Uplne prvy pokus / luxus na nevydrzanie

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Uplne prvy pokus / luxus na nevydrzanie

evula
Pri hladani darceka pre koleginu som narazila na rucne robene mydla, zacala som viac hladat a studovat az som sa dostala k tomuto blogu (inac dakujem a velmi chvalim, su tu vsetky potrebne info pokope, mimoriadne hodnotim prelinkovanie na zdrojove clanky). Pri citani receptov som narazila na citronovo jogurtove mydlo a pri spojeni "Luxus na nevydrzanie" padlo rozhodnutie ze to skusim. Zacalo sa velke tyzdnove patranie a studovanie, blogov, stranok, videi z youtubu. Pozicala sa vaha, kupilo sa NaOH v miestnych farbach lakoch a akciovy olivovy olej. Kedze to je prvy pokus nechcela som do toho vela investovat a preto mydlo nebude take ako to ktore ma inspirovalo. Aj davka je mala (z 200 gramov olejov) a suroviny co dum dal. Dnes som vsetko nachystala, navarila a odfotila.

Vsetko pripravene.

Recept: 7 % pretucnenie podla soapcalc
180 g olivovy olej pomace
20 g kakaoveho masla

25 g NaOH
31 g mrazeneho bieleho jogurtu
45 g destilovanjej vody

V stope 5 ml lesneho medu, a nastruhana kora z 2 citronov (zmiesana s kavovou lyzickou na prach podrtenymi ovsennymi vlockami)

Postup:
zmrazila som jogurt v plastovyc nadobkach na vajicka, pouzila som 2 gulicky. Ich hmotnost som odratala od celkovej hmotnosti potrebnej vody. Vo vode som rozpustila NaOH, roztok mal okolo 50 stupnov (tu sa hodil ortutovy teplomer na caj) schladila som ho na cca 40 a nasledne pridala zmrznuty jogurt. Zmes sa tym ochladila na izbovych 20 stupnov.

Priliala som luh s joturtom do olejov a zacala miesat mixerom

dost ma prekvapio ze to cele hned zhustlo, behom 15 sekund na konzitenciu hustej krupicovej kase.
pridala som med a opat premiesala mixerom. potom som este rucne vmiesala ovsenne vlocky a pripravenu citronovu koru (mam pocit ze tam ziadna vona neostane, ale tak aspon bude pilingove)

celu zmes som doslova prekydla do pripravenej nadoby. Tu sa celkom dobre hodila kartonova krabicka od cigar, ktoru si schovavam uz par rokov s presvedcenim ze sa mi urcite na neco zide

vsetko zarovnala, utriasla a posypala este cistymi ovsennymi vlockami. na vrch someste polozila papier na pecenie, krabicku zavrela, omotala dvoma uterakmi a dala na radiator.

Cas narodenia: 04.11.2012 o 18:00 hod.

uz sa neviem dockat ked sa tam zajtra pozriet, je mi jasne ze na vyzretie tohto mydla budem asi veeeelmi dlho cakat ale uz teraz som presvedcena ze vybrakujem nejaky eshop s olejmi a este tento tyzden ukuchtim vianocne darceky.
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: Uplne prvy pokus / luxus na nevydrzanie

duun
Skvelé! Krásne spracovaný príspevok, sympaticky dôkladný prístup k problematike, výborné fotky...
Mydielko bude mňam-mňam, a nebude to zase tak dlho trvať - ono to ubehne rýchlo popri výrobe ďalších.. a ďalších.. a ďalších %)

Čítam dobre? Ty máš teplomer na čaj?? To je úžasné! ;) U Vás teda istotne zelené čaje  netrápite vriacou vodou ;)