První mýdlo -je tvrdé a křehké.

classic Klasický list Seznam threaded Témata
6 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

První mýdlo -je tvrdé a křehké.

Daška
Dobrý den Evičko.Asi mám špatný poměr tuků. Louh jsem vyrobila z destil.vody ve které jsem povařila levanduli a zmrazila.Poměr: 310g vody a 100g NaOh 97% . Oleje jsem použila: 225g olivový pomace,225g bambucké máslo,200g sádlo vepřové.Nevěděla jsem jak se ředí barvy-v oleji se udělaly kapky.Tak jsem je naředila v glycerinu.(stačila asi voda) Barvy jsem dala málo,jen asi 15kapek fialová a 15kapek tyrkys.A do zbytku bílou-oxit titaničitý..2 malé lžičky je taky málo.Rozmixovala jsem ho.Asi se taky míchá do něčeho-asi voda?Nevím.Základ mýdla jsem zvládla dobře chlazením na 30st. louh i olej. Mýdlo udělalo hezkou stopu i když barevně bylo slabé-ale nevadí.Zabalila jsem ho na asi na 16h do deky.
 tak nevím..jestli se zobrazí fotka..tady je odkaz na můj blog,tak jsou fotky.http://atelierumne.blogspot.cz/2015/03/mydlicko-na-dve-veci-d.html
Odpovědět | Témata
|

Re: První mýdlo -je tvrdé a křehké.

Daška
Ještě jsem do mýdla přidala asi 15kapek vonný olejíček frezie-hruška z e-shopu Ekokoza.
Hezký den přeji Daška
Odpovědět | Témata
|

Daška
Odpověď na tento příspěvek od Daška
Dá se takové mýdlo ještě na něco použít? Mydlit asi nebude,tak snad přidat do dalšího mýdla? Nevím..
Odpovědět | Témata
|

MartinaK
Zdravím, v mýdle máte moc hydroxidu, proto je tak tvrdé a křehké. Pokud byste dala méně hydroxidu (i vody), tak křehké by nebylo.
Ve vašem receptu vychází hodnoty:

S použitím stejných tuků alo by se upravit na:

Čistící schopnost a tvorba bublin zůstává stále na nule, tu dodává kokosový tuk, takže by se dalo upravit také takhle:

Obě hodnoty by se vám zvedly na docela pěkné číslo. Pěnivost se dá ještě podpořit přidáním medu. S tím, že je množství vody malinko vyšší bych si hlavu nelámala, tak se vám odpaří až mýdlo bude zrát.
Zkuste tady na fóru pohledat informace o rebatchingu. Moc zkušeností s tím nemám, ale mělo by stačit rozpustit nastrouhané mýdlo ve vodní lázni s troškou vody nebo mléka a přidat požadované množství oleje, pěkně rozmíchat a vrátit do formy.
Moje první mýdlo mělo podobné hodnoty a ikdyž byla čistící schopnost podle tabulky 0, tak mylo :)

Co se týče barev, tak je dobré tuky smíchat s louhem, pak část odebrat hmoty, v té rozmíchat barvičky, pak vmíchat do zbytku nebarvené hmoty a domixovat do stopy. Vůni můžete vmíchat do přímo hmoty nebo stranou promíchat s troškou škrobu, ten ji zafixuje.
Odpovědět | Témata
|

Daška
Děkuji za radu,vyzkouším. Nastrouhat,přidat 100g kokosový olej (Mám bio voňavý.Vůně asi zmizne),med a trochu destil. vody. Ještě pohledám jak přesně na rebatching.(Teď peču chleba..:-D ,ten umím.)
Hezký den
Daška
Odpovědět | Témata
|

Daška
Odpověď na tento příspěvek od MartinaK
Opravila jsem mýdlo,Přidala kokosový olej,ricinový olej ,přidala trochu vůně a vodu.Převařila  a jsem spokojená.Mydlí,voní a není pocit mastnoty.Děkuji za rady..
http://atelierumne.blogspot.cz/2015/03/rebatching-soap-vsechno-je-jinak.html