Moje prvé mydlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
3 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Moje prvé mydlo

Erik
 Po naštudovaní všetkého možného o mydlách som sa aj ja včera pustil do mojej prvej výroby. Mydlo je z bravčového a kokosového tuku a arašidového oleja,je krásne biele a ľahko sa krájalo. Urobil som ho iba z 300 gramov tuku, nechcel som na prvý pokus robiť veľké dávky.tvar nieje nič extra, ten vychytám nabudúce  Už len počkať pár týždňov a môžem naplno používať. Trochu sa bojím, či prešlo gélom, bolo celu noc na radiátore, no farba veľmi nestmavla. Nevydržal som a ak keď viem, žeby som ešte nemal, kúsok som skúsil na umytie rúk, penilo super, ale teraz cítim trochu vysušené ruky. No nič, už len čakať
Odpovědět | Témata
|

Re: Moje prvé mydlo

Janka1
Ahoj Erik,

tiež som svoje prve robila s bravčovou masťou. A bola som šťastná, že ako dobre na prvýkrát vyšlo :) Tiež tvar nebol bohviečo... Po dvoch mesiacoch je lepsie, zo začiatku bolo trochu mazľavé ale teraz po vyschnutí je fajn, akurát menej pení, keďže som robila tiež na skúšku, či to vôbec výjde a kokosový a ricínový som nedávala. Tak daj vediet neskôr aké je :) Je to super zábava :)
Odpovědět | Témata
|

Re: Moje prvé mydlo

Erik
Tak, dávam naznámosť, že mydlo je super  Má dobrú penu, je aj dosť tvrdé a dosť silno vonia palmarosou, ktorej som tam dal asi 2,5 ml. A veľmi málo z mydla ubúda, keby som ho urobil z kila tuku, míňal by som ho asi rok (a to nie som žiaden ,,špindír,, ) Vy toho toľko rozdáte, alebo čo s tým všetkým robíte ?