Konzervace extraktem z grep. jader

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Konzervace extraktem z grep. jader

Magdalena
Dobrý den milé mydlářky, začala jsem vyrábět mýdla za studena a chtěla bych si vyzkoušet nějaký ten barvičkový design - swirl apod. Jenže když se o to pokusím, tak mi hmota hrozně rychle tuhne. Mám podezření na extrakt z grepových jader, který používám jako antioxidant. Myslíte, že je to tím?
Díky
Odpovědět | Témata
|

Re: Konzervace extraktem z grep. jader

Evik
Administrátor
Ahoj Magdi,

áno je to možné, on býva extrahovaný v alkohole, čo je presne niečo, čo spôsobuje rýchlu stopu!

E.
Odpovědět | Témata
|

koalena
Tento příspěvek byl aktualizován .
Čauky, mám stejný problém. Dělala jsem mýdlo zatím 2x, v poměrech slunečnicový 22%, kokosový 24%, palmový 22%, ricinový 10%, olivový 22%. Po pomixování hned začalo tuhnout, do formičky jsem musela v podstatě kydat, takže výsledný efekt nic moc. Tuhnutí začalo už před přidáním vůně, takže tím to nebude. Napodruhé jsem přidala ještě trochu soli a cukru, ale na hmotu to vliv nemělo. Grep. extrakt jsem nepoužila. Spíš mě napadlo, jestli je rozdíl v tuhnutí při různých teplotách hmoty. Já to neměřila na stupně, ale vše jsem měla spíš vlažné (pocitově chladnější než já :-) Má teplota vliv? Dnes jdu zkusit další při o něco vyšší teplotě a zároveň s jinými poměry olejů (slunečnicový 32%, kokosový 24%, palmový 10%, ricinový 2%, olivový 32%) podle toho kolik jich ještě mám, tak uvidím...
_________ o dvě hodiny později
tak to jsem podělala :-( Do olejů se mi sypla pořádná kupa titanové běloby. Obávám se, že to ani neztuhne. Zatím to vypadá jako ta zinková mastička. Ch jo :-/
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Odpověď na tento příspěvek od Magdalena
Ahoj Magda,

to bude skorej receptom - aké dávaš oleje a v akom pomere? Inak extraktu z grep jadierok je do mydla škoda. Ako antioxidant nie je nič moc.

Evik