Oprava mydla (rebantching?)

classic Klasický list Seznam threaded Témata
7 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Oprava mydla (rebantching?)

Mishel
Ahojte, robila som levandulove mydlo  a moj problem je ze som pouzila potravinove farbivo, ktore som nerozpustila vo vode ale hned som ho pridala do mydla a tak sa mi nerozpilo po celom mydle. Chcela som robit swirel zmiesat jednotlive farby premiešat to ale takto sa mi to nepodarilo. Chcem sa opytat ci je mozne spravit s tymto levandulovym farebnym rebantching a spravit nove taketo levandulove ale ciste bez farieb a zmiesat to dokopy a spravit si pekny vzor. Je to možne tak aby sa zachovali cenne látky? Toto farebne levandulove mydlo ma tyzden. Dakujem
LEVANDUĽOVÉ MYDLO

220 g palmový olej
40 g olivového oleja
120 g repkového oleja
40 g ricínového oleja

52 g NaOH
152 g levand. výluhu v destilovanej vode

V stope
2,5 g  modrého potrav. farbiva
štipka  škoricového prášku
levanduľové kvety
10 g EO levanduľa

Odpovědět | Témata
|

Re: Oprava mydla (rebantching?)

KARKULKA
Ahoj Mishel,máš Orange?
Odpovědět | Témata
|

Mishel
ahoj nie nemam :(
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Škoda,je to na dlhšie písanie a teraz nemôžem.Vieš robiť so SoapCalc?Lebo také zloženie mydla Ti nedáva veľmi dobré hodnoty.Možno by bolo lepšie nechať mydlo dozrieť dostatočne dlho a potom použiť do iného,jednofarebného mydla napr. nakrájané na kocky alebo nastrúhať a zamiešať.Robiť rebatching  je hádam lepšie,kd máš viac skúsenosti.Mohla by si stratiť úplne chuť robiť mydlo.
Odpovědět | Témata
|

Mishel
Tak ak budes mat neskor :) ... no robila som to podla soapcal :( ale asi teda v tom neviem robit :(
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Fatty Acids
          All
Hardness 30  limitné hodnoty 29-54
Cleansing 1                        12-22
Condition 69                        44-69
Bubbly 9                             14-46
Creamy 38                            16-48
Iodine 75                            41-70
INS       111                           136-165

Tvrdosť ja na spodnej hranici-málo, čistiaca schopnosť-hm , výživa-max. čo je dovolené,príliš veľa, bublinky-asi veľmi nie, krémovosť-fajn, pomer Iodin - INS dávajú v konečnom dôsledku mäkké mydlo.
Pokiaľ som dala dobré oleje do SoapCalc. Tebe vyšli aké hodnoty?
Odpovědět | Témata
|

Mishel
take iste .. no tie posledne znacky to som ani nevedela co znamena ... a myslela som ze ked tam bude ricinovy olej tak ze bude penit aj cistit ... a to cleasing mi pri vsetkom vychadza nula alebo jedna, ale vraj palmovy olej ma cistiacu schopnost. Ach som v tom nejako zamotana :( To mydlo je take makksie, ale postupne tvrdne