Moje první odvážné pokusy.

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Moje první odvážné pokusy.

Iris
Tento příspěvek byl aktualizován .

Červený+zelený jíl
----------------------
350g řepkový olej
330g slunečnicový olej
320g kokosový tuk
380g destilka
139g NaOH
ve stopách přidán zelený a červený jíl,EO 10 ml břečťan+borovice,2PL olivový panenský olej
-zapomněla jsem sklepat formu,v mýdle mám bohužel vzduchové bublinky:-(

Káva,capuccino
------------------
250g olivový
250g palmolein
250g kokosový tuk
150g řepkový olej
100g slunečnicový
140g NaOH
380g destilka
ve stopách-1PL káva instant,1PLkáva 100%Arabica mletá,1PL skořice,zrna celá na ozdobu,EO káva,capuccino10ml
-celá zrnka shora bohužel vypadávají,jak se mýdlo sesychá..

Čokoláda-recept dle Evik,jen jsem přidala víc holandského kakaa-44g+do stopy ještě 2PL oliv.oleje.Ta sůl a cukr v roztoku NaOH je opravdu malý zázrak..kostky mýdla jsou krásně pevné,ještě  zrají a drží zatím  barvu i vůni.Docela by mě zajímalo,zda sůl a cukr možno použít i do jiných receptů nebo konkretně do kterých třeba ne nebo do kterých jen sůl,či jen trochu cukru?

Jasmínové s makadamiovým olejem
-------------------------------------------
500g sádlo
500g slunečnicový olej
131g NaOH
380g destilka
ve stopě-2PL sušené květy jasmínu,10ml EO jasmín,2PL makadamiový olej

KISS
-----
400g sádlo
300g olivový olej
150g kokosový tuk
150g palmolein
138g NaOH
380g destilka
ve stopě-1PL aktivní uhlí,10ml EO květinový mix,2PL olivový olej,
              na dno formy jsem nasypala pevné mýdlové palmové vločky,zalila mýdlovou hmotou..špatně se to krájí,vločky se drolí,nedoporučuji.

Mandarinka s ibiškem
--------------------------
250g palmolein
100g slunečnicový olej
100g řepkový olej
50g olivový pomace
190g destilka
65g NaOH
ve stopě-č.paprika,drcený ubišek súdánský,EO mandarinka

Mateřídouška s azulenem
-----------------------------
recept stejný jako u kávového cappucina
ve stopě- 10ml EO mateřídouška,1,5 PL dětský zásyp Aviril s azulenem..byl to pokus,udělá to pěknou bílou barvu a pěkně voní:-) Modrá je oxid fialový:-)

Medové potěšení
---------------------
500g sádlo
500g olej řepkový
126g NaOH
380g destilka
ve stopě-2PL medu,10ml EO medová růže,2PL olivový olej panenský,1PL propolis
-po nalití do formy posypáno měsíčkem lékařským
-mýdlo voní po medu a bylinkách,ale zatím i po 3 týdnech je měkčí..nechávám nadále vysychat.

Skořice,kakao
----------------
recept stejný jako u jílového
ve stopě-5ml EO kakao,5ml EO skořice,1Pl skořice mletá,1čl kakao holandské,2Pl makadamiový olej,1Pl oliv.panenský
-zde se mi vysrážel nepěkně sodík,dnes jsem po 3 týdnech zrání vzala štěteček,domácí slivovici,lehce potřela a zdá se,že to bude OK,s mýdlem to nic neudělalo a barvy jsou oživeny(zatím).

Sladký květ-pokus s ,,perletí"
---------------------------------
150g sádlo
250g palmový olej
100g řepkový olej
65,7NaOH
190g destilka
Ve stopě-5ml EO lipový květ,do jedné poloviny jsem dala opět 1PL dětského pudru s Azulenem pro zvýšení bělosti,do druhé poloviny naškrabané suché perleťové bronzové oční stíny cca 1 čl  :-)) (pokus).Očekávala jsem,že výsledek bude perleťový,lehce bronzový,ale po 24h byla ve výsledku starorůžová barva bez perleti,ale i tak docela zajímavá.

Pomeranč s rakytníkem
---------------------------
400g sádlo
300g olivový pomace
150g kokosový
150g palmový
138g NaOH
380g destilka
ve stopě-10ml EO pomeranč,2PL sušené jemně drcené kůry z pomeranče,1PL sušené drcené  plody rakytníku,přibarveno tekutou barvou do glycerinových mýdel.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpovědět | Témata
|

Re: Moje první odvážné pokusy.

MartinaK
Moc pěkná mýdla
Nápad s dětským pudrem se mi moc líbí :) v tom mateřídouškovém vypadá suprově, prošlo gelovou fází? Mám za sebou jeden pokus s titanovou bělobou a ta mi nějak nevyhovovala, takže určitě vyzkouším.
Odpovědět | Témata
|

Re: Re: Moje první odvážné pokusy.

Iris
Ano,proslo i gelovou fazi a stale prijemne voni po materidousce i azulenu,je
mozne ze ten pudr take fixuje vuni.
Moc pěkná mýdla
Nápad s dětským pudrem se mi moc líbí :) v tom mateřídouškovém vypadá suprově, prošlo gelovou fází? Mám za sebou jeden pokus s titanovou bělobou a ta mi nějak nevyhovovala, takže určitě vyzkouším.

Pokud odpovíte na tento e-mail, vaše zpráva bude přidána do diskuze níže:
http://forum.alchymistka.eu/Moje-prvni-odva-ne-pokusy-tp4642218p4642223.html
Pro odstranění odběru z Moje první odvážné pokusy., zde klikněte.
NAML
Odpovědět | Témata
|

MartinaK
Tak mám pokus s dětským zásypem za sebou. Dělala jsem měsíčkové mýdlo:
300 g kokosového tuku
300 g olivového oleje z pokrutin
150 g palmového oleje
100 g rýžového oleje
69 g ricinového oleje
81 g slunečnicového oleje, v kterém jsem měla naložený měsíček, asi 4 měsíce

do stopy jsem přidala:
3 PL zásypu
1 PL mandlového oleje
3 PL naloženého měsíčku

Barva mi nevyšla tak hezky jako tobě :/ Asi hodinu po nalití do formy jsem do formy nakoukla a bylo nádherně bílé, ale ráno, když už gelová fáze doběhla do konce a mýdlo vychladlo, vypadalo tak, jak je vidět na obrázcích. Asi udělám ještě jeden pokus a nenechám ho projít gelem.
Podívala jsem se taky na složení:
Talc, Distarch phosphate, Zinc oxide, Citric acid, Aloe barbadensis leaf juice powder, Guaiazulene, Benzyl alcohol, Benzyl benzoate, Citronellol, Hexyl cinnamal, Coumarin, Cinnamal, Eugenol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Linalool
Na prvních třech místech mastek, modifikovaný škrob a oxid zinečnatý, tak proto ta bílá (jak u koho :D) a proto fixuje vůni.
Odpovědět | Témata
|

Iris
I tak gratuluji k pěknému mýdlu..no neobarvil ti to ten měsíček?
Mě to dnes zas nedalo a šla jsem znovu do šlehaného..viz foto..nechávám to takto volně ve formě do druhého dne,už se nemůžu dočkat,až je vyloupnu,zatím vypadají docela dobře.
  ohledně té gelové fáze,jak píšeš..co se stane,když mýdlo ve formě neprojde gelovou fází a jak to udělat?..nezakrývat,nebalit formu? Jak to pak dlouho musí zrát, Mám pocit,že když přidávám bylinky,tak gelovou fázi nepřežijí,často mi to změní barvy..