Měkké mýdlo(šampón)

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Měkké mýdlo(šampón)

Maruška
Krásný den,
před dvěma týdny jsem míchala šampón za studena a nakrála jsem na kostky, ale je stále měkký. Je to první recept dle soac kalkulačky a s ricinovým oleje.
57g mandlového másla
5g   konopný olej
30g jojobový olej
640 g olivový olej
510 g kokosový olej
510 g ricinový olej
57 g rýžový olej
27 g bambucké máslo
697 g voda
239 g hydroxid sodný
přetučnění 10%.

Nejsem zvyklá, že je mýdlo tak dlouho měkké. Udělala jsem chybu? Mám ještě počkat?

Děkuji Maruška
Odpovědět | Témata
|

Re: Měkké mýdlo(šampón)

Janka1
Tiež som svoj druhý pokus - mydlo mala po 24 hodinách  mäkké, ale po 48 hodinách sa to zlepšilo. Teraz uvidím po 2-3 týždňoch čo to spraví... :))
Odpovědět | Témata
|

Maruška
Ahoj Janka,

srovnávám to s mýdlem, které mám po dvou týdnech tvrdé. Asi to chce trpělivost, mám doma ještě trošku kokosového oleje a palmového oleje tak je chci ještě zpracovat. Miluji mýdlo s kozím mlékem a nevadí když projde gelovou fází, mýdlo krásně pění, voní, je hebké.

Děkuji Maruška
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Ahoj Maruška,

ako to vyzerá po dvoch týždňoch?

Toto mydlo má veľa tekutých olejov, a navyše jojobový a ricínový olej a k tomu pretučnenie 10%. K tomu pridaj to, že jojobového oleja len polovica zmydelní, takže polovica z toho je tekutina. To je všetko dôvod prečo je mydlo mäkkšie než iné mydlá.

Takisto ak Ti prešlo fázou gélu, tak bude mäkké a "plastické" aj dva-tri týždne. Nie mäkké v zmysle, že doňho môžeš zaboriť prst ako do masla, ale podstatne mäkkšie ako mydlo, čo fázou gélu neprešlo (prst sa Ti zaboriť s trochou snahy podarí).

Chce to čas.

Odpovědět | Témata
|

Maruška
Ahoj Evik,

pořád není podle mých představ, ale je to lepší. Nevydržela jsem a ochutnala a je skvělý, já i moje dcera která má vlasy do pasu jsme odzkoušely. Já mám tvrdé mastící se vlasy musím si mýt vlasy každý den a po tomto šampónu za 3 dny a to jen proto, že si je neumím upravit. Dcera vlásky myla po 5 dnech jinak, tak 3 den musíme mýt. Není třeba kondicionér, omezily se lupy. A to máme tvrdou vodu. Nechám ho zrát, bude jako víno, doufám.