Šampon s pivom

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Šampon s pivom

KARKULKA
Tak som to vyskúšala,pivo + NaOH,fajnové oleje,lopúch a žihľava a do stopy ešte pivo.Asi z toho mydlo trošku (dosť) zmäklo a žiadna gélová fáza.Výsledok je pozoruhodný.(slabšie nervy nech ďalej nečítajú),o 2 dni som ho vyskúšala a mala som úplne jemné ruky a iba máličko suché.Keď stuhlo natoľko,že som si mohla umyť aj vlasy-účes bol nadýchanejší a pevnejší,aj bez pen. tužidla.Som veľmi spokojná so šampónikom,vlasy od jojobového oleja sú oveľa krajšie a pekne sa točia.Ku klasickým šampónom sa už zrejme nevrátim.
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: Šampon s pivom

duun
Super, super! ;) Ďalší dobrý šampónik! ;) Pivo a lopúch sú tiež veľmi dobré ingredienty... Ale ak si nemala gélovú fázu, radšej s tým testovaním opatrne ;\ do stopy by som ja pivo už nedávala, radšej už len tie fajnové oleje pre výživu.. Ale je to naozaj skvelé, že sa to dá - spraviť si dobrý šampón "podľa chuti" doma v kuchyni! ;)

Ja som včera spravila jeden nový šampón pre blondínky s jemnými suchými vlasmi - výživný a zosvetľujúci s rumančekom a medom, ináč klasická zostava olejov ako v žihľavovom... pôvodne som tam chcela dať aj žĺtok, ale nakoniec som si to rozmyslela, lebo vraj je to trochu problematické - zmes sa potom nesmie príliš zohriať a teda by sa mala nechať reagovať bez gélovej fázy a zrieť tým pádom dlhšie.. na to teraz nemám čas ;\ no, uvidíme, čo z toho vylezie ;) oplachovať sa to bude citrónovou vodou.. ;) Neskôr zreferujem výsledky testov (mám kamošku so suchými svetlými vlasmi)