Re: ako na to

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Gabi
Trocha som sa stratil na tejto novej  stranke. Mal by som otazku. Vyrobil som mydlo metodou za studena , vsetko je ok. Dakujem za rady, resp podrobny navod. Rad by som vyrobil aj tekute mydlo...metodou za studena. Precital som toho tu vela , ked som dobre pochopil namiesto NAOH pouzijem KOH.. a postup je ten isty. Dobre som porozumel ? Dakujem za odpoved... jaj a samozrejme dbam na to aby ak KOH nie je 100 percentny aby som to prepocital na 100 percent..
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Postup je rovnaký, len potom ako mydlo dozrie ho treba rozpustiť vo vode, aby si dostal tekuté mydlo.
Odpovědět | Témata
|

gabi
vrele dik
Odpovědět | Témata
|

Gabi
Odpověď na tento příspěvek od Evik
Mal by so otazku. Je mozne ze procesom za studena s  KOH (vid vyssie chcel som tekute mydlo) po zmydlateni...zmydleni mi nestuhne celkom ? je to take gelove...zelatinove...  Postupoval som presne ako s NAOH,  nakolko  KOH nebolo 100 % ne prepocital som to  na 100 %  a snad s tym rozdielom ze úpri NAOH som daval pretucnenie 7 % a pri KOH nic.  Vie mi niekto pomoct ?
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Gabi, to je v poriadku. KOH nedáva mydlo pevné, ale pastu. Vsimni si pri postupe 100% kokosové mydlo - tiez vzniká gél a nie tuhé mydlo, aj po vychladnutí. Práýve preto sa používa NaOH na pevné mydlo a KOH na tekuté. KOH mydlo je mäkké a rozpúšťa sa dobre vo vode.