Základná výbava

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Základná výbava

Leeshkovie
Ahojte,
prosim o radu:)
Googlim, citam, vzdelavam sa ako na mydla:)
Ked nazbieram odvahu chcela by som sa pustit do vyroby mydla za studena:)
Mozete mi sem prosim spisat zakladnu vybavu tvorica mydla? myslim tym veci ako misky (ake), miesadla (ake), krajace(ake:D), teplomery atd. :) Ved sa snad chapeme:) Nestretla som sa este nikde s dakym suhrnom takychto potrebnosti:)
DAKUJEM!!

(vypratavme byt po babke, tak ze co si mam pobrat z kuchyne na taketo kuchtenie:P)

Martina
Odpovědět | Témata
|

Re: Základná výbava

mihal
evka to tu má v dákom článku popísane čo všetko treba.
urcite daku velikú antikorovu misu alebo hrniec, ponorný mixer, takú tu plastovú škrabku, ochranné okuliare a rukavice. hydroxid ja miešam v plastovom džbáne čo znesie aj vriacu vodu a miešam ho vidličkou. digitálnu váhu, a nejakú formu, ja mám drevenu krabicu v ktorej bola flaška viína. a teplomer :) ja používam IR teplomer.
Odpovědět | Témata
|

Leeshkovie
Tusila som ze dakde to tu bude, len som sa k tomu zatial dako nedoklikala, je tu toho velmi vela:)
dakujem za zoznam, vacsinu uz mam:) a ten IR teplomer, to je aky?
dakujem.)
Odpovědět | Témata
|

Mates
Ahoj,
potrebné pomôcky na výrobu tu: http://moderna.alchymistka.eu/2011/03/postup-vyroby-mydla-metodou-za-studena.html

Inak  základné pomôcky sú: váha, ponorný mixér, ochranné okuliare a rukavice, prípadne respirátor, či šatku na nos keď zmiešavaš hydroxid s vodou.... Ostatné pomôcky nájdeš doma. Ak nerobíš veľa mydla naraz, tak na zmiešanie vody a hydroxidu ti výborne poslúži zaváraninový pohár.  Potrebuješ nádobu kde budeš zmiešavať oleje a roztok hydroxidu a formu. Teplomer je nepotrebný, ak veľmi chceš tak si ho zožeň, je jedno aký. Najlepšie je, ak všetko čo použiješ na výrobu mydla nepoužívať na nič iné, iba to mať vyčlenené na mydlo. Ja to tak robím... Nejakú tú lyžičku malú aj veľkú si vyčleň a niečo na miešanie hydroxidu , nejakú stierku na presúvanie stopy do foriem. To je základ.
Odpovědět | Témata
|

Leeshkovie
Mam dva hrnce - jeden mensi, jeden vacsi, dve polievkove lyzice, dve kavove lyzicky, rucny slahac, teplomer si idem objednat (kuchynsky digitalny od tescomy (neviete dakto ci vyhovuje? a ci ho potom mozem pouzit aj na nieco ine alebo uz len na mydlo?))...a a a stierku sa chystam kupit:D
formu zatial nemam ale asi vytiahnem nepotrebnu formu, chrbat... a mam tvoricku na lad - kvetinky a silikonove kosicky na muffiny...
este vaha...uvazujem nad kupou malej digitalnej z ebay - cca 5€ vychadza aj s postovnym - vazi do kila a po desatinach:)
aj laboratorny plast mam, aj ruska sa doma najdu, no uz len okuliare:)
este nieco na miesanie hydroxidu (teda asi aj ten pohar)...
tak uz len odvahu, cas a priestor:D
Odpovědět | Témata
|

Mates
Ak myslíš ručný šľahač ponorný mixér , tak v pohode, ak by to bolo na manuálne šľahanie, tak neviem neviem :)
 Teplomer je jedno aký, len, aby mal dostatočnú teplotnú stupnicu, čo digitálny snáď má a vlastne na mydlo ani nejaké vysoké teploty netreba.

Srnčí chrbát a pod. sú v pohode, ja používam niečo podobné, vykladám to ešte papierom na pečenie, predsa tá "zmes" reaguje s tým kovom..

Digitálna váha do 1 kg je podľa mňa nedostačujúca, ale v podstate stačí. Ide len o to, ako chceš vážiť. Ja vážim tak, že hodím na váhu hrniec  a postupne do neho dávam všetky oleje, v tom prípade ak by vážila iba do 1 kg, aj keby mám ľahší hrniec nemám moc priestoru na neviem koľko olejov. Ak chceš vážiť tak, že si budeš oddelene vážiť oleje podľa množstva aj po jednom druhu a liať odvážené do hrnca, tak aj 1 kg stačí. Ja mám váhu do 5kg stála okolo 7€. Včera som práve robil várku a spolu s hrncom mala vyše tri kg a len hrniec bol ťažší ako 1 kilo. Keby ale vážim oddelene v nejakej nádobe oleje a lejem do hrnca, tak by som to vedel spraviť aj pri vážení iba do kila,takže môže byť aj taká váha, ale ja by som ju nechcel:).
Na ten hydroxid nejaký zaváraninový pohár doma nájdeš...Čo sa týka neho, ja som s ním opatrný, miešam vždy hydroxid s vodou vonku a tam ho aj nechávam chladnúť, dnu ho donesiem potom už rovno na miešanie s olejmi.  
Pusti sa do toho:).