ako na to

classic Klasický list Seznam threaded Témata
7 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

ako na to

snowlady
chcela by som sa opytat ako postupovat pri praci z NAOH...trochu mam strach...je dobre liat vodu na NAOH alebo opacne??? alebo je lepsie pouzit lad a tak ho roztopit aj z NAOH??? a este mam otazku chcela by som vediet kde by som mohla zohnat vonu do kozmetiky ale nielen vhodnu do mydla ale aj do leskov a to zlty melon...je to velmi ojedinela vona a nedari sa mi ju najst...chcela by som prekvapit blizku osobu, pretoze je to jej oblubena vona. dakujem velmi pekne za pomoc :-)
Odpovědět | Témata
|

Re: ako na to

Evik
Administrátor
Ahoj,

čo sa týka práce NaOH, prečítaj si na blogu príspevok Bezpečnostné zásady pre prácu s NaOH a KOH, kde vysvetľujem všetko.
Rozhodne NaOH DO VODY!!! Ak budeš dodržiavať tieto zásady, nič sa Ti nestane.
Dôležité je nosiť v každom prípade ochranné okuliare - také, čo chránia oči zo všetkých strán, niečo ako na plávanie a ochranné rukavice a mať zakryté všetky časti tela. Niežeby vždy NaOH okolo seba normálne špliechalo kvapky roztoku, ale ak sa Ti náhodou stane, tak si 100% chránená. To je asi ako keď pracuješ s horúcim plechom - tiež používaš ochranné prostriedky a plech nechytáš holou rukou, A tiež vieš, aké škody vie spôsobiť horúci olej ktorý na seba vyleješ náhodou z panvice, prípadne kvapka horúceho oleja ktorá vyšplechne do oka... A napriek tomu vyprážaš a pečieš! Je to len o zvyku, s tým, že treba byť opatrný o trochu viac, lebo NaOH je žieravina.

Ľad by si použila ak by si potrebovala veľmi chladný roztok NaOH, čo sa používa napríklad ak chceš robiť mydlo s mliekom. Ale to je iná story. Netreba zabunbúť, že či je roztok NaOH chladný, alebo nie, tak je stále rovnako žieravý.

Čo sa týka vône, bohužiaľ Ti neporadím konkrétne, nikdy som túto vôňu nehľadala a teda netuším. Určite neexistuje ako esenciálny olej, takže len ako vôňa umelo vyrobená. Ja by som asi hľadala v potrebách pre pekárov-cukrárov, niečo mi vraví, že to je vôňa-príchuť, čo sa možno dáva do niektorých zákuskov?

Mydlu zdar a veľa štastia.

E.
Odpovědět | Témata
|

snowlady
asi myslite tie potravinarske aromy????
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Teraz pozerám, že som úplne zabudla odpovedať - áno, presne tie. Len neviem, ako budú fungovať, ale Karkulka uvádza, že fungujú, tak hádam áno.
Odpovědět | Témata
|

Markéta
Odpověď na tento příspěvek od Evik
Ahojky,možná by šlo použít aroma do svíček,to se ve vůni žlutý meloun běžně prodává a pokud znáte Moniku Brýdovou,tak ta je do mýdel na svých stránkách doporučuje,jenom nevím na jaké bázi tyto aromata jsou,jak by reagovala s mýdlem.Paní Brýdová je používá do mýdel z již hotové koupené hmoty.V  cukrářských obchodech jsem bohužel nic nenašla-tato vůně mně totiž také zajímala.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Vonné oleje do sviečok pridané v stope môžu veľmi jednoducho spôsobiť rýchle sadnutie mydlovej hmoty - ak ich budete používať, tak rozhodne pridať na začiatku do olejov, ešte pred pridaním roztoku NaOH. Tak zabránite nepríjemnej skúsenosti so sadnutím mydla, ale pozor, mydlo zhustne rýchlejšie než normálne.
Odpovědět | Témata
|

verunka
Odpověď na tento příspěvek od snowlady
Ahoj ja jsem žlutý meloun koupila zde a je báječný (4.odspoda mimosa a meloun) http://www.ekokoza.cz/eshop/Vyroba,kremu,mydel,a,soli/Extrakty,parfemy,esencialni,oleje/Esencialni,oleje,pro,vyrobu,kosmetiky,1.html

Navíc je antialergenní takže ho používám i do balzámů a lesků a koup. solí.