barvení mýdel okry a oxidy

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

barvení mýdel okry a oxidy

tomina
objednala jsem si několik odstínů okrů a oxidů a proto jsem chtěla vědět, jak budou barevně vypadat výsledná mýdla.
Reakci hmoty, rychlost stopy, tuhnutí, vůni a mydlivost použité barvy neovlivňují.
Nebarví kůži.
Pro mě úspěšný pokus se spoustou poznámek o tom, kolik dátvat barvy do hmoty.

Odpovědět | Témata
|

Re: barvení mýdel okry a oxidy

Helena Drakula
auuu tak toto je luxusni. nadherna mydla, krasna barva.:-)
jses sikula. jsou suprova
Odpovědět | Témata
|

andrea
Odpověď na tento příspěvek od tomina
Krásne mydielká
A mohla by si sa s nami podeliť o tvoju skúsenosť koľko treba pridať farby, aby boli také pekné farby.
Tiež si chcem objednať, ale neviem či mi postačí vzorka 1 čajovej lyžičky, alebo potrebujem 150 g balenie

Odpovědět | Témata
|

tomina
Tento příspěvek byl aktualizován .
Andrejko,
pokud budeš chtít vyzkoušet odstíny, potom ti stačí si objednat malé vzorky, dělala jsem dávku z 1 kg tuků u obou mýdel.
Hmotu jsem rozdělila u prvního mýdla na 4 díly a do každého jsem vmíchala 2,5 gr barvy:
pálená umbra
indická červená
indická žlutá
poslední díl jsem nebarvila
míchej barvu do mírné!! stopy, po přidání vůně hmota poměrně rychle tuhne a špatně se mísí.
Druhé mýdlo je rozdělené na pětiny a je do nich vmícháno 2 gr barvy:
levandulová modrá
rybízová červená
tyrkysová zelená
tmavěžlutý okr
poslední díl opět nebarven
v tomto mýdle jsem nejdřív vmíchala vůni, potom teprve probarvovala. Je vidět, že barvy se špatně mísily, protože hmota byla díky reakci s vůní už dost tuhá.
Všechny oxidy i hlinky jsem nejdříve rozmíchala na kašičku s troškou vody, byla přidaná nad rámec původního receptu (neodebírala jsem ji z dávky na louh), mýdlo i tak nebylo "mokré" a dobře vysychá.

U kávového mýdla jsem 1 zarovnanou čajovou lžičku (odhadem 1,5 gr) suché hlínky "pálená umbra" vmíchala rovnou za sucha do 1/5 hmoty.
Probarvilo se to výborně!!!
http://forum.alchymistka.eu/kavove-m-dlo-td4641380.html

Jinak myslím, že nabízené vzorky od prodejce budou mít něco mezi 5 - 8 gr, pokud se budu držet toho, co mi po nabrání 1 lžičky ukázala moje váha (neváží stejně, u jednotlivých odstínů se to liší, nejmíň na objem má indická černá). Myslím, že je to od prodejce dobrá nabídka a zároveň možnost, jak vyzkoužet všechny odstíny.
Já jsem šla celkem do rizika a objednala jsem si rovnou po 150 gr, teď už vím, že jsem neudělala chybu, protože kromě žlutého a oranžového oxidu jsou všechny barvy přírodní a i obsah obsah nanočástic je v pořádku. Navíc všechny odstíny mi přišly ve sklenici a všude bylo víc než slibovanývh 150 gr.

Použila jsem je taky na barvení šumivek do koupele a jsou vhodné i na výrobu rtěnek, očních stínů, řasenky.....
Odpovědět | Témata
|

andrea
Ďakujem za super info  
Odpovědět | Témata
|

Kateřina
Odpověď na tento příspěvek od tomina
Dobrý den. Mohla bych se zeptat kde objednáváte barvy v takovém velkém balení? Děkuji. Kačena