Mydlo s bambuckým maslo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
3 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Mydlo s bambuckým maslo

Mates
Taak pustil som sa do ďalšieho mydla s pridaním bambuckého masla alebo aj napríklad slnečnicového oleja.

Recept

350 g Kokosový olej
153 g Olivový olej pomace
147g Slnečnicový olej
50 g bambucké maslo

304 g vody
116,25 g NaOH

a teraz ten miš maš vôní
cca 23 ml ( 9 ml citrón, 5ml mandarinka, 4 ml vanilka, 3 ml kamilky, 2ml levanduľa)
potravinárske farbivo modré

Zase som mydlo troška prestopoval.. Po dosiahnutí stopy som pridal vône a premiešal. Potom  som ho rozdelil zhruba na dve polovice a do jednej polovice som pridal od oka modré potravinárske farbivo rozpustené v troške vody a pomiešal ( druhá časť za tú chvíľku viditeľne stvrdla, už sa chcela "mydlovať", ale dalo sa to rozmiešať) a začal som dávať jednu vrstvu zo zafarbenej časti a druhú vrstvu z nezafarbenej. Zabalil som do deky a nechal zhruba 24 hodín. Prvý krát som mydlo balil do deky nezdalo sa mi to veľmi potrebné ( možno aj je :) ), keď som ho o 24 hod. rozbalil bola tam vlhkosť aj z vrchu aj zo spodu , asi skondenzovaná voda.  Bez problémov šlo vyklopiť a nakrájať. Zaujímavé je, že má úplne inú farbu ako moje predchádzajúce mydlo aj keď som použil to isté farbivo a zhruba od oka podobné množstvo ( viď výživné mydlo s ricínovým olejom).Mydlo má dva dni , pri teste vytváralo peknú hustú penu.

Tu je výsledok :  

Odpovědět | Témata
|

Re: Mydlo s bambuckým maslo

Evik
Administrátor
Mates, teda, to vyzerá fakt dobre! :)
Odpovědět | Témata
|

Re: Mydlo s bambuckým maslo

Kiriak
Mozem sa opytat ze ked je takto postaveny recept ze je tam tolko kokosoveho oleja a ostatneho pomerne menej..je to mydlo skutocne vysusujuce? Lebo ja som dala 350 oliv 350 kokos 250 bambucke a 50 ricinovy a ohlady na to su ze vysusuje koli kokosaku...a ked je tu tolkoto v tomto recepte tak jake je to mydlo?