moje prvé pokusy

classic Klasický list Seznam threaded Témata
1 zpráva Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

moje prvé pokusy

Anka
Dlho som sa neozývala(zabudla som prihlasovacie heslo a tak som sa nanovo zaregistrovala - hm aj to sa stáva :-), Evka veľmi dobre a jasne vieš odovzdať svoje skúsenosti - vďaka, urobila som svoje prvé, mydlo a keďže som nemala ešte farby a vône, použila som sladkú papriku, a v stope som pridala potravinárske vône, ale ako si Evka už písala, rozpadli sa mi.
Pri druhom pokuse som sa inšpirovala  tvojim receptom na mliečne mydlo. Robila som ho pred 2 týždňami a skúsila som pridať aj  smotanu,podľa Soapcalc som prepočítala oleje,lebo som nemala niektoré, tak som ich nahradila.Použila som mliečny tuk, prepočítala som ho na 100 % , olivový olej, ricínový olej,sójový a smotanu s mliekom.  Chcela som aby nevysušovalo pokožku,asi som nechala príliš veľké pretučnenie 7 %, lebo ešte stále je dosť mäkké, robila som mramorovanie a pridala som chlorellu, ale zo zelenej postupne mení farbu na sivú a biela postupne žltne, na test jazykom je v poriadku, lakmusové papieriky mám objednané, no zatiaľ od nich žiadna správa, okrem toho, že objednávku zaregistrovali. Bývam v malom mestečku a je tu problém zohnať veľkú časť ingrediencii aké používaš vo svojich receptoch. V podstate všetko je nutné objednávať cez internet a niekde to dosť trvá. Ďalšie som robila s hodvábom, medom a kakaovým maslom, tiež som si recept prepočítavala na tie oleje ktoré zatiaľ mám, a tiež je po 2 týždňoch dosť  mäkké, test na jazyk :-)-nekope, neviem či majú také byť, alebo som niekde urobila chybu. Máš pravdu,je to chytľavé až ma niekedy štve, že sa pristihnem, že premýšľam len nad tým, ako čo na mydle urobiť. Chystám sa na ďalšie pokusy, ale už 2 týždne čakám na objednané maslá a farby a vône. Kúpila som si knižku Přírodní mýdla od Susan Miller Cavitch a naozaj je zaujímavo a dobre písaná, len ju musím ešte raz dôkladnejšie prečítať. Ešte raz veľká vďaka, že sa tak nezištne delíš so svojimi skúsenosťami. Dúfam, že raz sa aj ja budem môcť podeliť so svojimi, avšak zatiaľ je to pre mňa vždy očakávanie s prekvapením, čo z toho vyjde. S prianím všetkého dobrého - Anka
PS: neviem po anglicky, a tak tápem kde mam čo stlačiť aby som niečo nezbabrala :-)