Re: Prosím, prečítajte si

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Tamarix
Tak já začnu. Celkem jsem si mýdla vyměnila s pěti mydlářkami. Celé to pro mě byla velice příjemná zkušenost, získala jsem spoustu inspirace a fakt jsem se nestíhala divit, co všechno a z čeho se dá vytvořit. :-) Evě patří obrovský dík za spáchání celé této akce. Už teď se těším na další! :-)

Teď k jednotlivým balíčkům, které mi dorazily. Již jsem v mailové korespondenci s Evou řešila, že jsem děsná perfekcionistka co se týče používání čistě přírodních surovin, zejména vůní a barviv. Některým z vás jsem to psala ještě před výměnou, jsem ráda, že jste mi vyšli vstříct a důkladně prohrabali svoje zásoby, abyste našli něco, co mi udělá radost! :-) Chápu, že výroba mýdla a další kosmetiky je o experimentování, takže je jasné, že sem patří i různé pokusy s barvami a vůněmi, ale já jsem v tomhle fakt nekompromisní. Kdybych chtěla chemii, tak si skočím pro mýdlo do nejbližšího krámu a nepatlám se s tím doma. ;-) V žádném případě nechci, aby to vyznělo nějak negativně. Všechna mýdla, která mi přišla jsou pro mě velkou inspirací a za každým je vidět velký kus práce. Ještě jednou díky všem!

Mýdla od Dáši

Mýdla jsou úžasná, velmi oceňuji, že jsou přírodní a nekomplikovaná. Působí nejvíc upřímně z těch, která mi přišla.

Olivové mýdlo - olivový a kokosový olej + louh. Nic víc netřeba. Jednoduché čisté mýdlo. Paráda!

Prací mýdlo - velmi mě zaujala "opravdická" mýdlová vůně. Také se mi líbí, jak je pevné. Peru v mýdlovém slizu (jádrové mýdlo + soda na praní) a tohle by se mi líbilo jako vhodná alternativa. Těším se až vyzkouším.

Mátové mýdlo - úžasná vůně klasických peprmintových žvýkaček. :-) Příjemná přirozená barva. Na něj se fakt hodně těším.

Překvápko - tak to fakt netuším.. Málem jsem to ochutnala, jak moc úžasně to voní. Skořice? A co v tom ještě je? ;-)

Mýdla od Markéty

Mýdla jsou úžasná, velmi oceňuji, že jsou zcela přírodní.

Levandulová šumivka - bohužel nepřežila zacházení České pošty, takže jsme si kvit.. ;-) Ale na funkci to rozhodně nebude mít vliv! :-)

Kozí mýdlo - na něj jsem skutečně zvědavá. Mléčné mýdlové experimenty mi připadají zatím jako velmi vysoký level. Překvapuje mě, že je z něj cítit skutečná mléčná vůně. Kupodivu ani ne kozí. :-) Ač pevné působí úplně krémovitě. Na pohled moc krásné.

Hedvábné mýdlo - o něm jsem četla na Eviných stránkách a docela jsem koukala, co je všechno možné. Teď si ho můžu konečně vyzkoušet. Má moc přijemnou vůní, ale podle přiloženého papírku předpokládám, že je bez přidané vůně. Fakt luxusní záležitost.

Měsíčkové mýdlo - parádní, krásná vůně i barva. Také se na něj chystám - napadlo mě kromě macerátu v oleji ještě udělat z měsíčku odvar a v něm teprve rozpouštět ten louh. Jsem zvědavá, co z toho vyleze. :-)

Mýdla od Evi

Mýdla a krém od samotné šéfky nemohou být špatná! ;-)

Krém na ruce - voní úžásně "krémově". Částečně se oddělila kapalná fáze a krém působí žmolkovitě, ale to myslím není na závadu. Krabička asi úplně netěsní, takže to trochu vyteklo do obálky. Ke složení - dívala jsem se na ten Cosgard, obsahuje látky, které jsou omezeně používané i v certifikované přírodní kosmetice, takže ok.  K tomu vitamínu E, dívala jsem se na internet, protože ho také potřebuji do jednoho receptu a docela mě překvapilo, že některé výrobky (např. http://www.docsimon.cz/zbozi/vitamin-e-400-zentiva-cps-30x-400mg ) obsahují metylparaben. Ten je sice povolen pro potravinářské účely, ale stejně mi to přijde trochu ujetý, zvlášť když se tomu člověk v kosmetice vyhýbá, seč může.. Ale to jen spíš poznámka na okraj.. Jinak tedy skutečně klobouk dolů! Na krém bych si opravdu netroufla. Pořád ho musím očuchávat, i na kůži voní moc hezky a dlouho.

Perníkové mýdlo - luxusní. Voní úžasně. A taky velká motivace zkusit konečně už vícebarevné mýdlo. :-)

Mýdlo s červeným jílem - na něj jsem opravdu moc zvědavá, protože s jílem zatím nemám vůbec žádnou zkušenost. Vůně je moc příjemná, taková "staropudrová". Barva i vůně skvěle koresponduje s tvarem růže. Jedno z nejhezčích mýdel ze všech, co mi přišly.

