mýdlo s ostrou linkou ze zlaté miky

classic Klasický list Seznam threaded Témata
7 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

mýdlo s ostrou linkou ze zlaté miky

tomina
Pokus o vytvoření mýdla s mikou, viděla jsem na netu, ale nemůžu to znovu najít (bohužel zatím? bez odkazu).
V mýdle se mi udělaly dutinky, hmota mi opravdu rychle tuhla, přesto jsem docela spokojená. Na první pokus.....

Odpovědět | Témata
|

Re: mýdlo s ostrou linkou ze zlaté miky

KARKULKA
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Odpověď na tento příspěvek od tomina
Tomina,aké oleje si použila , že mydlo je také biele?
Odpovědět | Témata
|

tomina
složení olejů

olivový pomace se mi podařilo sehnat světlý, není zelený, ale už ho nemají, škoda
celá hmota barvena 3 gr oxidu zinku, 1/3 odděleno a barveno 1,5 gr modrým minerálním oxidem
>http://www.picas.cz/hlinene-omitky/pigmenty/

jo, jo, to je přesně ono!!!
ani jsi radši to video neměla najít, než jsem zkoukla to jejich krásné mýdlo, tak jsem si myslela, že to moje je pěkné, teď už si tak úplně nemyslím
Odpovědět | Témata
|

tomina
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
V jiné diskusi se píše:
Evik napsal(a)
Karkulka, z mojej skúsenosti si myslím, že sa nedá s hociakým receptom či postupom. Ak chceš čo najbelšie mydlo, nesmie prejsť fázou gélu. Tá mydlo vždy stmavne,môžeš tam mať zinku koľko chceš. Takisto musíš používať čo najbelšie oleje.
Oxid titaničitý je lepší ako zinočnatý, lepšie kryje.
Tak a teď to popírám
Moje hodnocení: něco hodně, ale opravdu hodně urychlilo stopu, mýdlová hmota mi ztuhla tak, že bych ji mohla vykrajovat lžící, měla jsem hoňku mýdlo do formy natlačit, proto ty dutinky v mýdle, na vůni vůbec nedošlo, nedala by se tam snad ani vmíchat!
Dělala jsem ho včera večer, fotky jsou po 20 hodinách po "nalití"do formy, nešlo dobře vyklopit, muselo na chvíli do mrazáku, ale nakonec se zdařilo a je čerstvě nakrájené, měkké, mohlo klidně odpočívat do zítra, ale já byla fakt hrozně zvědavá.....
a teď to to podstatné:
1/prošlo gelovou fází
2/není voněné, ale ani ne po 24 hodinách není vůbec cítit louhem, prostě to mýdlo není cítit....nijak
3/bílá i přes fázi gelu je opravdu bílá!!!!.....nutno dodat, že už použité oleje byly bez barevného odstínu, olivový olej jsem použila "nezelený", má nažloutlý odstín, ale není ho tam moc, tak nebarvil
4/jiná "zgelovaná" mýdla mi matněla i několik týdnů, jak postpně vysychala, ale tohle mýdlo je matné už teď, nejspíš to udělal oxid zinku
4/ph je mezi 7-8, takže je už teď použitelné, ale protože je měkké, rychle se "umydluje"
5/dělá naprosto úúúúúžasnou krémovou pěnu, bez bublin, něco jako pleťové mléko, ale to bude taky tou měkkostí, asi

Moje hodnocení zní:
z mých mýdel je to zatím to nejlepší, co se mi povedlo, nejdřív jsem byla zklamaná, že nešlo navonět, potom jsem viděla to video, a opět zklamání, ale všechny nedostatky mu odpouštím.
TOHLE MÝDLO JE PROSTĚ MAZLÍK
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Ta modrá barva je úžasná, koukala jsem, že toho prodejce pigmentů mám přes kopec! Určitě se  sk němu zajdu mrknout.
Odpovědět | Témata
|

tomina
všechny barvy od nich jsou úžasné, navíc jsou až na žlutý a oranžový oxid všechny čistě přírodní a dají se používat i na dekorativní kosmetiku!! a ta cena!!!

zkoušela jsem míchat barvy - to taky dopadlo docela dobře :
http://forum.alchymistka.eu/barveni-m-del-okry-a-oxidy-td4641368.html