Výživné mydlo s ricínovým olejom

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Výživné mydlo s ricínovým olejom

Mates
Tento příspěvek byl aktualizován .
Ahojte, robil som toto mydlo až na to , že som vypustil palmový olej keďže som ho nemal . Môj recept bol takýto :

300g kokosový olej
120g olivový olej pomace
80g ricínový olej

76,5 g NaOH
190g voda
potravinárske farbivo modrá
cca 17ml vône (cca  EO mandarinka 7g, EO Bergamon 5g, 5g vonný olej vanilka)
cca 3 čl maizeny pridanej do EO

Neviem či som stopu "prestopoval", ale bola veľmi hustá , asi ako veľmi hustý puding, skôr nejaký krém takže sa s ňou horšie manipulovalo ak chceme časť mydla zafarbiť. Časť mydla som si teda oddelil a dal potravinárske farbivo. Tu som spravil jednu blbosť a to, že to farbivo je v takých guličkách a najprv som to šupol rovno do mydla. No  ale zistil som , že tie guličky sa v tom mydle vôbec nerozpúšťajú, čo ma trošku naštvalo , lebo som vedel, že tam už aj ostanú a predpokladám, že pri použití mydla a kontakte s vodou začnú sa rozpúšťať a farbiť , ale uvidíme či to bude prekážať.Tie guličky nerozpusteného farbiva je pekne vidieť na fotkách. Prinajhoršom sa tá zafarbená časť dá predsa odrezať. Tie farbivá aj keď sú potravinárske sú dosť silné, čo sa mi  dostalo na kožu tak to nechcelo ísť dolu a ešte dnes na tretí deň mám na jednom mieste na ruke dve modré bodky aj keď som sa to snažil umyť. Tak som potom rozpustil farbivo v malom množstve vody a až potom ho dal do mydla, pekne to zafarbilo, počas miešania to menilo farby ako chameleón, z modrej, ružovej až nakoniec na sivú farbu, ktorá bola po chvíľke ružová a na druhý deň  tmavofialová. Na druhý deň som mydlo v pohode nakrájal ( už keď som sa pokúšal o mramorovanie tak tuhlo, že by sa asi dalo krájať aj chvíľu po vyliatí do formy. Mydlo pekne vonia, už sa neviem dočkať kedy prejdú tie dva týždne. Keď budem spokojný spravím ďalšiu dávku: )

Odpovědět | Témata
|

Re: Výživné mydlo s ricínovým olejom

Evik
Administrátor
Mates, to je úžasné, s tými bodkami sa netráp, myslím, že to pri umývaní nebude také hrozné, a je to aj dekoratívne.

Úplne si ma inšpiroval znovu si to mydlo vyrobiť, len nemám vanilkovú vôňu, odkiaľ ju máš Ty?

Odpovědět | Témata
|

Mates
No veľmi ti s tým nepomôžem,tú vanilkovú vôňu mám už dlhšie , určite vyše roka a bola kúpená niekde v našom meste, presne neviem lebo som ju nekupoval a bolo to už dávnejšie.  Bola kúpená tuším s cieľom používania do prania k mydlovým orechom ako vôňa, ako aj napr. vôňa morská panna :) . Našiel som ale v SR napr. toto http://www.dharma.sk/produkt/vonny-olej-vanilka : http://www.zdravysvet.sk/kategoria/ezoterika-a-darceky/aromaterapia/vonne-oleje/vanilka---vonny-olej-10ml/ Inak čo sa týka tých vonných olejov myslíš, že je možné použiť hociktorý vonný olej? Pretože zloženie toho oleja človek nevie, tak ťažko rozlíšiť či je vhodný či nie a či je kozmetickej kvality sa tiež nedozvieš.
Éterický olej vanilka  tu http://biocare.sk/eshop/produkt/etericky-olej-vanilka a tu za polovičnú cenu proti tomu prvému http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=6948
Odpovědět | Témata
|

sysa
skúste od Ivana,má vanilkovú vôňu bez alergénov.s kľudom ju používam aj v kozmetike:-)
Odpovědět | Témata
|

Mates
No mydlo som už dal do používania i keď náhodný test bol rozporuplný, troška také štipkanie tam bolo na jazyku ale aj mydlovej chute . Času ale prešlo už dosť , neviem v čom by mohla byť zrada , buď sa sekla váha alebo oleje občas nie sú tým čím sa tvária byť ..
Odpovědět | Témata
|

Mates
Odpověď na tento příspěvek od Mates
Teraz ma napadla jedna vec. Neviem posúdiť, ale či to môže byť tým., že mojim mydlám dlhšie trvalo dozrievanie a bolo cítiť pálenie. Ja nepoužívam na mydlá ani kozmetiku destilovanú vodu, ale filtrovanú vodu. Čo je dosť veľa filtrov , asi 5 plus osmóza, proste je dobre prefiltrovaná bez chlóru, ťažkých kovov , pesticídov a podobných chuťoviek. Klasická voda má vodivost zhruba 200 -300 , táto tak 6. Ale  po prefiltrovaní sa do  nej pridá vápnik a magnézium, tak neviem či to nemôže vplývať na reakciu a spomaľovať ju . Najbližšie skúsim asi obyčajnú destilovanú vodu technickú čo lejem do ostrekovačov v aute.