Kokosové mydlo s čokoládou

classic Klasický list Seznam threaded Témata
13 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Kokosové mydlo s čokoládou

KARKULKA
Na želanie mojej dcéry som urobila kokosové mydlo.Rozhodla som sa,nech je veľmi prírodné a veľmi kokosové.1.krok - urobila som kokosové mlieko,sáčok strúhaného kokosu som uvarila v cca 3-4 dcl vode , poriadne rozmixovala,nechala vychladnúť,precedila a dostala som úplne biele kokosové mlieko. 2. krok - prevrtať kokos,vyliať z neho šťavu. Mlieko a šťavu som použila pre NaOH.Biele mlieko sa okamžite zmenilo na krásne žlté mlieko a ja som dúfala,že sa premení opäť na biele.Pred miešaním do olejov som priliala kokosovú potr. arómu,skoro celú fľaštičku.To bola vôňa!Časť mydla som zafarbila kakaom.Naliala do formy a nechala som len tak v kuchyni,nech mám nepriesvitné,biele mydlo.Mydlo na druhý deň bolo veľmi mäkké,krájala som iba na tretí deň.
Je pekné biele s čokoládovými fliačikmi.A bez akejkoľvek kokosovej vône!!!Vôňa zmizla.Vlastne má,len je úplne nedefinovateľná.Je veľmi,veľmi zvláštna.Podozrievam tú originál kokosovú šťavu,že to ona mi urobila takú neplechu.Som z toho trošku smutná,lebo som sa tešila na intenzívnu kokosovú vôňu - leto,pláže,exotika,Karibik.No a nič.

Fotka je nevydarená, mydlo si predstavte v bielo-hnedej verzii.

Odpovědět | Témata
|

Re: Kokosové mydlo s čokoládou

duun
Zdá sa, že niektoré potravinárske príchute/arómy nie sú veľmi stabilné v zásaditom prostredí - NaOH ich zrejme zničí. Podobne som dopadla ja s mandľovou olejovou arómou do pečiva, keď som ju pridala do šampónovej kocky, ja som jej však pridala len asi tretinu fľašky do 900g tuku (dr. Oetker). Vôňa neostala v podstate žiadna.
Ale to Tvoje mydlo vyzerá fantasticky! Vyslovene profesionálne ;)
Odpovědět | Témata
|

evik
Naozaj krasne! skuste pridat potravinarsku vonu az v stope, ja som tak robila s mandlovou a mydlo po nej vonia!
Odpovědět | Témata
|

evik
Karkulka, este jednavec, vone v mydle su na zaciatku zrenia prekryte nezrelym mydlom a jeho specifickou "vonou". Pockaj dva tyzdne, ked mydlo dozrie, urcite ucitis zmenu.
Odpovědět | Témata
|

duun
Odpověď na tento příspěvek od evik
evik napsal(a)
skuste pridat potravinarsku vonu az v stope, ja som tak robila s mandlovou a mydlo po nej vonia!
Áno, ja som tuším pridala tú arómu hneď do teplých olejov... skúsim tak, ako vravíš..
Odpovědět | Témata
|

Evik
No, tak ja Vam tu radim a z domu mi hlasia, ze po dvoch tyzdnoch z tej mandlovej aromy vela neostalo....
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Odpověď na tento příspěvek od evik
Ďakujem Vám veľmi pekné za slová pochvaly.Vedia fantasticky povzbudiť.
Pred miešaním som arómu dala preto,aby mi stopa náhle nezhustla.Tuším sme už tu mali takú skúsenosť.Biela hmota aj tak hustla príliš rýchlo.Tie hnedé útvary mali byť okrúhle,len to tuhé kokosové mydlo ich rozpučilo.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Tento příspěvek byl aktualizován .
KARKULKA napsal(a)
Pred miešaním som arómu dala preto,aby mi stopa náhle nezhustla. Tuším sme už tu mali takú skúsenosť.Biela hmota aj tak hustla príliš rýchlo.
Áno mali, ale to platí len pre arómy rozpustené v alkohole, ktorý je rozpúšťadlo a urýchľuje stopu. Neplatí pri arómach rozpustených v oleji, aj keď tie zas ako sa zdá vyprchajú.

KARKULKA napsal(a)
Tie hnedé útvary mali byť okrúhle,len to tuhé kokosové mydlo ich rozpučilo.
Inak veľmi pekný design, už som sa zamýšľala, ako si to robila, a myslela som, že si použila nejakú formu lyžičkového designu, viď video tu:

http://www.youtube.com/watch?v=D3R14Mdix8E

No ale keď vravíš, že mali byť okrúhle, to si vyrobila nejaké guličky z hnedej hmoty a potom ich "zalievala" tým bielym?
i.c
Odpovědět | Témata
|

i.c
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
pridavam sa k pochvalam, je to velmi pekne mydlo
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Odpověď na tento příspěvek od Evik
Ste úplne super partička!Ďakujem.

