Fotky mydiel pre KARKULKU

classic Klasický list Seznam threaded Témata
22 zpráv Volby
12
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Fotky mydiel pre KARKULKU

duun
Dávam teda pár fotiek mydielok, čo som v poslednej dobe spravila:

Toto malo byť jemne fialové levanduľové mydlo. Napodiv sa to ľuďom páči, ale, zase, neviem už zohnať túto farbičku - u nás sa farby v potravinách akosi "nenosia" .. majú iba príchute ;\ Takže to bude limitovaná séria %)

Ďalšia limitovaná séria - "Spln Mesiaca" - s tou istou farbou, zvyškom.. vôňa pačuli a troška vetiveru - úžasne zmyselná mužská vôňa ;) Páči sa chlapom ale aj ženám. Doposiaľ som nikdy pačuli nekupovala a netušila som, aká je to bomba!

Toto je medové - s cédrom, kadidlom, eukalyptom a ešte nejakým ihličím. Kolega mal námietky, že levanduľa mu nevonia, vraj je to prisilná vôňa. Tak som spravila toto - do sprchy pre chlapov. 90% olivový olej, zvyšok Blesk. Zafarbené potr. farbivom E133 a aktívnym uhlím na prášok..

Kastílske s kozím mliekom - pre bábo, kolegyňa si ho objednala.. Nič len olivy a koza ;) Bude dozrievať mesiace.. Zaujímavé je, že odtieň rozličných tvarov z tej istej dávky je odlišný ;\

A toto je moja verzia marseillského mydla. To som robila pre seba a pre priateľov, ktorí by chceli prať s mydlovým gélom celkom bez chémie. V pracom mydle z obchodu som vždy našla minimálne EDTA:

Odpovědět | Témata
|

Re: Fotky mydiel pre KARKULKU

karkulka
Duun!!!Sú to tie najkrajšie mydlá,aké som kedy videla.Nádherné!!!
Akú si mala tú modrú farbu - v levandulovom mydle?A levandulu máš posekanú?Nevyzerajú ako mrtve chrobáky ako moje.Prečo ja robím iné mydlá,keď mne sa vlastne páči ten Tvoj "design",nechápem.Blahoželám Ti!!!Prekrásne.
Odpovědět | Témata
|

duun
O, ďakujem  ;)
Bola to taká farba v škaredej hranatej zelenej polyetylénovej dózičke s hranatým špinavočerveným polyetylénovým vrchnákom, dovoz z Maďarska, vraj vodný roztok - a vraj E134. Taký kód v zoznamoch vôbec nie je. Asi to majú aj v obchodoch v Maďarsku.

Levanduľa bola suchá, nákrájaná/nasekaná nožom (lietala po celej kuchyni ;\), sušené kvietky od kamarátky.
Nie, nevyzerá to ako mŕtve chrobáky, vyzerá to ako špinavá morská voda v chorvátskom prístave... ale umýva to dobre a vonia levanduľou ;)
Odpovědět | Témata
|

karkulka
V jednoduchosti je krása.Tvoje mydlá majú skoro monozloženie a sú perfektné.Ja nikdy neodolám,aby som tam nenatrepala všetko,čo mám doma-oleje palmový,kokosový,olivový,slnečnicový,repkový,z hroznových jadierok no a do stopy sezam,pš.klíčky,ľan,mandle,rakytník.Zrejme úplne zbytočne,aj bez toho množstva olejov je dobré mydlo.Len keď už všetko je nakúpené,no nedaj tam.
Odpovědět | Témata
|

ettevir
Odpověď na tento příspěvek od duun
Připojuju se a smekám klobouk, mýdla jsou nádherná!!! Krása!!
Odpovědět | Témata
|

duun
Odpověď na tento příspěvek od karkulka
Fajnovosti si šetrím do "špeciálnych" mydiel .. mňa trochu obmedzuje nedostatok financií, preto tá jednoduchosť - snažím sa z relatívne lacných ingrediencií vytrieskať maximum. Dá sa to a mydlo je dobré. Ale už aspoň mám kokosový olej Barco. Tri litre som už minula, objednaných je ďalších 5 ;) A známy cigán zo susedstva sľúbil čerstvé kozie mliečko vo väčšom množstve - už mám aj také tie špeci sáčky na zmrazovanie kociek ľadu nachystané ;)

Výroba mydla bola vraj vždy, aspoň v našom regióne, o prácnom spracovaní prakticky bezcennej suroviny na lacný produkt. To len v dnešnej dobe sa z prírodného mydla stal skoro luxus.

