Zásaditosť mydla

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Zásaditosť mydla

KARKULKA
Dostala som testovacie prúžky do hodn. 12 .Všetky moje mydlá podľa toho sa pohybujú medzi 7-8,či majú 1 mesiac alebo 1 týždeň.Zvláštne,je to tak dobre?A je to vôbec možné?
Odpovědět | Témata
|

Re: Zásaditosť mydla

Evik
Administrátor
KARKULKA napsal(a)
Dostala som testovacie prúžky do hodn. 12 .Všetky moje mydlá podľa toho sa pohybujú medzi 7-8,či majú 1 mesiac alebo 1 týždeň.Zvláštne,je to tak dobre?A je to vôbec možné?
To je zvláštne, a ako reagujú, keď majú 1 deň, skúšala si?
Odpovědět | Témata
|

duun
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
Prúžky nemusia ukazovať celkom presne.

Druhá vec - keď moje mydlo prejde gélovou fázou, na jazyku už nemravčí ani nič nerobí a je sladké, t.j. prakticky je skoro kompletne zreagované a pH 8 by malo preň byť primerané.

Ja by som tomu verila ;)

Skús špeciálne otestovať rohy a hrany blokov alebo povrch mydiel z formičiek, či nebudú mať viac. Moje niekedy bývajú viac alkalické ako vnútro.
Odpovědět | Témata
|

Sisa
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
Je možné merať zásaditosť len "olízaním"? Moje mydielka nekopú už takmer hneď po vybratí z formy (mali pár dní). Sú bez chuti, tvrdé. Ako teda viem, že sú už vhodné na použitie? Musím ich vyskúšať použiť? Vďaka!
Odpovědět | Témata
|

Evik
Ako som pisala v druhom prispevku. Daju sa pouzit ak nekopu. Tiez ako pise duun - ak prejdu gelovou fazou, tak su omnoho menej zasadite takmer hned po jej ukonceni.