bílé mýdlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

bílé mýdlo

koalena
Ahoj všem,
nemáte někdo nějakou fintu co přidat do mýdla, aby bylo bílé? Mám pocit, že jsem prohledala celý internet a.....nic :-(
předem děkuji za tipy
Odpovědět | Témata
|

Re: bílé mýdlo

Evik
Administrátor
Oxid titaničitý - cca 1 kopcovitá PL na 1kg olejov.

Len pozor, je veľa vecí, ktoré ovplyvňujú farbu mydla - napríklad esenciálne oleje, pôvodné oleje, to či prešlo fázou gélu, alebo nie - teraz nemám čas, ale raz o tom napíšem viac. Oxid titaničitý funguje pomerne dobre.

Evik
Odpovědět | Témata
|

koalena
moc děkuji za odpověď, už jsem si ji sehnala :-) Jen ještě otázečka. Titanová běloba se zároveň používá jako zahušťovadlo. Ztuhne hmota při (přiměřeném) použití hodně? Kdy bych měla do mýdla přidat? Hned po smíchání louhu s oleji? Mám ji rozpustit vrtoše oleje nebo ji tam fiknout rovnou v práškovém stavu?
Zároveň chci moc moc moc poděkovat za tento web, ještě jsem neviděla lepší, který by takto komplexně mýdla řešil. Sama jsem ještě mýdlo nevařila, jsem bohužel/naštěstí typ, který si vše musí pořádně nastudovat a sehnat vše co by se mi mohlo hodit. Ale až se k tomu jednou dopracuji, budu díky těmto stránkám skoro profík, takže se mi mýdlo určo povede hned na poprvé :-) Ještě jednou díky.
Hezký den všem
koalena
Odpovědět | Témata
|

MartinaK
Tento příspěvek byl aktualizován .
Zdravím :)
Já jsem včera večer vyráběla levandulové mýdlo a nutně jsem ho potřebovala mít fialovo bílé :D Na fialovou jsem použila fialový ultramarín (cca 5g na 500 g olejů) a na bílou oxid titaničitý (necelou PL na 500 g olejů). Mýdlovou hmotu jsem rozdělila na dvě části, z každé si odlila do misek přibližně 2 dl a rozmíchala v nich barvičky. Nejprve jsem zamíchala bílou se zbytkem části mýdlové hmoty a poté to samé s fialovou. Do formy jsem hned nalila část fialové a když jsem se chystala na bílou, tak jsem se zděsila. Bílá hmota nabobtnala a ztuhla, konzistenci to mělo asi jako nadýchaná Lučina nebo jako měkký tvaroh a byly v ní hrudky a zrnka běloby. V rychlosti jsem tu bílou kejdu nandala do formy, zalila zbytkem fialové a ještě se pokusila vytvořit nějaký ten vzor čínskou hůlkou. Různá konzistence byla dost znát a místama jsem viděla, že hrnu hrudky :/ Ještě bych měla dodat, že jsem do fialová části dávala EO a do bílé vonný olej do mýdel, po 5 ml. Formu jsem zabalila do dek, dala k topení a ráno nakoukla. Zhora mýdlo nevypadá špatně, ale bojím se (a zároveň se nemůžu dočkat) krájení. Očekávám, že tam budou vidět zrníčka běloby. Povedlo se někomu z vás už něco podobného? Nemáte tip jak jinak na bělobu?

Edit 29.3.
Tak jsem hotové mýdlo nafotila..

Výsledek se mi vůbec nelíbí, takže ho nastrouhám a předělám. Už jsem se smířila s tím, že bude jen světlounce fialové a ne dvou barevné. Při přístím pokusu budu snad úspěšnějsí.