Varené mydlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Varené mydlo

KARKULKA
Evik,je bežné,keď varíš mydlo,že tá vôňa nie je veľmi vábna?Varila som ho 4 hodiny,výsledok,no...potom nasledoval rebatch v mlieku,tá "vôňa" bola mimoriadne stabilná,aj keď som priliala aspoň 10 rôznych EO (samozrejme do chladnejšej hmoty) držala sa ako kliešť a zvíťazila.
Úplne ma -predpokladám , že aj iných - fascinovalo paradajkové mydlo,tak namiesto vody som použila hustú,domácu paradajkovú šťavu.Možno tak voňajú varené paradajky obohatené hydroxidom.
Niet nad vlastné skúsenosti.
Odpovědět | Témata
|

Re: Varené mydlo

sysa
Karkulka,možno to záleží od hustoty paradajkového pretlaku.Ja som robila tiež z domáceho,no riedkeho.na kilo tukov som mala 220g rajčinovej šťavy-pretlaku a 150g vody.Pamätám si že to divne smrdelo,no po skončení gel.fázy zvíťazili silice-šalvia,grep,teetre.stále som mala pocit,že som ich tam dala málo,no nebola to pravda.dala som tu fotku,tuším do vlákna o farbách do mydla.škoda ,že aj cez fotky necítiť vône:-)).A teraz je to moje obľúbené sprchové mydlo,no aj vzhľadom na použité oleje.Mne aj kombinácia pivo-hydroxid smrdí šokujúco až do konca gel.fázy a potom vyrazia silice:-)a mne odlahne:-)
no súhlasím niet nad vlastné skúsenosti.
dala som zmraziť kokosové mlieko,nastal čas na mydlo s týmto mliekom namiesto vody:-)
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
No, s kokosovým mliekom mám tiež svoje skúsenosti.Namiesto vody som použila kokosové mlieko z kokosu  a kokos varený vo vode (viď RECEPTY). Moje poznatky:nečakaj kokosovú vôňu a rozhodne pridaj silice.Tá originál kokosová šťava mala zvláštnu vôňu.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
Ahoj karkulka - varené mydlo môže chytiť nepríjemný zápach - naposledy sa mi to stalo s nechtíkovým.... trvalo 3 týždne, než som tam začala cítiť vôňu floral woods...