Prvních pár pokusů

classic Klasický list Seznam threaded Témata
3 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Prvních pár pokusů

Baruš
Tak vkládám fotečky těch mých hokusů pokusů. První je to zapeklité s vonným olejem, které se mi při míchání zdrclo. Jakž takž se mi ho ještě povedlo rozmíchat do půlky jsem ještě nacpala červený jíl, ale na nějaký vzor už bylo pozdě, mýdlo jsem do formiček "nakydala"

jen jsem zvědavá kdy se rozpadnou ty dvě vrstvy :-D Vůně je divoká višeň.

Další z tohoto víkendu je s avokádovým olejem a bambuckým máslem, vůně citron a červený pomeranč. Zatím voní pěkně, uvidím, jak dlouho vůně vydrží.

Před 14 dny jsem ještě ukutila měsíčkové, ve stopě jsem přidala měsíčkový olej,med a lžíci a něco sušených květů

A poslední počin je kávové mýdlo. NaOH jsem rozpouštěla v silné kávě místo vody, ale když jsem to smíchala, hrozně to smrdělo, takže jsem pro jistotu dala vanilkovou vůni, ale druhý den už puch naštěstí zmizel a voní příjemně :) Je v něm bamucké a kakaové máslo a ve stopě přidaný med a mletá káva.

Přesné recepty bohužel nenapíšu, půjčila jsem sešit, kde jsem měla recepty známé. Tak dodám později.
Odpovědět | Témata
|

Re: Prvních pár pokusů

tomina
Baruš, ty jsi schválně jako dělala drahoty, viď?
Mejlíčka jsou "eňo ňuňo", jedno hezčí, než druhé.
Kulatá mýdla jsou ze silikonové formy na mufiny? To s jílem se mi moc líbí, nehýbej s nimi moc, při zrání k sobě vrstvy přilnou, pokud jsou z jedné dávky, rozdělené na dva díly, tak by s nimi neměl být problém.
Odpovědět | Témata
|

Re: Prvních pár pokusů

Baruš
Moc děkuju, tak snad  budou i příjemné na užívání, ne jen na pohled. Kávové a měsíčkové už jsem zkusila a zatím to vypadá dobře. V kávovém ty zrníčka mají peelingový efekt, ale byl to záměr. To s jílem je z jedné várky, tak snad se nerozlepí :)
JJ, je to silikonová forma na mufiny z Globusu, asi za 109,-