PIVNÍ MÝDLO

classic Klasický list Seznam threaded Témata
8 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

PIVNÍ MÝDLO

Susu
Ahoj chci se zeptat nemáte někdo recept na pivní mýdlíčko? :) Může být i orosené a s bílou pěnou :)
Odpovědět | Témata
|

Re: PIVNÍ MÝDLO

Evik
Administrátor
Ahoj Susu, jedno mi zrovna doma zrie, a snažila som sa ho spraviť žlto biele, ale teda orosené bolo pri krájaní, čo ma moc nepotešilo, nakoniec tam sú akési bodky po ňom, mala som ho nechať prejsť fázou gélu, bolo prichladné vo forme.... Recept bol 250 ml vyvareného piva (teda bez bubliniek), odstáteho cez noc (budeš potrebovať asi pol litra piva na toto množstvo), doplnené 140ml vody. Zmraziť a potom v tom rozpustiť myslím 127g NaOH - pozor, šumí to, ak nebudeš mať studené pivo-ľad, tak Ti prebuble a vystrekne naokolo.

800g olivového oleja, 200g bambuckého masla. Miešať ručne, inak sa rýchlo zdrcne, pridať esenciálne oleje klinček a céder (5ml a 10ml), premiešať, odobrať asi 1/4 a zmixovať s cca 15g oxidu titaničitého rozpusteného vopred v troche glycerínu. Potom premixovať zbytok 3/4 mydla do stopy, vyliať do formy, navrch naliať bielu časť a keď trochu viac stuhne tak ju navrstviť smerom navrch z bokov pomocou lyžičky.
Odpovědět | Témata
|

Susu
Odpověď na tento příspěvek od Susu
tak to zní dost nebezpečně ... to asi od té výroby upustím :( ach škoda!
Odpovědět | Témata
|

duun
Robievam mydlo s pivom. Pivo - používam Guinness - si nalejem do pohára, nechám ho postáť (nevarím) a niekoľkokrát ho energicky prehabarkujem, premiešam, pokým neprestane peniť. Potom ho nalejem do vreciek na výrobu ľadových kociek a zmrazím. NaOH v naváženom množstve piva rozpúšťam v ľadovom kúpeli - postavím nádobu do misky s posoleným ľadom a vodou. Nikdy to nešumelo, rozpúšťa sa to dobre. Nemaj strach. Len treba postupovať pomalšie a pridávať NaOH po menších dávkach a miešať. Ako keď robíš s mliekom.

Do pivového receptu pridávam aj žĺtky - tieto tiež urýchľujú stopu. Miešanie mixérom trvá asi 3-4 sekundy a hneď je to husté. Potom domiešavam ručne. Bez žĺtkov by to išlo istotne pohodovejšie.

Klinčeková silica veľmi akceleruje stopu. Preto by som pre začiatočníkov v kombinácii s pivom odporúčala nejakú inú vôňu - s pivom výborne ladí napr. ylang-ylang v malom množstve - stačí 5 ml na kilogram olejov. Prípadne aj levanduľa.
Odpovědět | Témata
|

twinkle
OBSAH BYL VYMAZÁN
Autor tuto zprávu vymazal.
Odpovědět | Témata
|

duun
Ahoj Dany,

v tom mojom mydle nie je žiadna voda, iba pivo. Ak pridáš aj med, priprav sa na bleskovú akciu... mixér zapneš - a hneď aj vypneš ;) Bude to akčné...
Odpovědět | Témata
|

twinkle
OBSAH BYL VYMAZÁN
Autor tuto zprávu vymazal.
Odpovědět | Témata
|

Žanet
Odpověď na tento příspěvek od Susu
Ahojte. Chcem sa spýtať na nejaký konkrétnejší a už vyskúšaný recept na pivné mydielko. ďakujem