levandulove z loja a oliv. oleja

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

levandulove z loja a oliv. oleja

duun
Tento příspěvek byl aktualizován .
30. 8. 2011:

Dnes som spravila levanduľové. Keďže kokosový ani palmový tuk stále nemám, použila som zmes olivového pomace a čisteného loja 1:1. Loj pre spevnenie konzistencie. Pre zlepšenie penivosti som do zmesi pridala 8% ricínového oleja (v lekárni stálo 100g iba 1,30 eura!). Vo fáze stopy som pridala lyžičku mandľového oleja, lyžicu posekaných sušených levanduľových kvietkov, cca 10 ml lavandinového a asi 2ml levanduľového esenciálneho oleja a 50g čučoriedkovo-bazového vodného extraktu pre zelenú alebo modrú, prípadne fialovú farbu. Antokyany zásadité prostredie nezniesli a zrejme sa rozložili. Výsledná farba po zmiešaní bola škoricovo-karamelová, neskôr na druhý deň vanilkovožltá a po nakrájaní sa ukázalo, že vnútri mal blok približne farbu včelieho vosku alebo mliečnej karamelky. Vcelku príjemná prírodná farba. Mydlo podľa očakávania krásne vonia mojou milovanou levanduľou. Spravila som z neho aj malé vzorky na testovanie na príbuzných a nepríbuzných dobrovoľníkoch ;) Netrpezlivo čakám, kým dozrie.

Odpovědět | Témata
|

Re: levandulove z loja a oliv. oleja

Evik
Administrátor
Úžasné, strašne sa mi páčia tie razítka! Pamätám si správne, že Ti to vyrobila dcéra? Je to šikulka, a z čoho sú, z dreva?
Musím si spraviť niečo podobné!!

Nech dlho žije kocka mydla!

Evik
Odpovědět | Témata
|

duun
Sú vyrobené z fima, polymérovej modelovacej hmoty, čo po upečení stvrdne. Niečo ako modurit. Dali by sa aj z dreva, len by to bolo náročnejšie.. Text je vystupujúci, na mydle ide do hĺbky a samozrejme je zrkadlový. Odtláčali sme ich s pomocou malého kladivka hneď po nakrájaní, takže to bolo skôr vyrážanie. Jednoduché tlačenie rukou sa nám neosvedčilo.
Odpovědět | Témata
|

duun
Pení fantasticky! ;) V piatok som rozdala vzorky, čakám ohlasy testerov ;)