Moje milé balíčky <3

classic Klasický list Seznam threaded Témata
11 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Moje milé balíčky <3

Susu
Tento příspěvek byl aktualizován .
Ahoj všem :)
Ačkoliv jsem zase jako vždy svoje balíčky odesílala se zpožděním, protože (jako obvykle) stále nemám na nic čas ... tak doufám že se moje Výmeničky moc nehněvaly :)

První balíček mi došel od Tominy a to teda byla pecka... pro mě skvělou inspirací kolik věcí si doma může člověk vyrobit, nestačila sem zírat. Top produkt z celé výměny byl šampón, ten sem si doslova zamilovala a zmizel tak rychle jak ke mě přišel :'( a táááák nádherně voněl ... přála bych si pod stromeček recept :) a dále bych vyzdvihla konopné mazání, jehož síla jde poznat už po "čuchu" :) dále byla v balení dvě super mýdla, koupelová sůl a bělící krám na zuby, šumivec (dosud sem nepřišla na to k čemu je?), liftingové sérum na oči a koupelová sůl. Takže Tomino ... moc děkuji za výměnu a spoustu parádních věciček.

Další balíček jsem dostala od Pavlíny z Brna ... ten byl konopný ... a moc mile mne potěšil a navnadil mne na výrobu konopného mýdla, do kterého jsem se už dlouho chtěla pustit. Mimochodem skvěle pění. Takže Pavli díky Ti. Pak balíček obsahoval ještě koupelovou sůl, suchou masku na obličej a pro mě velice velice příjemný konopný balzám (pravděpodobně s teatree) ten je vážně senzační a potěšil by mne recept ... jsem teď nemocná a na rýmu a bolavý nos je to superpomocník. Takže Ti mnohokrát děkuji za výměnu Pavlo z Brna a inspiraci.

A poslední balíček sem dostala od Jitky. A ten mne velmi mile potěšil, protože Jitka psala že je začátečník (stejně jako já) a její věci byly úžasné. Balíček obsahoval 2 mýdla, tymiánové mazání a himalájskou koupelovou sůl. Nejvíce mi v hlavě utkvělo mýdlo z aronie (nikdy by mne nenapadlo do mýdla přidat šťávu), toto mýdlo jsem si dala do sprchy jako poslední ale o to víc sem se ho nemohla nabažit a na toto mýdlo bych zase z této výměny uvítala recept protože z celého balíčku bylo naprosto TOP a božské. Takže Jitko S. díky za výměnu a inspiraci.

PS: nějak mne nenapadlo udělat komplet fotku balíčků ... když byly pohromadě a tak jsem minulý týden vyfotila alespoň některé věci a některé už jsou nenávratně pryč :) ... :( ... Od některých jsem vyfotila alespoň krabičky.

A hezké svátky všem!

A ještě bych možná přidala co obsahoval můj balíček. Tím, že jsem ho posílala pozdě byl tedy trochu Vánoční , Jitka mi psala, že jí v práci na stole navozuje vánoční atmosféru
Můj balíček obsahoval skořicové mýdlo, balzám na rty z kokosového a bambuckého másla s včelím voskem a vůní vanilky a skořice, další byla koupelová sůl s vůní vánoc, třezalkový tělový krém ( používám ho jako noční krém na nohy a tělo) stačí jej jen trochu hodně mastí. A jako poslední jsem do balíčku přiložila vlastnoručně vyráběný třezalkový olej. Používáme jej na odřeniny a popáleniny, ale může se využít i pro výrobu další kosmetiky.

Jsem za výměnu moc ráda - byla to super inspirace ... ačkoliv jsem se bála ... jakožto začátečník zůčastnit, teď nelituji, protože sem dostala spoustu krásných voňavých věcí dělaných se srdcem. Díky holky.
Odpovědět | Témata
|

Re: Moje milé balíčky <3

Suri
Ahoj, tak koukám, že nás Evka pěkně propojila, mám úplně stajné balíčky jako ty, jen místo mého balíčku ten tvůj. A celá naše "skupinka" sem dala recenze. Jsem zvědavá, jestli se ještě někdo přidá i s jinými recenzemi.
Tominy šampon je super, taky jsem jí ho moc chválila, ale ještě mám - mně ubývá pomaličku. A to její konopné mazání je teda síla. :-)) Můj recept na aroniove mydlo je v clanku od Evky.
To je fajn, že jsi nafotila i svůj balíček, je super. :-)
Díky za výměnu, Jitka
Odpovědět | Témata
|

