Mydlo z ovseného mlieka

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Mydlo z ovseného mlieka

KARKULKA
Ako sa dá urobiť mydlo z mlieka z ovsených vločiek, vie každý.Ako sa nedá, to už menej.Ja už viem .
Pomyslela som si, aké bude skvelé, ak namiesto vody do mydla použijem ovsené mlieko.Super-vynikajúce vlastnosti.
Takže urobila som mlieko.Do 0,5 l pohára tretina ovsených vločiek, doliala som vodu, rozmixovala a scedila.Trošku bolo hustejšie ako by som chcela,vlastne bolo veľmi husté, aj som rozmýšľala, či pokračovať alebo zriediť.Asi Vám už došlo, že som mala počúvať zdravý rozum.Len čo som začala sypať NaOH do mlieka, uvarila sa mi hustá a tuhá kaša.:D
Tak som mydlo musela urobiť z vody.Nakoniec som sa rozhodla, že trocha ovseného mlieka nalejem aspoň do olejov,potom,keď som už pridala hydroxid.Mixujem, mixujem, stopa nikde.Iné mydlá by sa za ten čas aj krájať dali.Horko-ťažko sa stopa urobila.Zajtrajšok ukáže, či z toho bude vôbec mydlo.
Poučenie:ovsené mlieko sa použiť dá (možno) , ale musí byť riedke.
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: Mydlo z ovseného mlieka

Evik
Administrátor
Varila Karkulka kašičku... :D Vďaka za skúsenosť!

Ak keby si tam dala vody viac, tak by sa ti z toho stala kaša, lebo to sa proste s ovsom rozomletým na múku, vodou a teplom stáva :)))

Podľa mňa najlepšie je:

1. "Vylúhovať" ovos v studenej vode a vločky precediť - použiť len výluh, ktorý treba polozmraziť
2.  NaOH sypať pomaly a chladiť

ALEBO

1. Spraviť výluh ad 1. vyššie a použiť ho ako 1/2 vody
2. Rozpustiť NaOH v druhej časti vody a nechať úplne vychladnúť
3. Až do vychladnutého NaOH pridať výluh