Propolis v mydle

classic Klasický list Seznam threaded Témata
13 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Propolis v mydle

Mima
Ahojte vsetci mydlari, samozrejme aj mna to pochytilo, po mesiaci studovania tu na blogu som urobila 2 mydla, jedno skoricove a jedno mandlovo harmancekove-druha polovica s kakaom. Myslim ze mi vysli pekne, to prve preslo gelovou fazou a to druhe neviem. Neskor dodam foto.
Moja otazka na vas znie ako pouzit do mydla propolis.

dakujem
Odpovědět | Témata
|

Re: Propolis v mydle

Žanet
Ahoj Mima. Chcela som sa opýtať. Na to harmančekové si použila výluh z bylin, alebo harmančekový olej.  A napadlo ma, že som niekde na fore čítala niečo o propolise v mydle, ale už neviem presne v akom príspevku. Musíš hľadať, ale myslím, že sa tam písalo niečo o tom, že propolis sa rozpustí len v alkohole ale alkohol v mydle narobí galibu No neviem skús hľadať. Aj mna by to zaujímalo. Ak sa dozvieš - daj vedieť.

Žanet
Odpovědět | Témata
|

Mima
Ahoj Zanet, tak harmancek som dala do stopy, normalne caj suseny a co sa tyka toho propolisu tak Evik mi odpovedala, ze mozem pridat do stopy, normalne ako prasok... Skusim, dam vediet. Inac dnes sa chystam na mydlo z ovsenych vlociek a medu, zaliala som vlocky destilkou a nechala luhovat, precedila... Mozem to pouzit spolu zriedene s destilkou a vodu na spojenie s NAOH?
Odpovědět | Témata
|

Karkulka.
Zriedené áno.Keby si mala hustejšie, po pridaní NaOH za pár sekúnd sa uvarí na veľmi hustú kašu.Vlastná skúsenosť.
Odpovědět | Témata
|

Mima
Dopadlo to dobre, mydlo stvrdlo po 4 hodinach asi... Tesim sa :))) Myslim to z ovsenych vlociek
Odpovědět | Témata
|

Žanet
Tak také s ovsenými vločkami som robila aj ja./ Dám aj obr./ Recept bol s kozim mliekom. Vločky som rozdrvila a pridala v stope. Časť som zafarbila kurkumou. Bolo super. Pekne penilo a bolo pilingové. Píšem bolo - lebo už není Ale keď budem mať čerstvé kozie mliečko tak idem nato. Ozaj hoď sem aj foto. Som zvedavá. Teším sa keď bude nejaká výmena, tak sa prihlásim. Tak človek zozbiera najviac skúseností. Ja idem zajtra robiť citrusové na riad a konopné. Už sa teším. Daj vedieť, keď budeš mať niečo nové. Žanet.

Odpovědět | Témata
|

Mima
Jeej krasne, pridam foto vsetkych mydiel co som robila... Ja sa trosku bojim robit mydlo z mlieka, mam take bio z obchodu-kozie, ale je par dni po zaruke, este nebolo otvorene, tak neviem ci ho mozem pouzit... Vcera mi v baumaxe povedali ze od noveho roku nebudu hydroxid drzat, tak dufam ze nebude problem ho zohnat, zatial som ho kupovala v drogerii Teta. Vsetko pofotim a dufam ze budem mat cas to tu zavesit, mam polrocne babatko tak to niekedy nestiham...
Zanet a to na riad mydlo bude tuhe?
Odpovědět | Témata
|

Žanet
Mima.  Nesmieš sa báť. Urob si menšiu dávku, aby keď sa pokazí  to nebola veľká škoda. /Ale aj pokazené sa dá opraviť/Myslím, že mliečko môžeš použiť aj keď je po záruke. Pojkiaľ to nieje splesnené alebo tam niesu mušky.  Ja som robila z čerstvého mliečka. A bolo super. Celé som ho rozdala kámoškám pre detičky.  A to mýdlo na riad som robila tiež prvý krát / túto sobotu/. Už som ho vybrala z formičiek a ak dnes večerom stihnem , tak zavesím aj foto a napíšem čo som použila. A samozrejme že bude tuhé na tekuté sa ešte len odhodlávam, ale skôr by som si ešte chcela urobiť nejaký šampónik.
A teším sa na tvoje fotky mydielok.
 Papa.
Odpovědět | Témata
|

Mima
Ahoj Zanet, tak mlieko som dala zmrazit na kocky a najblizsie skusim :) Prikladam fotky tych mojich, vcera som robila olivove s kvetmi nechtika... som zvedava :)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Odpověď na tento příspěvek od Mima
Ahoj Mima, vidím, že som Ťa neprivítala ešte na blogu (prepáč!) - tak teda oficiálne vitaj medzi nami:)

Tešíme sa, že Ťa máme, a dúfame, že sa od seba navzájom veľa naučíme!
Odpovědět | Témata
|

Mima
Ahoj Evik, dakujem za privitanie :)
Bob
Odpovědět | Témata
|

Bob
Odpověď na tento příspěvek od Mima
Dá se do mýdla přidat propolisová tinktura ? Jaké množství či případné doporučení jak postupovat,díky.Mám jednu starší /tmavou tinkturu/ a rád bych ji zužitkoval v mýdle.Zabarví to hmotu do hněda ? Či si tím zašpiním nádobí a už nepůjde vyčistit ? Díky za tipy a postřehy.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Ahoj Bob,

ešte Ti dlžím odpoveď na to krémové mydlo, ale je to dosť komplexné a ešte som si nenašla čas to spísať.

Čo sa týka tinktúry - rozhodne do mydla nepridávať, prípadne len ak robíš horúcim procesom. Alkohol urýchli reakciu zmydelnenia a ak ho pridáš v stope, tak sa Ti hmota okamžite zrazí a rozfázuje, budeš ho musieť prerobiť nahorúco. Ak ho pridáš ešte predtým, nesmieš miešať ponorným mixérom a musíš pracovať rýchlo. Všeobecne sú to len problémy. V horúcom procese stačí pridať nakoniec (len pozor na odparenie alkoholu teplom a otvorný oheň...).

Takže radšej propolisový prášok.