SoapCalc

classic Klasický list Seznam threaded Témata
46 zpráv Volby
123
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

SoapCalc

Zuzana
Dobrý den, nebyla by dobrá duše, která by mi pomohla se v tom vyznat?? Má Aj je na základní úrovni....něco si přeložím ve slovníku,jako názvy oleju atd.,ale absolutně netuším,jak postupovat a co kam zadat.....zkoušela jsem to,ale fakt nevím, prosím prosím,měl by někdo tu trpělivost mi to podrobně bod po bodu rozepsat?? Z.
Odpovědět | Témata
|

Re: Mydlo s Bleskom a lipovým vonným olejom

miki, miki47v@seznam.cz
Pokud máš zájem tak já jsem si přeložil tabulku se snad všemi oleji a tuky co jsou na světě.  Je tam i SAP pro KOH i NaOH tak mohu zaslat. Bohužel to co já potřebuji, to je aby jsem si ji mohl přepočítat i na výrobu pomocí sody a potaše tam zatím není viz. můj příspěvek. Zatím to neumím.
Miki.
Odpovědět | Témata
|

Re: SoapCalc

Evik
Odpověď na tento příspěvek od Zuzana
Zuzka, práve pripravujem videonávod na použitie SoapCalc - ešte dnes večer ho zavesím na blog, dúfam, že to pomôže!
Odpovědět | Témata
|

renata
..také moc děkuji...Renata
Odpovědět | Témata
|

Baruš
Odpověď na tento příspěvek od Zuzana
Dobrý den, tento blog mě naprosto uchvátil a chystám se k výrobě prvního mýdla. Jen mi není úplně jasné, co všechno zadávám do SoapCalcu na výpočet množství louhu.
Když chci přidávat med, oleje nebo třeba bambucké máslo až ve stopě, tak ho do surovin nepočítám?
A pokud ne, jak určím množství, které tam můžu ve stopě dát, abych si nezničila stopu?
Mockrát děkuju za radu a omlouvám se, jestli je to tu někde jinde už probírané, nějak jsesm na to nenarazila, i když už tu brouzdám skoro týden :-D
Odpovědět | Témata
|

tomina
Pokusím se odpovědět, pokud to bude špatně, nechť mě někdo opraví

Do výpočtu zahň jen oleje, které budeš míchat s louhem, nejlépe s 5% přetučněním, s tím, že pak do stopy přidáváš "olejové lahůdky", kterými můžeš mýdlo přetučnit ještě více.
Propočítej - Calculate Recipe , pokud budeš spokojená s vlastnostmi........
Otevři si formulář s receptem - View or Print Recipe a.....

To, kolik dáš medu, mléka apod, nezadáváš do receptu, ten počítá jen oleje.
Tyto přidané složky dáváš bez propočtu v SOAPCALC, musíš expedimentovat, nebo ještě lépe, pokud začínáš, pak se chyť nějakého vyzkoušeného receptu, alespoň do doby, než se otrkáš.
A když se to nepovede, buď statečná........myslím, že každý mydlář vyrobí sem tam nějaké nepovedené mýdlo, ale v tom je to kouzlo a výzva.
Snad ti to pomohlo
Odpovědět | Témata
|

Baruš
mockrát děkuji za radu, tak snad se dílo podaří :)
Odpovědět | Témata
|

Mates
Tento příspěvek byl aktualizován .
Ak budeš pridávať med, tak pozor na prehriatie vyliateho mydla vo forme. Určite by som ho po pridaní medu nedával do nejakej deky či na teplé miesto.  Neviem aké množstvo olejov bude na tú várku, ale do  kila by som dal tak max. 1-2 PL medu  ( tak do 20 g medu) a ak by tam šiel aj ricínový olej, či nejaký mliečny výrobok tak by som formu umiestnil do chladnejších priestorov resp. nejakým spôsobom chladil
Odpovědět | Témata
|

Baruš
děkuju Mates, alespoň mám představu, kolik medu si můžu dovolit :) Ale první mýdlo asi zkusím bez něj.
Odpovědět | Témata
|

evula
pre istotu tu radsej dopredu napis planovany recept, urcite ti niekto poradi ci sa vnom nahodou neskryvaju nejake necakane prekvapenia
Odpovědět | Témata
|

Baruš

Tak jsem zkusila trošku poupravit recept od Evika na výživné mýdlo do sprchy. Nebarvila jsem a místo jojobového oleje,který nemám, jsem dala z hroznových jadýrek.
Zatím to vypadá docela dobře, prošlo gelovou fází, jen na vrchu je trošku od oleje, ale to se asi vsákne, ne?
Děkuji za rady, i když asi není dokonalé, mám z něj radost  
Odpovědět | Témata
|

tomina
a právem, povedlo se, bravo!!!!!
Odpovědět | Témata
|

Evik
Odpověď na tento příspěvek od Baruš
Baruš, vsiakne, vyzerá eňo-ňuňo :) Gratulujem!!
Odpovědět | Témata
|

Baruš
Moc vám děkuji za pochvaly, ale začínám mírně znervozňovat. Mýdlo už je 5 dní staré a je pořád takové gumové.Myslela jsem, že  když projde gelovou fází, tak už se třeba po týdnu může používat. Ale když je takhle měkké?  Jinak na jazyku žádné brnění necítím.
Odpovědět | Témata
|

evula
no kym stvrdne tak si pockas, zalezi aj od olejov ktore si pouzila, soapcalc ti vypocita aj odhadovanu tvrdost mydla, hod tu recept. mne niektore mydla tvrdnu aj dva mesiace aj ked preslo gelom

ono pouzitelne bude, ale zmydlis ho za tyzden
Odpovědět | Témata
|

Baruš
Recept jsem měla tento. Podle soapcalcu by mělo být mýdlo docela tvrdé tj. 44
Olivový olej 264g
Palmový  160g
Kokosový 192g
Slunečnicový 112g
karité 72g
voda 304g
NaOh 121g
ve stopě přidané 2 čl oleje z hroznových jader a 10ml EO kokos
Odpovědět | Témata
|

Evik
Baruš, 5 dní, to je v pohode, daj mu 2 týždne.
Odpovědět | Témata
|

Baruš
no jo, jak jsi tu už někde psala, že ses dávno odnaučila poskakovat kolem čerstvého mýdla jako indián kolem ohně, tak to já ještě neumím, chodím je kontrolovat každý den :-D
Odpovědět | Témata
|

Baruš
Tak mýdlu už jsou 3 týdny, podle lakmusového papírku má ph 7-8, je už tvrdší,  ale při použití pořád vysušuje :(
Odpovědět | Témata
|

Evik
Hummm, Baruš, keď hovoríš, že vysušuje, myslíš tým že Ti po ňom uschne pokožka v zmysle praskania, šupiniek a podobne, alebo máš pocit, že Ti vyčistilo ruky tak, že odstránilo všetku mastnotu, ale nič iné sa s rukami nedeje?
123