Moje první mýdlo - výživné mýdlo do sprchy

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Moje první mýdlo - výživné mýdlo do sprchy

zdenka83

Zdravím všechny, tak i já vkládám fotku mého úplně prvního mýdla.
Vyráběla jsem ho z poloviční dávky, podle receptu Evik - samozřejmě:-) Myslím si, že vše se povedlo na jedničku. Také díky výborně popsanému receptu. Tímto děkuji.
Akorát jsem ve stopě zapomněla přidat výživné oleje a přidala jen esenciální olej levandule. Barvit jsem nechtěla. Protože jsem měla mýdlo již dost husté, musela jsem do formy nakydat a proto povrch nebyl hladký. Tak jsem ho posypala květem sušené levandule - vypadá to jako kmín:-D
Asi po dvou dnech, po vyndání z formy (zatím jsem měla jen plastovou vyloženou pečícím papírem) jsem měřila pH a vypadalo to něco mezi 8-9. Takže jsem nechala mejdlíčko hezky na vzduchu ještě odpočívat.
Ale jinak je krásně voňavé a vypadá jako mýdla, která jsem si do teď kupovala v přírodní mýdlárně...
Takže za mne naprostá spokojenost, i když vzhled ještě není na jedničku - čekám, až mi dorazí nějaké formy a razítka z ebay.
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: Moje první mýdlo - výživné mýdlo do sprchy

Evik
Administrátor
Ahoj Zdenka, krásne, teším sa s Tebou. Prvé mydlo je ako prvá láska - nikdy naň nezabudneme a je opradené mystikou a vzrušením :D Tak si to uži!