První pokusy

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

První pokusy

MartinaK
Ještě než jsem si cokoliv pořádně načetla, jsem v nedočkavosti zkusila vyrobit dvě mýdla. Vyšly vcelku pěkně a byla jsem s nimi spokojená, do chvíle, kdy jsem se naučila používat SoapCalc a zjistila, že nemají moc dobré vlastnosti.

Mýdlo vpravo je vyrobeno ze sádla a slunečnicového oleje:

Přidala jsem do něj na 1 kg tuku asi dvě lžíce medu a dvě sušeného mléka. V destilce jsem nechala vylouhovat heřmánek. SoapCalc mi vyplivl tyhle hodnoty:

Že já hloupá si to vůbec počítala :D

Mýdlo vpravo je z olivového oleje, 90% z pokrutin, 10% extra virgin:

U toho mi SoapCalc spočítal:

Žádné čistící schopnosti a nepění, podle SoapCalcu, to se mi tedy povedlo  Obě jsem už vyzkoušela, samozřejmě odmašťují a myjí. Se sádlovo slunečnicovým jsem i zkoušela mýt nádobí, umylo i mastnou pánev. Nepění, ale to mi nijak nevadí.

Včera jsem vyráběla a dnes krájela další olivové mýdlo. Recept na něj mám z mydlotéky U tří lilií, takže bude určo skvělý. Už se těším, až se namydlím  
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: První pokusy

MartinaK
Napadlo mě, že bych mohla udělat mýdlo, které by vyrovnalo hodnoty, které mám moc nízko. "První pokusy" bych rozpustila a přidala do nové mýdlové hmoty. Má někdo zkušenost nebo lepší radu, než já nápad? :) Každý názor ocením, předem moc díky :)