolekce 2015

Wow, nádhera. Zase nová inspirace, překrásné :-) Můžu se zeptat, když dáváš odvar z byliny (třeba u konopného), to dáváš do mýdla vodu? nebo ten odvar používáš místo destilované vody? Tu modrou barvu získalo to konopné mýdlo samo, nebo jsi tam dávala i něco na barvičku?
Já jsem začala s mýdelky teprve nedávno. Mám 4 druhy. Teprve mi dozrála první tak mydlení teprve začne :-) Tady člověk nachytá tolik inpirace! Iris, četla jsem tu na fóru nějaký dotaz na ta ovocná mýdla, jestli je někdo zkoušel a jestli se nekazí. Napíšeš sem po čase, jak to dopadlo? Kolik toho ovoce jsi do mýdla dala? Líbí se mi to banánové, taky bych ho zkusila.. asi nevoní,že? :-)

Pokud odpovíte na tento e-mail, vaše zpráva bude přidána do diskuze níže:
http://forum.alchymistka.eu/podzimni-kolekce-2015-tp4642360p4642362.html
Pro odstranění odběru z podzimní kolekce 2015, zde klikněte.
NAML
Odpovědět | Témata
|

Iris
Odpověď na tento příspěvek od DastyX
Omlouvám se za posun názvů u fotek..k snímku patří vždy název POD FOTKOU.