Prvé mydlá

classic Klasický list Seznam threaded Témata
1 zpráva Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Prvé mydlá

lasica
Tak, po prelúskaní tejto super stránky som sa aj ja rozhodla pre prvé mydlovanie. Trochu som sa obávala ani nie tak práce s lúhom, ale toho, čo z toho nakoniec vzíde. Moje prvé mydlo mi naozaj nevyšlo. Nakoniec som zistila že preto, lebo som použila umelé vône... Síce super voňalo, dobre aj penilo, ale extra krásne teda nebolo. Tak som ho teda prerobila šľahaním na plávajúce mydielko, z ktorého má radosť hlavne môj syn (nejako mi rýchlo mizlo a nevedela som že prečo...), ale aj moja pokožka.
Nepodarok
Prerobené plávajúce mydielko

A kedže mydlovanie ma chytilo, v priebehu pár dní som urobila dalšie mydielka. Kedže žijem v Rakúsku a tu v obchode palmový olej len tak nezoženie, prvé mydlá som robila s bravčovou masťou. Prvé bylinkové je s Kocúrnikom obyčajným - Mačacia mäta.
V prvej kúpenej forme
Pri krájaní

No a samozrejme že som dokúpila dalšie formy. Však prečo nie :)
Zistila som, že na udržanie tepla pre proces zmydelnenia je môj radiator úzky a formy sú dosť široké, preto som začala používa sušičku na potraviny, ktorá sa mi osvedčila na 5 hodín na 50 stupňov.
Mydlo v sušičke

V poslednom príspevku pridávam fotky mydielok, ktoré som robila podla seba a prvý krát som prepočítavala cez Soap Calc. Osvedcilo sa mi robiť mydielka v menších množstvách, teda 500 g tukov.

Levanduľové srdiečko - Palmový olej 136,08g , repkový olej 136,08g Tekvicový olej 90,72g Ľanový olej 45,36g, Olej z hroznových jadierok 45,36g, esenc. olej levanduľa 10 ml, voda 172,36g NaOH 62,28g,

Biele Bambucké mydielko - Bambucké maslo 250g, Repkový olej 150g, Kokosový olej 100g, esenc. olej citrónová tráva 10 ml, voda 190g, NaOH 65,50g

Olivové Handmade mydielko - Olivový olej 400g, Kokosový olej 100g , esenc. olej eukalyptus 10 ml, Voda 190g, NaOH 68,89g
Zamilovaná levanduľa
Biele bambucké mydielko
Olivové Handmade mydielko
(moja váha váži len na gramy, takže som vážila približne, teda nie na desatiny a vyšlo to :) )Posledné tri mydielka zaujali moju priateľku ktorá žije v Taliansku v Ríme a preto 20 kusov mydielok zakotvilo v jej obchodíku ;)