Lama nad lamy

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Lama nad lamy

Lusytta
Ahojte všetci skúsení aj menej skúsení mydliari! Mám takú otázočku, poprosím o váš osobný názor: Som úplný ale úplný diletant čo sa týka chémie, ešte tak chápem čo je pH ale tak sa to asi končí...lenže ma nesmierne láka vyrobiť si vlastné mydlo...a to úplne od základu....myslíte si že to má pre mňa zmysel skúšať to len podľa konkrétnych receptov alebo by som to mala radšej vzdať a kúpiť si len mydlové hmoty a tak patlať??? Môj problém je totiž ten, že som príliš kreatívna a tak si chcem vyskúšať všetko možné, od šitia a štrikovania po výrobu čistiacich prostriedkov (s kozmetikou zatiaľ len tak opatrne) a teda možno aj mydlo??? Je tu niekto taký čo začínal ako ja? Ďakujem za názory :)
Odpovědět | Témata
|

Re: Lama nad lamy

Žanet
Ahoj LUSYTTA. Ja by som Ti poradila, kúp si základne oleje, NaOH, silicu, urob si nejaký výluh z bylin a choď na to. Vyber si jednoduchý recept, urob si len polovičnú dávku, aby si v prípade neúspechu nemala veľkú škodu. S mydlovou hmotou to neskúšaj. To je pre deti :-D Spraviť si mydlo od základu je veľmi vzrušujúci zážitok. Držím palce. Veľa zdaru :-D
Odpovědět | Témata
|

Lusytta
Joj, veľmi pekne ďakujem za odpoveď, už som myslela, že sa ani nikto neozve  Veď toto, že tá mydlová hmota mi príde taká ako hrať sa s plastelínou...a aj tak to nie je celkom "natural" a nikdy nevie čo v tom máš...skúsim nájsť nejaký recept a spraviť len tak jedno mydielko, čo to spraví
Odpovědět | Témata
|

Whitehorse
Sem podobný nadšenec jako ty. Nejdříve sem si načetla teorii a Michala se krásnými obrázky domácích mýdel a pak se pustila do výroby prvního mýdla. Bylo se saském,kokosový olejem,říci novým olejem a tuším ještě palmový. Vypočítal a sem si pomocí soapcalc kolik NaOH na mých půl kila tuku a super. Mám hotová zatím jen 3 mýdla, ale všechna s úspěchem a používám i pro 3 letého prcka.