Susu
No můj šampon od Tominy zmizel dosti rychle, protože můj muž jej nedopatřením použil místo mýdla a pak mi hlásil že to mýdlo bylo super a jakou dělalo krásnou pěnu a že nádherně vonělo :) áchjo ... měla sem ho líp chránit! :)
Odpovědět | Témata
|

tomina
Odpověď na tento příspěvek od Suri
Ahoj děvčata
slibuji, že i já se pochlubím vším, co jsem dostala ve výměně, ale ještě nejméně týden se budu denně (po práci) až do noci věnovat vyrábění.....tyto vánoce mi teda dávají opravdu zabrat :-)....pak už bych měla přepnout do volnějšího režimu a budu mít i trošku času na psaní

jsem ráda, že jste spokojené a slibuji, že vložím i recepty, abyste si mohly vyrábět "samodomo" samy

pa, Tomina
Odpovědět | Témata
|

Petra z Nevšedních dnů
Odpověď na tento příspěvek od Susu
Jsem ráda, že někdo připojil další komentář k vyměněným balíčků - čekala jsem, že se bude chtít zapojit více zapojených :-)
Šumivec od Tominy je přísada do vany - dostala jsem ho taky :-) Je to tak, viď, Tomino?

Petra
Odpovědět | Témata
|

tomina
Petruš, je to přesné !
dost často se setkávám s tím, že se koule nedaří vyrobit_šumivec je ukázka toho, že všechny ty dobrůtky se dají do vany jednoduše (a bez trápení) nasypat, efekt koupele je stejný, jako u koule, jen to na pohled není tak efektní

na druhou stranu, ty KOULE mají něco do sebe, jen pro zajímavost.....recepturu mám sestavenou na  7 kusů, za poslední měsíc jsem udělala 31 várek......(kdo bude v počítání nejrychlejší ?????)......momentálně mi zbylo 6 posledních kusů....zítra bude u nás doma další "koulový večer"....zdá se, že koule jsou v módě

vřele doporučuji se s jejich výrobou poprat, jsou velmi oblíbené

Pa, tomina
Odpovědět | Témata
|

Susu
Odpověď na tento příspěvek od Susu
217 koulí??? :) hehe velkovýroba nebo? :D
Odpovědět | Témata
|

tomina
"koulování", to by ještě šlo, ale to balení
Odpovědět | Témata
|

Suri
Pro Susu: Strašně jsem si oblíbila tvůj třezalkový tělový krém, ale už mi dochází. Tak jsem chtěla poprosit, jestli byses podělila o recept. Moc děkuju.

A chtěla jsem Vám říct, že výměna mě natolik motivovala, že už je konečně na světě můj první krém - s olivem 1000 a jsem z něj úplně nadšená. Akorát jsem ho dala do malých kelímků a všechny rozdala, takže budu muset výrobu zase hned opakovat. Takže vám za výměnu ještě jednou moc děkuju.
Odpovědět | Témata
|

Susu
Ahoj, je to velmi jednoduchý a rychlý recept.
V mém případě byl z třezalkového macerátu ve slunečnicovém oleji (mám exémy a dost mi pomáhá, ale nechci ho nanášet ve formě oleje - tak sem si vymyslela tenhle super rychlý krém).
V podstatě se tedy skládá z toho macerátu v BIO sluneč. oleji + olivový olej nebo arganový olej (jaký máš ráda - tak použiješ jako doplněk)

100 ml třezalkového oleje + 100 ml arganového aleje (nebo jiný)
40 g včelího vosku
200 ml destilované vody
vitamín e
glycerín
vůně výběr a množství dle libosti (u mě byl kokos a vanilka)

1.Včelí vosk rozpustíš ve směsích olejů ve vodní lázni.
2.Necháš vychladnout.
3.Do připravené destil. vody si namícháš vonné esence.
4.Přidáme vit. E (pár kapek) a gylcerín (2 lžíce) .
5.Vše mícháš ručním tyč. mixérem do požadované konzistence.
6.Hotovo :)
Odpovědět | Témata
|

Suri
Děkuju :-), třezalkový olej mám od tebe, chybí mi glycerín, tak zkusím bez něj.
Zatím jsem zkoušela šlehaná másla, ale byla vždycky dost tuhá, asi musím dát víc oleje abych vychytala dobrou konzistenci, ten tvůj třezalkový krém se právě tak pěkně nanáší.