Eukalyptové mýdlo - design určitě super a opět velká inspirace. Eukalyptu jsem se trochu bála, co se týče mýdel. Myslela jsem, že ta vůně bude příliš ostrá, proto mě mile překvapilo, jak je ta vůně výrazná a přitom nevtíravá. Barva mi přijde zajímavá, k eukalyptu si pocitově představím spíše studenější odstíny, takže to na mě působí dost provokativně. Tohle mýdlo prostě musím pořád zkoumat. :-)

Mýdla od Zuzany

Mýdla i ostatní kosmetika dorazila s podrobně sepsanými návody. Děkuju! :-) Zuzana uvádí, že se jedná o její teprve druhou várka mýdel.. Nechápu.. Jsou to vzhledově nejhezčí mýdla, která mi přišla.

Mýdlo se zeleným čajem - opravdu moc by mě zajímalo, jak by vonělo bez toho vonného oleje. Předpokládám, že byl použit tento: http://www.levnyobchod.cz/obchod.html?pod=/_cs4508-zeleny-caj---vonny-olej.htm , protože jiný od Salusu nemůžu najít. V tomhle případě se bohužel nejedná o esenciální olej, ale vonnou kompozici, která je pravděpodobně vyrobena synteticky. Proto také voní tak výrazně. Na lahvičce se to pozná podle oválu, na kterém je napsáno Salus, u podobných kompozic má hnědou barvu. Pokud jsou oleje přírodní, je to v zeleném oválu a doplněno latinským názvem rostliny. Případně je tam uvedena informace, že se jedná o 100% rostlinný olej. Ideální je kupovat výrobky Saloos, které jsou certifikované a tedy zaručeně přírodní. Jinak je mýdlo úžasné a už se na něj moc těším. Použití zeleného čaje je super nápad, určitě vyzkouším.

Měsíčkové mýdlo - není co vytknout. Krásně voní, má hezky přirozenou barvu. Paráda.

"Bahenní" mýdlo - parádní svěží vůně, paradoxně mi připomíná něco jedlýho a za žádnou cenu si nemůžu vzpomenout co. :-) Myslím, že případné vysoušení kůže nebude ani v mém případě na závadu. ;-) To mýdlo je léčivé už při pohledu a očuchání.

Čokoládové mýdlo - těším se, až porovnám s tím mým. Čokoládu můžu v jakémkoliv množství. :-) Přiznám se, že mě tam trošku rozptyluje ta vanilka. Předpokládám, že je to opět od "náhražka" Salusu, protože při použití skutečného valinkového oleje bychom se nedoplatili (viz http://www.aromaterapie-kosmetika.cz/etericke-oleje/etericke-oleje/etericky-olej-vanilka-absolue-1-ml a to je cena za 1 ml!!!). Jsem hrozná, vím..

Lušítka - parádní! Musela jsem si hledat, jak že to vlastně funguje a k čemu je to dobré. Voní to tak, že to úplně svádí k ochutnání. ;-) Tohle vyzkouším hned, jak půjdu do sprchy. Má to přívětivé složení, i z hlediska výrobní náročnosti, takže to určitě zkusím vyrobit. Díky za inspiraci!

Balzám na rty - no toto! Maximální luxus! Přesně jak je psáno - je doslova k sežrání. Mňam! Oceňuju i praktickou zaklapávací kovovou krabičku. Už ho mám v kabelce. :-) (A kabelku jsem bohužel zapomněla doma, takže balzám nemám fotograficky zdokumentovaný..)

Hydratační mléko - bohužel zase ta vanilka.. Ale klobouk dolů! Netušila jsem, že jde něco takového vyrobit v domácích podmínkách, působí to vskutku velice profesionálně.

Mýdla od Martiny

Martina mýdly skutečně nešetřila.

Tuhý šampon + mýdlo sportovců - velká inspirace, co se týče použitých olejů. Osobně by mě zajímal druh použitého esenciálního oleje a barviva. Preferuji spíše čistě přírodní výrobky a ta vůně se mi příliš nepozdává.

Vanilkové + černorybízové mýdlo - i zde by mě zajímal esenciální olej. A ta mýdlová hmota? Předpokládám, že už se kupuje hotová (http://www.kutilov.cz/mlecne/)?

