Mydlo vysušuje

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Mydlo vysušuje

Majka
Zdravým Všetkých mydlárov a mydlárky!
Pred 6 týždňami ma chytila výroba mydla a tak som sa pokúsila o svoj prvý pokus. Avšak neviem či je dobré a keďže som úplná začiatočníčka tak račej prosím o radu :)
Robila som mydlo metódou za studena.... išla som podľa receptu MYDLO JEDNEJ CESTY. Avšak hmotnosť som mala 1000g a namiesto repikového oleja som použila slnečnicový olej. Použila som 750 g palmového oleja a 250g slnečnicového. NaOH som prepočítala podľa soapcalc. V stope som použila Aloe Vera vôňu a mydlo som vylievala v tekutej konzistencii.
Po 6 týždňoch zrenia som skúšala pH mydla... vychádza mi medzi 9 a 8 na laktusových papierikoch so stupnicou 0-12. Test jazykom vyšiel dobre... necítila som žiadne štípanie ani mravenčenie nič. A skúšala som aj rozpustnosť vo vode... kde mydlo sa pekne rozpúšťa. Avšak keď som si s ním umyla ruky tak po osušení a pár sekundách som ich cítila suché a po niekoľkých min. sa mi objavili na nich až šupinky, takže som ich musela nakrémovať. A preto teraz neviem či je mydlo zlé  a nedá sa používať, alebo je dobré. Poprípade dá sa nejako prerobiť aby nevysušovalo? Alebo mu mám nechať ešte čas? Ďakujem za rady Majka
Odpovědět | Témata
|

Re: Mydlo vysušuje

Mima
Ahoj Majka, no to by aj mna zaujimalo, tiez mam asi 10 druhov mydiel, skoro vsetky presli gelovou fazou, ph ako mas ty... A tiez mi vysusuju pokozku...Napr. olivove mi vysusuje trosku ale mam hladku pokozku po nom, niektore su aj 2 mesacne a ph v norme :(
Odpovědět | Témata
|

Majka
Odpověď na tento příspěvek od Majka
No tak mydlo malo ešte týždeň a zdá sa mi že už až tak nevysušuje ale stále trošku vysušuje ruky.... a vôňa sa mi zdá, že z môjho mydla nejako vyfuňala. Tak uvidím čo z neho vznikne...
Ale ma upokojilo,  že nielen ja mám takýto problém s mydlom.
Majka
Odpovědět | Témata
|

Mima
Este k tomu  ysusovaniu, my mame vodu zo studne velmi hlbokej a je strasne tvrda... Asi sa s tym neda nic robit, vcera som skusala mydlo z kozieho mlieka a zda sa mi ze bude pre mna najlepsie. A ruky si umyvam asi stokrat denne :)