Kde je chyba? Nebo je vůbec něco špatně?

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Kde je chyba? Nebo je vůbec něco špatně?

Klárka
Tento příspěvek byl aktualizován .
Mám takový problém. Dělala jsem mýdlo - už po hodněkráté, ale to, co se mi stalo tentokrát se mi ještě nestalo. Dělala jsem dvě várky najednou. Vše úplně stejně, ale jedno mýdlo se nějak přijde mi neudělalo. Je ztvrdlé na krájení, ale je tak nějak jiné. Tak jsem se chtěla poradit.
Vpravo na fotce je to v pohodě a to vlevo je nějak jiné :-( Nevím, jestli je to v pohodě a mám čekat, jestli se to srovná.

Jak na to teď koukám, tak mi přijde, jako kdyby bylo trochu průhledné. Nebo nevím, jak to popsat, no :-(
Odpovědět | Témata
|

Re: Kde je chyba? Nebo je vůbec něco špatně?

Evik
Administrátor
Ahoj Klárka,

dostala som Tvoj email, alej odpovedám teda tu - nie som si celkom istá, čo myslíš tým,že je mydlo iné. Na fotke vyzerá rovnako, ani transparentnosť nevidím...? Je tam ešte okrem nej nejaký iný rozdiel? Lebo takto je ťažko pvoedať, v čom je problém, keď vlastne neviem, v čom je mydlo iné....

Je vyššie pH? Vysušuje? Je jedno  znich mäkkšie? Niečo sa zmenilo pri výrobe (stopa rýchlejšia a pod)? Zmenila sa farba? Nepení? Inak vonia, prípadne smrdí? ...

Evik
Odpovědět | Témata
|

Klárka
Já jsem si to říkala, že to na těch fotkách bude vypadat, že je vše ok... Změřila jsem pH - po 4 dnech na obou 9. Tvrdost je téměř stejná, bych řekla. Možná to jiné je trochu měkčí, ale myslím, že ten rozdíl je minimální.Výroba byla stejná, pění taky stejně, ale možná trochu míň voní a je mazlavější po namočení. Ale to asi těžko soudit, když je tak čerstvé.
Možná mu opravdu nic není, ale nevypadá tak, jako jindy po udělání, no :-( Tak proto jsem z toho nesvá. Už je to xtá dávka naprosto stejná a poprvé se mi tohle stalo. Dnes jsem dělala levandulové další, tak uvidím, jak se mi povede.
Ale moc děkuji za snahu mě rozluštit :-)

Ahoj Klárka,

dostala som Tvoj email, alej odpovedám teda tu - nie som si celkom istá, čo myslíš tým,že je mydlo iné. Na fotke vyzerá rovnako, ani transparentnosť nevidím...? Je tam ešte okrem nej nejaký iný rozdiel? Lebo takto je ťažko pvoedať, v čom je problém, keď vlastne neviem, v čom je mydlo iné....

Je vyššie pH? Vysušuje? Je jedno  znich mäkkšie? Niečo sa zmenilo pri výrobe (stopa rýchlejšia a pod)? Zmenila sa farba? Nepení? Inak vonia, prípadne smrdí? ...

Evik

Pokud odpovíte na tento e-mail, vaše zpráva bude přidána do diskuze níže:
http://forum.alchymistka.eu/Kde-je-chyba-Nebo-je-v-bec-n-co-patn-tp4642001p4642003.html
Pro odstranění odběru z Kde je chyba? Nebo je vůbec něco špatně?, zde klikněte.
NAML
Odpovědět | Témata
|

Klárka
 Ale teď zase koukám na fotky a na té první je to trochu vidět na tom levém horním, když porovnáš s pravým. Možná to jen moc pitvám, ale jsem konzerva a nemám ráda, když se mi naruší něco, na co jsem zvyklá. :-(
Odpovědět | Témata
|

Klárka
Ještě než půjdu spát... Chci zkoušet mýdlo s kozím mlékem a medové. Našla jsem několik receptů - všude dávají do peřin a tady jsem našla ne do peřin :-( Můžeš mi napsat zhruba postup? Po nalití teda ihned do lednice? Medové totéž?