Medové mýdlo - moc se mi líbí použití bublinkové fólie pro dekor mýdla. Super, super, super! :-)

Tajuplná kostka bez popisku - co asi ukrývá? ;-)

Tolik recenze. Tak šup šup další sem!! :-)

Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Tamarix, super, díky za prvú review do tohoto vlákna. Len som ho presunula ako nový príspevok, nech to máme trochu prehľadnejšie, dúfam, že nevadí!
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Tento příspěvek byl aktualizován .
Tak já bud pokračovat, tohle jsou moje mýdla z výměny:
od Markéty-neznám zdejší přezdívku-omlouvám  se za horší fotku, ale už je tma a znovu nevyfotím
Všechna mýdla přišla s perfektními popisky včetně vlastností použitých olejů,moc oceňuji!
Osvěžující růžové mýdlo  se srdíčkem-krásná formička, je s růžovým jílem, na něj jsem moc zvědavá,protože jeho účinky vůbec neznám. EO růžové dřevo a geránium - trochu mi připomíná růžovou vodu,kterou mám doma.
Vpravo hojivé mýdlo s  měsíčkem -úžasná kombinace vůní grep a verbena.
Oválné mýdlo - s 20% kakového másla, vonný olej jasmín-to je pro mě vůně ze všech nejmýdlovatější, připomíná mi to ta, co měla kdysi maminka v prádelníku.
Ještě mi poslala bezvadnou šumivku s levandulí, ale tu už nevyfotím,protože hned druhý den jsem nevydržela a šla se mnou koupat :-)

Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Mýdla od Tamarix:
Čokoládové mýdlo - kakaové máslo,kakao, drcené kakaové boby, 80% kokosový olej-počítám,že bude velmi dobře čistit  a bude krásně tuhé. Opravdu "echt" kakaové.
Levandulové mýdlo  - ach,ach,zbožňuju levanduli! Krásně voní.
Růžové mýdlo - tady mě nadchly hlavě "pralinky", kromě krásné nevtíravé vůně  je to i bezva malý dárek. V mýdle jsou okvětní lístky růže.
A nakonec růžový šumáček do vany..no už je taky jen jeden, budu si muset  vyrobit i nějakou vlastní šumivku :-)
Odpovědět | Témata
|

ZuzkaC
Tento příspěvek byl aktualizován .
A na závěr mýdla od "šéfky" :-)
Konvalinkové s krásnou konvalinkovou vůní - a možná mě konečně donutí zkusit si taky vícebarevné mýdlo, tyhle efekty se mi moc líbí.
Měsíčkové s měsíčkem z vlastního truhlíku a sluníčkovým razítkem - vlastní tvorba? - to už je třetí  měsíčkové mýdlo, které mám doma,těším se na srovnání.
Medové se včelkou - překvapila mě hlavně autentická medová vůně - a formička je super. Je poměrně měkké.
A na závěr krém proti vráskám s Q10- z toho jsem nejvíc nadšená a denně používám, sama jsem se zatím dostala jen k emulgačnímu vosku č.3 a takhle krásnou konzistenci krému s ním nevyrobím - Olivem 1000 určitě vyzkouším! A k  tomu velmi příjemná a lehká vůně orchidei.
Liv
Odpovědět | Témata
|

Liv
Toto je moja prvá výmena a teda aj prvé hodnotenie, ktoré píšem . Vymieňala som s 2 mydlárkami.

Sysa
Sysa je už vo výrobe mydiel a kozmetiky veľmi zbehlá, od nej som dostala vzorky všetkého možného.

Repkové mydlo s kozím mliekom v tvare srdiečka – veľmi príjemné mydielko, perfektne vyzreté, so zaujímavou vôňou. Tá dokonca ostala na rukách aj po umytí, čo sa mi pri domácich mydlách nestávalo.
Peelingové mydlo s chlorelou – krásne vonia a zelená farba sa k nemu hodí, páči sa mi. Peeling trochu drsnejší než na aký som zvyknutá ale môže byť.
Vzorka pivného šampónu – naozaj v ňom cítim vôňu piva, čaká na odskúšanie. Páči sa aj môjmu ročnému synovi, keď ho držal v ruke, tváril sa, že ho ovoniava ale popri tom sa ho snažil obliznúť a ďakujem aj za recept a cenné rady!
Vzorky krémov jeden s AHA kys. a jeden anti-age. Konzistencia je presne taká, aká má byť aj vôňa príjemná. Odskúšané – sú super!

Lucia

Lucia mi poslala levanduľové a harmančekové, jedny z jej prvých mydielok a bola som príjemne prekvapená, vyzerali veľmi pekne. Základom vraj bol recept na "Levanduľové mydlo a vešiakový swirl" od Evik. Ide do neho dosť veľa kokosového oleja, vďaka ktorému sú obe mydielka perfektne tvrdé. Rozmýšľam, či zároveň nebude trošku vysúšať pokožku? Uvidíme, zatiaľ čakajú na použitie
Boli do nich pridané bylinky a naozaj aj voňajú ako bylinkové mydlá. Vôňa levanduľového je o niečo intenzívnejšia a naozaj sa podarila, stále ho chodím ovoniavať

Záver: výmena bola pre mňa veľmi obohacujúca skúsenosť, ďakujem baby! A samozrejme ďakujem Evik že takéto niečo zorganizovala.