Veď práve,tá aróma - stará klasická známa z potravín,vo fľaštičkách - je rozpustená v alkohole.

Evik,skoro si uhádla,na toto mydlo si brúsim zuby veľmi dlho a čiernu farbu mám,len k TiO2 sa neviem dopracovať.A bez bielej farby to nie je ono.Túto techniku som už skúšala na "mramorovom mydle s čokoládou" ,farby : biela,hnedá z čokolády a oranžovo-žltá z kurkumy.Vo forme design fantastický, do rána kurkuma vybledla,takže výsledok nič extra.
Dôležité upozornenie.Treba postupovať rýchlo,mydlová hmota má tendenciu tuhnúť rýchlejšie ako stíhaš lyžičkovať.

Inak, postupovala som viac-menej takto :

http://www.youtube.com/watch?v=dbhumVqCAb4&feature=related

Keď chcete,aby guľky ostali guľatejšie,čiarku treba zakrývať opatrne a hlavne hmota má byť viac tekutá.

Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
KARKULKA napsal(a)
Evik,skoro si uhádla,na toto mydlo si brúsim zuby veľmi dlho a čiernu farbu mám,len k TiO2 sa neviem dopracovať.A bez bielej farby to nie je ono.
Mne teraz z www.aroma-zone.com prišiel oxid zinku, ktorý používajú ako alternatívu k TiO2, pretože ten titaničitý bol spochybnený či je bezpečný, už ani neviem čo to bolo. Použila som ho do mydla, ale len tak od oka a bez prečítania návodu, takže to tak aj dopadlo - oxid sa nestihol poriadne rozpustiť a nielenže toho moc nezafarbil, ale v mydle mi ostali malé biele zinkové bodky. Naštastie je to len estetický problém...

KARKULKA napsal(a)
Túto techniku som už skúšala na "mramorovom mydle s čokoládou" ,farby : biela,hnedá z čokolády a oranžovo-žltá z kurkumy.Vo forme design fantastický, do rána kurkuma vybledla,takže výsledok nič extra.
Dôležité upozornenie.Treba postupovať rýchlo,mydlová hmota má tendenciu tuhnúť rýchlejšie ako stíhaš lyžičkovať.
No, pravdupovediac mňa táto metóda odradila presne z tohoto dôvodu, a tiež preto, že sa mi to zdá straaaaaašne zdĺhavé.... a ja som skorej bežec na krátke trate :) Intenzívne a so stresom či to stihnem...

KARKULKA napsal(a)
Inak, postupovala som viac-menej takto :

http://www.youtube.com/watch?v=dbhumVqCAb4&feature=related

Keď chcete,aby guľky ostali guľatejšie,čiarku treba zakrývať opatrne a hlavne hmota má byť viac tekutá.
Vďaka za tip, som to hneď vyskúšala, pri tom mydle s oxidom zinku som kombinovala s červenou, až na to, že oxid nič nezafarbil sa to celkom podarilo, zavesím na blog.

Inak veľmi zaujímavé, snažila som sa o ten istý recept ako som už raz robila, ale nemala som tie isté esenciálne oleje, takže som skombinovala:

lemongrass + vanilka + ylang-ylang + škorica

a neuhádnete, akú vôňu som nakoniec v mydle dostala...... MANDĽOVÚ!

To som zvedavá, ako dlho to vydrží, mám pocit, že mydlo ešte zmení vôňu v priebehu zrenia :)
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA

lemongrass + vanilka + ylang-ylang + škorica

a neuhádnete, akú vôňu som nakoniec v mydle dostala...... MANDĽOVÚ!

Však Ty si Mičurin!
Alebo ešte lepšia!Toto by nedokázal možno ani on.
(Neviem ako do ďalšej správy prenášate predošlé citácie)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
KARKULKA napsal(a)
Však Ty si Mičurin!
Alebo ešte lepšia!Toto by nedokázal možno ani on.
(Neviem ako do ďalšej správy prenášate predošlé citácie)
Ďakujem, ďakujem, ale ja si skorej myslím, že mám viac štastia ako rozumu :)

No a k tým citáciám, to musíš kliknúť na tlačítko "Quote" hore, vľavo od "Insert Image", a vloží Ti to celý text príspevku na ktorý odpovedáš.

Ako vidíš, pridá to pred a za citovaný text toto:

< quote author="KARKULKA">
citovany text
< /quote >

Takže potom to môžeš používať a citovať ktorýkoľvek príspevok vložením textu medzi quote.

Len bacha na medzery za a pred zobáčikmi <>, ja som ich tam vložila len preto, aby mi to nerozoznalo ako html príkaz a zobrazilo sa ti to ako text. Inak by tam bola ďalšia citácia...