Hnedé bodky v mydle

classic Klasický list Seznam threaded Témata
4 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Hnedé bodky v mydle

varticek
Ahojte. Zdá sa, že budem verným prispievateľom v tejto téme :-D
Včera som robila mydlo a keď som ho šla dnes pozrieť, mám tam nejaké hnedé bodky. Robila som ho za studena, dala som tam olivový olej, kokosový olej, ricínový olej, avokádový olej, kakaové maslo, časť vody (16%) som nahradila kozím mliekom (to som miešala s roztokom vody a NaOH až po vychladnutí) a v stope biely kaolín, med, jojobový olej a kakaové maslo. Cez noc bolo zabalené v dekách. Z čoho sa mi tam urobili tie bodky? A je to len estetický problém, bude sa dať používať? Ďakujem za rady :-)
Odpovědět | Témata
|

Re: Hnedé bodky v mydle

DastyX
Ahoj.. Ja to tipuju na med. Stalo se mi neco podobneho v kavovem mydle s medem. Teda kdyz mýdlo v tom puntíku rozlomim, je to uvnitr tekute. Jenze.. ja jsem měla stopu při přidávání medu už hodně hustou a nechtěla jsem dál mixovat mixérem, nebo bych to do formy už nedostala.. tak jsem jen dukladne zamichala med ručně. Aspoň jsem myslela že důkladně..  asi to nebylo dost. Jestli někdo má jiný názor/nápad nebo skutečně ví, co to máme, sem s tím :-)
Odpovědět | Témata
|

DastyX
Mno.. byla jsem teď ještě zkontrolovat to svoje kávove mýdlo a ty puntíky se nějak vsákly. Mýdlo bylo dost křehké, když jsem ho krájela, ale kvůli medu nebylo v teple, takže to bylo asi tím. Teď po třech týdnech už je pevné a puntíky jsou pryč.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Ahojik, je to naozaj tym medom  - teplom skaramelizoval, zmiesal sa s glycerinom,  ktory sa tym ofarbil na hnedo, v gelovej faze sa oddelil (prilis teplo, pripadne nie celkom dobre rozmixovanie medu, ale nemusi byt), kvapocky sa vytlacili na povrch. Len esteticky problem.