Včera som robila kávové mydlo z menej kvalitnej staršej darovanej mletej kávy a nakoniec malo v hrnci takú krásnu farbu, že som do neho ani tú usadeninu nedala, iba hustý, silný odvar, ktorý od NaOH ešte stmavol. Káva voňala v celom dome ;) Nakoniec sa ukázalo, že bola ešte stále celkom dobrá. A hádaj, KARKULKA, čo som do mydla pridala? Dala som doň na ozdobu hoblinky smradľavého žltého maslového mydla! Nech si s ním káva poradí! Veď káva vraj odstraňuje pachy! Večer krájam.. ;)
Odpovědět | Témata
|

karkulka
Hoblinky už mám pripravené aj ja,Keď budeš chcieť dať aj usadeninu,pozor na množstvo,stačí jemne.Moje kávové mydlo je mimoriadne účinný peeling - máš to chápať - je ako rašpľa.Čo sa týka cien,mám šťastie,že bývam vo veľkom meste,dá sa kúpiť (skoro) úplne všetko a často v akcii.
Odpovědět | Témata
|

duun
Kávové mydlo s hoblinkami maslového mydla:

Áno, cítiť ho maslom  %) Ale oveľa slabšie a kto to nehľadá, ten to v tej jeho vôni ani nepostrehne ;)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Tak na to sa dá povedať len jedno: BRAVO a MŇAM! :)
Odpovědět | Témata
|

duun
Ďakujem, ďakujem ... %)
Odpovědět | Témata
|

katka
to kavovo-maslove je nadherne:)

k.
Odpovědět | Témata
|

Sisa
Nadherne mydielka. Kedy ja dospejem aspon do tretinovej urovne? :( Ale ja viem, vsetko chce cas a na domacu spotrebu nam hadam postaci to, co vycarujem.. :D
Odpovědět | Témata
|

Jankak
Dunn, tie mydla mas nadherne, mas krasnu formu na to klasicke a to logo je uplne super, to vyryjes uz do hotoveho mydla?
inac potravinarske farby predavaju aj v cukrarskych eshopoch a rozne odtiene. to je len k tomu co si pisala ze nevies zohnat nejaky odtien.
Odpovědět | Témata
|

duun
Jankak, pečiatka je to, vyrobená z FIMA ;)
Odpovědět | Témata
|

andrea
Mohla by ste mi prosím poradiť kedy otlačiť pečiatku do mydla. Skúšala som hneď po nakrájaní ale vzor je taký otrhaný nevýrazný.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Ahoj Andrea,

veľmi záleží na tom, v akej tvrdosti mydlo krájate a takisto na druhu pečiatky - či je hlboká a aký má detail. Mydlo nesmie byť príliš mäkké, lebo sa Vám nepodaria detaily (ktoré sa odlúpia), počkajte si kým je dosť pevné na to, aby ho obyčajná ručná manipulácia nepoškodzovala, treba vystihnúť ten správny moment. Ja tlačím niekedy hneď po nakrájaní, ak mydlo prešlofázou gélu, ak nie a je príliš mäkké, tak počkám ešte 12-24 hodín, priebežne kontrolujem. Takisto, ak máte vrstvu sodného prachu, najprv ju odstráňte - tá je vždy mäkkšia ako zbytok mydla.
Najlepšie je vyčleniť si odrezky a priebežne skúšať, či to už funguje.
Odpovědět | Témata
|

maka
Odpověď na tento příspěvek od andrea
ahoj andrea, ja som prvykrat pouzila peciatku z fima a az po tom, ako som mala mydlo vyzrete (3 tyzdne urcite), jemne som po peciatke buchla kuchynskym tlcikom na maso a vyzera to fantasticky.
Odpovědět | Témata
|

andrea
Ďakujem Evik aj Maka za užitočné rady. Skúsim neskôr keď mydlo bude zrelšie.  
Odpovědět | Témata
|

Kleopetra
Duun, nádhera! Fantastické! Tvoje mydlá majú odraz Tvojho štýlu, vieš, ako keď niekto sám zariadi byt/dom podľa seba, dá do toho svoju dušu a potom to z toho krásne na všetkých vanie. A fascinujúce je ešte aj to, že koľko ľudí, toľko osobitých prevedení a toľko krásy! Ach, som unesená!
Odpovědět | Témata
|

Janka1
Ahoj,

mydielka vyzeraju super :)
Nedas novsie fota ako si to vsetko vylepsila, ak sa dalo krasne este vylepsit? :)
Pokochala som sa veru...
12