přípravy na vánoce

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

přípravy na vánoce

Iris
To je tak,když má mýdlařka dovolenou a je sama doma:-)))
Trošku jsem si hrála s oxidy a parfémy...

Dámské-parfém Elisse s arganovým a meruňkovým olejem

Pánské-parfém Waterman s rýžovým a jojobovým olejem

Vánoční perníkové s medem,kakaem,perníkovým kořením,kakaovým a bambuckým máslem

A bylinky..Tymiánové s panenským olivovým olejem

SEDMERO BYLIN s rakytníkovým olejem-vysoce hojivé,antibakteriální,protizánětlivé(Vilcacora,Echinacea,Mateřídouška,Rakytník,Žen-Šen,Lišejník Islandský,Šišák-nať)

Odpovědět | Témata
|

Re: přípravy na vánoce

DastyX
juuu! Perník :-D to vypadá nádherně. Skoro škoda ho vymydlit :-D V koupelně se bude o vánocích krásně vyjímat. S tím zdobením sis pěkně pohrála :-D to by mě taky bavilo :-D Hračičkové. Akorát když umíchám mýdlo, tak už by s ním tyhle zdobení nešly, na to je husté. Tos dělala tím šlehaným receptem, který jsem tu někde četla?
Já jsem taky na bylinky, a pečující oleje.. sprchování pak nabírá jiný rozměr, když se člověk může těšit z toho, co vyrobil a z toho, jak teď bude mít po sprše příjemný pocit na kůži :-)
A rakytník a vilcacora.. mám pocit, že bych potřebovala spoustu času na výrobu spoustu druhů.. Achjo, co jsem si to zas vymyslela za koníčka.... :-D A ještě se mi líbily ty mýdla se solí z mrtvého moře..na ekzémy.
Mě se právě louhuje mateřídouška v oleji a od mamky mám "objednávku" na mýdlo s kávou (inspiraci už jsem na foru hledala a nějaké jsem našla.. myslím že bylo dokonce od tebe). Takže budu v blízké době dělat dvě další mydélka. Už se těším :-)
Odpovědět | Témata
|

Iris
Jakápak škoda..od toho je to mýdlo,aby se vymydlilo:-))). S tím zdobením je víc práce..jeden den odleju blok,po 24h nakrájím,připravím si šlehané,i tak musím rychle protože cca po 30-40ti minutách začne tuhnout,no a zdobím,dokud je ten rozkrájený blok ještě vláčný a relativně měkký,aby to navzájem přilnulo.Na šelhané jsem tu do sekce recepty dávala návod.Kafíčkové mýdlo jsem dělala kdysi mezi prvními,ale už ho opakovat nebudu,v podstatě o něj byl nejmenší zájem.
  Tenkrát jsem půlku hmoty obarvila instantním kafem a holandským kakaem,přidala 1čl i normál kávy,dělá to pak jemný peeling.
  Já dnes vyndala další z forem,ještě suším,abych mohla přidat raznice,pak jsem spáchala jedno dortové s vůní kokosu a kakaa,s tím teda byla práce,hlavně navrstvit to do kulatý dortový formy,pak mi to nešlo vyklopit,ale myslím,že se nakonec povedlo...mrkni..

A už uklízím,4denní mýdlování stačilo,nemám to už kam dávat na uzrání.Ale výhledově mám v plánu ještě Jasmínové se zeleným čajem,pak jemné čistě olivové,ovesné s kozím mlékem,jedno orientální,no a ještě nějaké dárečkové vánoční..uvidím,co mě ještě napadne
Odpovědět | Témata
|

DastyX
Teeeda.. to už je hodně vysoký level :-) Nádhera. Já ještě chvíli zůstanu jen u kosteček, třeba pak někomu na nározky nebo na ty Vánoce (za rok) si troufnu vyrobit něco tak složitého a luxusního :-)
Ty dárečkové jsou super nápad. Mám takovou tu krabici od čajů pickwick, kde je 9 políček. To by se mohlo taky použít jako forma.
Já o tom kávovém četla, že si ho cení rybáři a řezníci, protože odstraňuje z rukou pachy.. třeba tu rybinu :-) Vyzkouším, uvidím :-)
Jasmínové mi teď zraje, byl to pokus s jogurtem a ovoněla jsem ho právě jasmínem. Je bílé a hezky voní, bude určitě super (až na ty minihrudky škrobu co se mi nerozmíchaly, ale teď už vím jak na ně, pro příště). S tím zeleným čajem bych taky chtěla něco zkusit.. Viděla jsem tu od někoho bábovičky se zeleným čajem, i s peelingem. Ale kdovíkdy se k tomu dostanu. Dneska jsem míchala mateřídoušku.
Odpovědět | Témata
|

Whitehorse
To je nadhera...manzel povidal,jen aby to nekdo nechtel snist :-D
Nasadila jsi mi brouka do hlavy...taky pockam,az budu doma sama.
Hlavne to jasminove se zelenym cajem...to zni skvele...
Odpovědět | Témata
|

Iris
Děkuju..no myslím,že by si někdo kousl jen jednou .Já pro to mýdlaření preferuji samotu,máme maličký byt a když tu vykrámuju všechny pomůcky a přísady..zpravidla si jeden den takticky navařím zásoby jídla,aby se to dalo jen ohřát v mikrovlně a pak den,dva jen mýdlařím.Dnes jsem konečně ozkoušela první vyzrálé..dýňové,mateřídoušku s azulenem,okurkové,banánové..zatím jsem maximálně spokojena.Už se mi honí hlavou zas nové recepty