Podivné ,,obrazce"

classic Klasický list Seznam threaded Témata
3 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Podivné ,,obrazce"

Iris
Zdravím všechny přítomné,podívejte se,co se mi přihodilo..marně přemýšlím,kde jsem udělala chybu.
Krémové mýdlo je s 8% přetučněním s přidáním marockého jílu,ten jsem přidávala do stopy..při mixování se pěkně rozprostřel,ovšem ve výsledku se jaksi vysrážel a udělalo mi to zvláštní strakaturu.Mýdlo je tuhé,pevné,nechávám ho zrát,jen to divně vypadá.

Druhý výtvor..udělala jsem 10% přetučnění,ve stopě obarveno přírodním oxidem,opět při mixování byla hmota pěkně celistvě červená,v závěru druhý den po vyndání z formy jsem jen valila oči,co mi to samo vykreslilo..

Formy mám dřevěné,balím ještě do ručníků a deky.Nyní jsem udělala jednu změnu,ve formách jsem přímo ještě na nalitou hmotu položila a lehce přitiskla pečící papír,aby se zamezilo úplně přístupu vzduchu.Celé ještě zabalila do ručníku a deky,do forem jsem vůbec nenahlížela,topily jak dědovo kamna,takže gelová fáze určitě proběhla a druhý den,když jsem vybalila a sundala horní pečící papír,byla pod ním taková mastná vrstvička a pod ní,,vykreslené"obrazce,ten oxid se jakoby vysrážel..tak nevím,zda je to tím zakrytím navíc nebo tím vyšším přetučněním?
Odpovědět | Témata
|

Re: Podivné ,,obrazce"

MartinaK
Čím to je ti určitě nepovím, vlastně by mě to taky zajímalo. Ale moc se mi to líbí, obzvlášť to druhé mýdlo s červeným oxidem :) Jak jsi měla hustou stopu, když jsi lila do formy?
Odpovědět | Témata
|

Re: Podivné ,,obrazce"

Iris
Stopa byla jako hustší puding,do formy jsem to kyndala lžící..bylo to celé pěkně červené,zakryla jsem pečícím papírem,zabalila do deky,no a výsledek vidíš..samo se to vykreslilo,ovšem povrch jsem musela cca 0,5cm seříznout protože nebyl rovný..podivně rozpraskaný a mastný jako by to pod dekou snad vařilo.