Mydlo sa kruši

classic Klasický list Seznam threaded Témata
8 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Mydlo sa kruši

Lucka
Ahojte, co moze byt problem, ak sa moje mydlo kruší?
Odpovědět | Témata
|

Re: Mydlo sa kruši

Evik
Administrátor
Ahoj Lucka, čo to znamená "krušiť sa" ? Droliť sa? Ak áno, tak je to tým, že mydlo ešte nie je dokončené. Daj ho do tepla a počkaj kým úplne zmydelní (nebude sa droliť).

Extrém by bol ak ani po týždni-dvoch sa neprestane droliť, vtedy si možno dala priveľa hydroxidu. Otestuj pH.
Odpovědět | Témata
|

Lucka
Dakujem Ti za odpoved Evik :) ano, droli sa, ale az pri pouzivani som rozpada na kusy, nie na uplne male kusocky, ale tak sa zvykne z neho odštiepiť. Mydlo uz oddychuje asi 5 tyzdnov, ph ma 8 a drolí sa stále :(
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Tak to bude asi niečím iným. Musíš napísať presný recept (so všetkým čo si pridávala a kedy, vrátane vôní a farbív) a postup, vrátane formy do ktorej si to dala, či mydlo prešlo fázou gélu alebo nie, kde si formu skladovala, kedy si vyklopila a krájala...
PMB
Odpovědět | Témata
|

PMB
Mně se teď taky u dvou posledních dávek stalo, že se mýdlo drolí, a to při krájení. Obě mýdla měla stejný poměr olejů a hydroxidu - 400 g olivového, 300g palmového a 300g kokosového, 144g NaOH. Z toho to první neprošlo fází gelu, už to, než se dostalo do stopy trvalo podle mě dlouho. Zdálo se mi, že jsem nechala hydroxid moc vychladnout (popravdě - teploty jsem neměřila), tak jsem to psychicky nevydržela a předělala ho za dva dny.
Jenže teď se mi to stalo i u druhého mýdla, přitom to fází gelu prošlo (dala jsem ho do trouby) a ještě tam byl ve stopě med. Když jsem o dneska vydělala z formy, vypadalo výborně, jenom je trochu měkčí, ale jak tam zajedu nožem, tak se mi spodek nebo bok trochu odtrhne. Alkalitu jsem taky zkoušela. PH je v pohodě.
Myslím si teda spíš, že buď je toho hydroxidu málo (resp. že za to může ten koupený hydroxid - na flašce není napsané, jaké je to procento) nebo jsem to smíchala moc vychladlé. Nic jiného mě nenapadá...
PMB
Odpovědět | Témata
|

PMB
Tak teď už to vím na 100%, čím to bylo, že se mi ty dvě dávky nepovedly. Bylo to tím "hydroxidem". Nevím, co je to za zmetek, ale určitě to nedoporučuju kupovat (je ve žlutě křiklavé láhvi, firma dé Miclén). Udělala jsem další dávku při stejném poměru olejů z jiného hydroxidu, a ta je naprosto v pohodě. Ten zmetkovitý je divný už při rozpouštění, má takové menší ty kuličky, hrozně se lepí k sobě a blbě se rozpouští.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Vďaka za info, to je ten, čo sa kupuje v drogérii? Značku nevieš?
PMB
Odpovědět | Témata
|

PMB
Tam právě značka vůbec není, hledala jsem to, ale jediné, co jsem našla je ta firma de Miclén, nebo co. Koupila jsem to v drogérii, vždycky nakupuju tam, ale tentokrát měli tady tu hrůzu. S normálním "Krtkem" se mi mýdlo vždycky povedlo.