Ricinova levandula CPRP :D

classic Klasický list Seznam threaded Témata
21 zpráv Volby
12
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Ricinova levandula CPRP :D

evula
Vianoce sa blizia a tak po prvom pokuse skusam dalsi pokus, tento krat ma inspirovalo vyzivne ricinove mydlo. Mydlo robim pre kamaratku v levandulovej verzii. Prepadla som lekaren s domienim ze ricinovy olej bezna vec, kym na mna pani magistra nevyvalila oci, ze kde mam recept, (ricinak je totiz len na recept).  Po chvilke diskusie naco to chcem a ako to robim asi pani videla ze naozaj to chcem pouzit do mydla a tak privrela oci a dala mi 100 g aj bez receptu. Mali taktiez levandulovu silicu, tak som vzala aj tu.

a tu je moj upraveny recept:
120 g olivovy olej pomace
120 g kokosoveho oleja
110 g palmoveho oleja
50 g ricinoveho oleja

136 g vody
16 g mrazeneho bieleho jogurtu /este z prvej varky/
55 g NaOH

v stope
10 g kakaoveho masla
5 g levanduloveho oleja
2g vitaminu E

forma> cast z mysky z hotoveho jedla z obchodu - segedinsky gulas :D je vyborna - ta miska, nie ten gulas :D

takze vsetko som zmiesala, oddelila jednu cast a tu nafarbila na fialovo, zistila som ze cervenej farby treba asi 3x tolko, co modrej, aby ste dostali fialovu

naliala som to doformy, "zmramorovala" obalila utierkou, dala na vrch papier na pecenie s sup na radiator CPRP (Cold process - riadiator process), mydlo som robila o jednej v noci
dnes rano bolo pekne vidiet, ze uuuplne cele preslo gelom, zajtra ho nakrajam,
tu s nejake foto

Odpovědět | Témata
|

Re: Ricinova levandula CPRP :D

Evik
Administrátor
Hahaha, som sa dobre zasmiala, že CPRP :))

Vidíš, ani som si neuvedomila, že ju nevedomky tiež používam.

Ad pani magistra - no hej, musíme ich naučiť:) Inak ricínový olej kupuj radšej mimo lekáreň, mám taký pocit, že Ťa asi vyšiel draho, čo? On je síce drahý sám o sebe..

len nechápem, prečo ho treba na predpis?
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Netreba žiadny predpis.Možno pre niektorých,ja som sa s tým ešte nestretla a to vždy kupujem v lekárni.Rada by som kupovala aj inde,len neviem kde,nie je lacná záležitosť - 100ml t.j. 90 g cca 1,80-1,90 eur.
Odpovědět | Témata
|

evula
je to vraj velmi silne prehanadlo, asi mala pani starost, ze s tym prezeniem vsetkych kolegov v praci :D
ano vyde dost draho, asi tak ako pise karkulka, plus si  k tomu narataj sklenenu flasticku /to pre neznalych ako pre mna, ze tam treba s niecim prist, ak nechcete byt o dalsie 2 eura lahsi/. ale co clovek neurobi ak ho zoziera mydlova nedockavost :D

nasla som dobry zdroj tu
http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/332/ricinovy-olej
je tam aj kokosovy olej, aj hydroxid aj dalsie pouzitelne veci v dobrej cene, tak asi nabuduce objednam odtial.
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Odpověď na tento příspěvek od evula
Práva som čítala, že si z KE.
Zvyčajne kupujem v lekárni na Maratónca mieru alebo na rohu Mlynskej, pri Dóme.Uhorkového mydla sa neboj,ja som použila namiesto vody iba šťavu z uhorky.(uhorka+avokádo,uhorka+aloe vera)Ak chceš použiť aj dužinu z niečoho,musíš počítať s tým, že mydlo bude dlhšie mäkké.A mne rozmixované avokádo v mydle zhnedlo.
Za koľko si kúpila ricinový olej?
Kokosový tuk kupujem v Energy za 6.60eur, a Ty? (dúfam, že to nie je nedovolená reklama )
Odpovědět | Témata
|

evula
hoj, mna stala 100 cca 3.80 /s flastickou samozrejme/ kupovala som ju na KVP na uprosikanie, a v inej v meste som to mala dohodnute cez lekarku, cudne praktiky :D

kokosak mam z murumuru, s mydlami zacinam takze zasoby su male
co je energy, aelbo kde je energy?
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Energy- biopotraviny na Štefánikovej,zastávka Vodná a schodmi hore,len je tam teraz cesta rozbitá, sme predsa EHMK.Majú aj iné oleje, z pšeničných klíčkov, ...atď.Kokosový 6,60 eur 900gramov.Ricinový v meste aj s fľašou 1,90.
V Tescu som kúpila ryžový olej,čítala som , že obsahuje skvalén.
Kľudne napíš,čo potrebuješ,poradím Ti kde zohnať(irenka.juhasziova@gmail.com)
Odpovědět | Témata
|

Mates
Ja mám ricínový olej z toho pgchemu 1 liter , ešte som z neho nepil takže neviem či funguje ale mydlá sa tvária že penia ...
Odpovědět | Témata
|

evula
Ahojte, tak vcera som mydlo nakrajala, islo velmi tazko z formy, musela som ho dat do mrazaku, zabudla som nan tak tam bolo 3 hodiny :D
tu su nejake fotecky, nic moc lebo je to z mobilu, vona sa dost vytratila ale stale je ju tam citit

robila som este na podobny styl jedno mydlo, recept som nestihla ulozit, pocas miesania sa mi vypol notebok, oleje ako v levandulovom, smykla sa mi ruka so skoricou tak je uplne hnede, do cervenej vrstvy som pridala vonu japonskej slivky
to islo z formy celkom lahko, ale po nakrajani sa mi na vrchu vyzrazala soda /mame doma velmi vysocku vlhkost 65-70 percent/
fotecky

Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Povedala som si,to je skvelý nápad,aj ja donesiem fľašu a ricinový olej bude hneď lacnejší.V lekárni pri okienku ma vítal nápis :
 "Na základe vyhlášky MZSR 198/2001 o Správnej lekárenskej praxi , §24 odst.10 sa obaly nesmú používať opakovane, to znamená, že do prinesených fliaš a kelímkov nenalievame a nenavažujeme.
Jedno mesto, dve rôzne lekárne a názory.Fľaštička tam stojí 0,40 centov .
No comment.
Odpovědět | Témata
|

sysa
ja kupujem ricínový olej panenský v lekárni 900g za 13eur.dodáva im ho GALVEX s.r.o.Banská Bystrica.Skúste objednať priamo z Galvexu,poprípade na  ich stránkach nájdete firmy ktoré distribuujú ich produkty- v sekcii obchod.
Odpovědět | Témata
|

Mates
Karkulka  a sysa  tu je ricínový olej za 6 € liter http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/332/ricinovy-olej,  s poštovným 8,50 € /l , Okrem toho sú tam aj iné veci čo sa zídu za ceny aké som nikde inde nevidel, silice, lakmusové papieriky, hydroxidy, oleje atď.. 13 € to viac ako dvojnásobok tejto ceny ....
Odpovědět | Témata
|

sysa
ďakujem Mates...ano,viem o tej stránke dávnejšie,keď miniem ricínový kt.mám moožno si ho objednám od nich.písala som im ohĺadne zloženia a pôvodu niektorých produktov,no nik mi doteraz neodpovedal:-)zaujímala ma aj kyselina hyalurónová, na Slovensku ju majú za najnižšiu cenu,len nemajú pôvod - z čoho je získaná-živočíšna?,rastlinná? . no nakoniec som si všetko potrebné objednala z aroma-zone a za ešte nižšie ceny:-)
Odpovědět | Témata
|

Mates
Hej no všimol som si, že k niektorým veciam nemajú nič napísané a k niektorým zase toho dosť.. Hmm tak to hádam aj mrknem na aroma zone a poštovné ťa koľko vyšlo ??
Odpovědět | Témata
|

sysa
nad 59 eur neplatíš poštovné,čo je skvelé.stránku si môžeš skopírovať dať do prekladača a tak sa ľahšie orientovať.platíš buď paypalom alebo prevodom z účtu.prevod z účtu ťa vyjde internetbankingom 0,20centov,nakolko sme krajiny v EU.tovar príde cca do 5dni od objednania.
Odpovědět | Témata
|

evula
tak neodolala som a vyskusala som to levandulove, som prekvapena ake robi hned velke bubliny a hustu penu, ruky mam po nich jemne a vobec nemam pocit ze si ich musim nakremovat, zatial dopadlo najlepsie zo vsetkych mydiel, tesim sa

dnes sa asi vrhnem na dalsie, rano sa mi prisnil sen ako robim mydlo ruzovej farby so semiackami maku - len teraz uvazujem ci mam dat pomlety mak, alebo cely
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Celý.A nie veľmi veľa,lebo budeš cítiť iba mak.Pravda, ak nechceš vyslovene masážne mydlo,ale aj tak to nie je príjemný pocit.Škrabe.Na masážne mydlo niečo väčšie a okrúhlejšie ako Evkine mydlo s mungo fazuľkami.
Odpovědět | Témata
|

duun
Len pozor - mungo fazuľky treba najprv "umŕtviť" prehriatím nasucho v rúre na pečenie aspoň 20 minút na 100-120°C ;) Inak Ti budú klíčiť v odtokovom potrubí %)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Dobrý nápad s tým upečením, duun!

Inak mydlo rozhodne skladovať "fazuľkovou stranou" nahor a mimo priameho kontaktu s vodou, inak fazuľky zhnednú a budú omnoho rýchlejšie odpadávať.
Odpovědět | Témata
|

Mates
Odpověď na tento příspěvek od sysa
sysa napsal(a)
ďakujem Mates...ano,viem o tej stránke dávnejšie,keď miniem ricínový kt.mám moožno si ho objednám od nich.písala som im ohĺadne zloženia a pôvodu niektorých produktov,no nik mi doteraz neodpovedal:-)zaujímala ma aj kyselina hyalurónová, na Slovensku ju majú za najnižšiu cenu,len nemajú pôvod - z čoho je získaná-živočíšna?,rastlinná? . no nakoniec som si všetko potrebné objednala z aroma-zone a za ešte nižšie ceny:-)
Hmm no ja som mrkol zbežne na to aroma zone na oleje a silice a nejak som  nepostrehol tie výhodné ceny, skôr niekoľkonásobne vyššie za aké som to čo tam mali kúpil ja. A ricínový som si tam nevšimol vôbec.... príklad..mandľový olej 100 ml za 7,9 € .. ja som kúpil 250 ml za 3,8 € ,čo je 1,52 € za 100 ml , teda na aroma zone je to o 520 % percent drahšie...
12