klasické pevné mydlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
9 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

klasické pevné mydlo

sysa
krabica zatiekla od tukov počas gélovej fázy,aj napriek papieru(bolo v nej mydlo s olejom zo pšeničných klíčkov-je mastnejšie,výživnejšie asi preto)...
recepty?jasne,môžem sa podeliť(aj keď som zaostávam za vami)
Mydlo s olejom zo pšeničných klíčkov:
oliv.olej 350g,olej zo pšen.klíčkov 50g,palmový 200g,kokos.200g,kakaové maslo 100g,bambucké m.100g,ricín 50g.naoh 134,4g(dala som 134),voda 380g.7%pretučnenie
do zahriatych tukov som ešte dala 1pl oleja zo mrkvových tkanív.
v stope 1kl oleja so pšeničných klíčkov
vôňa levandula 8ml,mandarinka 2ml,limetka 2ml(citrusy odľahčujú ťažkú vôňu levandule).
experimentovala som a dala do jednej tretiny masy biely íl.no nie je ho vidno, iba nepatrne.(chcela som skúsiť či má schopnosť "obieliť" masu,a bude mozaika no nestalo sa)...po naliatí do formy som ho ešte posypala zomletými ovsenými vločkami.
Mydlo s ružovým ílom:
300g kokos,200gkakao m.,300g olivový o.,100g ricín,100g avokádo olej,v stope 1kl oleja so pšeničných klíčkov,vôňa England Rose 10ml,a 30g ruž.ílu...toto mydlo momentálne používam  na tvár aj do sprchy a je naozaj ideálne na moju pokožku...testujú ho aj kamošky tak uvidím ako bude vyhovovať im.Vôňa je tak akurát,neostáva na tele dlho,no ja nechcem moc prevoňané mydlá.
S hodvábom a medom a suš. mliekom je inšpirácia od Evik,len tuky som trochu pomenila
ja som dala 300g repkového(u nás ho vyrábajú),350g kokos,150g arašidového o.,200kakao.masla...sušené mlieko som pridala v stope rozmiešané v odobratej troche vody spolu s medom.a úplne zbytočne som tam šupla vôňu,no rozpúšťajúci hodváb smrdel aj cela masa tak pre istotu a z paniky som pridala 10ml Sandalwood a vanilka.teraz má mydlo 2týždne je úžasné a vonia ako arašidy v karamely,na zjedenie...tiež ho skúšam a ostáva po ňom voňavé telo:-)
mám "upečené" nakrájané ďalšie...no o ňom nabudúce...nazvala som ho pečené jabĺčka so škoricou a medom:-))
S.

Odpovědět | Témata
|

Re: klasické pevné mydlo

Evik
Administrátor
Ďakujem, Sysa!

levandula a citrus je tiež moja obľúbená vôňa, skúsim tú tvoju kombináciu (s mandarinkou mám len dobré skúsenosti v takýchto kombináciách).

Biely íl nemá takú dobrú bieliacu schopnosť, najlepší je oxid titaničitý, nasledovaný v tesnom závese oxidom zinočnatým.

K tomu s hodvábom - vravíš, že vonia ako arašidy v karameli, takže ten arašidový olej voňal arašidmi? Blbá otázka ja viem, ale ja používam rafinovaný, ktorý nimi skoro vôbec nevonia... tak ma zaujíma, že či tam cítiť tú pôvodnú vôňu!
Odpovědět | Témata
|

sysa
áno Evi,vonia po arašidách,brutálne dobre:-)...kúpila som v Bille 250ml nerafinovaného na jedenie je tmavý,hustý...máme problém nezahryznúť sa do mydla...budem ho posielať v baboletnej výmene...
inak,robila som včera prvé mydlo s kozím mliekom a 2pl medu v stope,také natur bez vône s olivy,repka,kokos a10%bambuckého masla a kakao masla... som prekvapená,že to nebolo také problematické ustriehnuť teploty,tešila som sa ako blázon...akurát dnes po 24 hod.sa mi zdalo skoro ho pokrájať,bolo jemné...síce ide krájať no nechám ho v chladničke do zajtra.fakt asi budú lepšie samostatné formičky.
zostalo mi mlieko tak urobím ešte jednu várku a dám v stope tento arašidák.
júúúj mlieko,med,arašidy a vanilkový lusk naložený v oleji alebo vanilkovú vôňu doble crem od Ivana...budem naložená v kúpelni a mydliť sa do bezvedomia:-))...som ako v tranze z tvorby:-))
Odpovědět | Témata
|

sysa
inak skúsila by som tie oxidy na bielenie ako píšeš,ďakujem za tip...len mi prosím poraď koľko ich mám dať do 1/3 z kila tukov.asi v stope a oba naraz či iba jeden?
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Hehe, že mydliť sa do bezvedomia :) Tak to je super, vďaka za skúsenosť, kúpim si nerafinovaný!

Čo sa týka oxidu zinočnatého/titaničitého - to je dobrá otázka, záleží to na pôvodnej farbe mydla, ktorá závisí samozrejme od olejov a toho, či prešlo gélovou fázou.

Takže pre najbelšie mydlo nesmie prejsť gélovou fázou (inak trochu stmavne) a potom je to už len otázka skúsenosti s rozličnými receptami. Mohla by si začať cca 2 PL na 500g mydla, ale dopredu ten oxid zinočnatý namoč do glycerínu, aby sa dobre "rozpustil", lebo inak budeš mať v mydle malé nerozmiešané biele bodky a nevyzerá to veľmi vzhľadne.

Inak Ivan na murumuru.sk predáva bielu farbu do studeného procesu - to je už rozpustený oxid titaničitý.
Odpovědět | Témata
|

sysa
ďakujem za radu ohľadne oxidu...
napr.v tomto mydle by som pristala na väčšiu belosť aj keď na obrázku vyzerá biela časť dosť bielo.mydlo prešlo gélovou fázou a teraz má 8deň a biela je sivo-priesvitno biela.zrejme je to spôsobené zrením.bol to pokus o swirl.
bielu časť som navoňala jabĺčkovou esenciou,hnedá je od škorice a zelená zafarbená chlorelou-riasa.
Odpovědět | Témata
|

sysa
no a tiež je vidno,že sa úplne nerozpustil chlorofyl (malé zelené bodky). ale nakoniec som s ním a so sebou spokojná:-)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Waw, to vyzerá fakt dobre :) S tým jabĺčkom si ma inšpirovala :)
Odpovědět | Témata
|

duun
Odpověď na tento příspěvek od sysa
sysa napsal(a)
ďakujem za radu ohľadne oxidu...
napr.v tomto mydle by som pristala na väčšiu belosť aj keď na obrázku vyzerá biela časť dosť bielo.mydlo prešlo gélovou fázou a teraz má 8deň a biela je sivo-priesvitno biela.
Ak by si ho nechala dozrieť bez gélovej fázy, bolo by menej priesvitné a aj belšie.