ovsenné mydlo s medom

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

ovsenné mydlo s medom

bibi
Robila som ovsenné mydlo s medom - oleje kokosový 55g, slnečnicový 100g a olivový 200g, hydroxid som zarábala do ovsenného odvaru, v stope som pridala lyžicu medu...Hydroxid v odvare hneď zhustol, cukry z vločiek trocha zhnedli a stopa chvíľu trvala, asi po 7 minútach mixovania bola už dosť hustá, pridala som ten med a rozmixovala ešte a potom naliala do formy. Tvrdlo 28 hodín, potom som ho nakrájala, bolo ešte mäkkšie, ale krájalo sa dobre, nelepilo sa na nôž. Krásne vonia ako ovsenné koláčiky, som zvedavá na vôňu po vysušení

Ako prosímvás testujete ph? mydlo trocha napením na kúsku a tam odmerám ph papierikom? či ako?
Odpovědět | Témata
|

Re: ovsenné mydlo s medom

duun
Ahoj Bibi, to bude excelentné mydlo na suchú kožu.

pH sa meria tak, ako píšeš - treba mydlo trochu navlhčiť, rozmydliť prstom a do toho slizu namočiť papierik ;)
Odpovědět | Témata
|

bibi
ďakujem, myslela som si, ale som si nebola istá   ono je také mäkkšie, ale predpokladám, že ešte čo to strvrdne... krásne vonia, veľmi som zvedavá aké bude až bude "hotové". Mám malé deti, tak som pre nich chcela nejaké mydielko pre citlivú pokožku
Odpovědět | Témata
|

Petra
Odpověď na tento příspěvek od bibi
Můžu se zeptat kolik ml odvaru a kolik g hydroxidu jste dávala? Moc díky!
Odpovědět | Témata
|

bibi

Ahoj,mnozstvo odvaru a hydroxidu som davala podla mnozstva olejov. Gramaze som si vypocitala cez soapcalc. Odvaru som dala tolko g, kolko bolo treba vody. Cele mnozstvo vody som vlastne nahradila odvarom. 😃

Dňa 17.9.2014 21:18 používateľ "Petra [via Fórum výroby mydla]" <[hidden email]> napísal:
Můžu se zeptat kolik ml odvaru a kolik g hydroxidu jste dávala? Moc díky!

Pokud odpovíte na tento e-mail, vaše zpráva bude přidána do diskuze níže:
http://forum.alchymistka.eu/ovsenne-mydlo-s-medom-tp4641947p4642037.html
Pro odstranění odběru z ovsenné mydlo s medom, zde klikněte.
NAML