pevný rastlinný šampón

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

pevný rastlinný šampón

Anka
Zdravím všetky mydlárky,
včera večer som robila pevný šampón. Recept som použila  1000g olejov v tomto pomere:
                                                                                                                       olivový olej 31%
                                                                                                                       ricínový olej 27%
                                                                                                                       kokosový olej 27%
                                                                                                                       jojobový olej  5%
                                                                                                                       avokádový olej 3%
                                                                                                                       bambucké maslo 3%
                                                                                                                       mandľový olej  2%
                                                                                                                       hroznový olej   2%
                                                                                                                       NaOH       120g v soap calc vyšlo 147,46g,ale keďže som v ostatných receptoch videla znížené množstvo NaOH tak so urobila podľa nich.
 Vo vode som zaparila žihľavu, šalviju a rozmarín v tomto vývare som rozpustila NaOH . Teplota olejov aj hydroxidu bola 29 st.celzia. V stope som pridala:  6g.vonný olej do kúpeľa Aloe vera, 2g levanduľovej silice a 2g kardamónovej silice. Stopa prebehla v poriadku, šampon som nalievala do malých silikónových formičiek
veľmi rýchle hustol a kým som všetky formičky uložila do krabice a zabalila do deky bol úplne tuhý. Poobede som nazrela do krabice a na moje prekvapenie šsmpon bol velmi teplý a zpriesvitnel a zmäkkol, večer už nebol teplý ale stále je gelovitý a na dotyk mäkký. Tak neviem, či je to správne, alebo som niečo dobabrala. Alebo sa mám vyzbrojiť trpezlivosťou . PS:Ak viete poraďte. Márne som hľadala ,aké pretučnenie je dobré pri pevných šamponoch, ako správne vypočítať koľko NaOH je potrebné dávať.

Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: pevný rastlinný šampón

Evik
Administrátor
Ahoj Anka,

keď pominiem vysoké pretučnenie, mydlo prešlo gélovou fázou a po nej je vždy mäkké aj 2 dni. Trpezlivosť.

Evik