Tekute mydlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
3 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Tekute mydlo

Maka
Nasla som na YT toto http://www.akosatorobi.sk/video/2730/tekute-mydlo-ako-vyrobit-tekute-mydlo recept sa mi zda od oka. Ale napad sa mi paci, rada by som to vyskusala. Tekute mydlo som doteraz robila len nastruhanim a roztopenim v destilovanej vode, ale chcela by som jednoliate mydlo. Z tuhej kocky sa take nevyrobi. A KOH sa mi kvoli tekutemu mydlu nechce kupovat. Ako vyrabate vy tekute mydlo?
Odpovědět | Témata
|

Re: Tekute mydlo

KARKULKA
Keby som nikdy nerobila mydlo,poviem si, veď je to super jednoduchá vec.
NaOH si kúpim,vraj je kyselina,ale veď ani oni nemali ochranné pomôcky.A koľko, tak asi lyžicu, vody asi za pohár, oleja, no, uvidím.
NaOH sa povaľuje po stole,fľaša s roztokom tiež iba len tak položená na stole(mne sa stalo,že raz praskla s rozpusteným NaOH, našťastie vždy robím v umývadle, treba predsa ochladiť,možno by bolo bezpečnejšie v plaste,len v plaste sa dlhšie ochladzuje) ani slovo o tom, že roztok bude horúci a .....dalo by sa ešte dlho pokračovať.
Veľmi, ale skutočne veľmi dúfam,že nikomu sa nič nestalo, keď sa rozhodli podľa tohto postupu vyrobiť doma mydlo.
Odpovědět | Témata
|

Re: Tekute mydlo

Maka
no ved presne, ani to, ze su rozne oleje a na ich zmydelnenie treba roztok naoh v inom pomere.. no co uz.. narychlo zbuchane.. ide mi skor o to, ako by sa dalo z tohto vyrobit tekute mydlo.. jasne, ze nerobim prve mydlo v zivote a treba davat pozor.. preco pridavala ten alkohol?