Farby na nete

classic Klasický list Seznam threaded Témata
10 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Farby na nete

KARKULKA
Odpovědět | Témata
|

Re: Farby na nete

duun
Vyzerá to sľubne. Ktovie, koľko mydla sa dá zafarbiť takou jednou dávkou... ;\ Daj potom vedieť ;)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Len pozor, tie farby sú do melt and pour mydlovej hmoty, takže nie je zaručené, že budú stabilné v procese za studena. Najlepšie by bolo ak by výrobca uvádzal presné zloženie, takto môžeme len testovať metódou pokus-omyl.

Mimochodom - moje fialové mydlo sa časom (mesiace) v kúpeľni premenilo postupne na modré!!! Včera som to zistila - zrejme alkalinita klesá každým dňom. Možno je to aj pôsobením vody neviem, lebo ho asi mesiac používam a na začiatku používania bolo fialové.

A prečo som to zistila až včera - toto mydlo mám v byte kde sa nenachádzam často a prechod od fialovej do modrej bol postupný. Musím dnes večer skontrolovať ostatné v krabici ako na tom sú.
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Ďakujem za info,radšej to nechám tak,už nemám žiadnu chuť experimentovať.Takže sú aj farby vyslovene do  našich,doma vyrobených mydiel?
i.c
Odpovědět | Témata
|

i.c
velmi spravne musite si dat pozor, ktore farby su na co tj. na aky sposob vyroby. Podla mna ak uz sa date na vyrobu mydiel studenym procesom netreba mydla "kazit" pridanim umelych farieb len preto aby boli farebne, ved ste sa rozhodli vyrabat mydla pre Vasu pokozku zdrave nie?. Skuste rozmyslat nad prirodnymi farbivami tych je tiez dost (pozrite si moje fotky nasich mydiel) a dokonca tieto prirodne farby maju aj pozitivny vplyv na pokozku na rozdiel od tych chemickych.
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
No presne, o to sa snažíme. Ale ja mám zas pocit, že nie všetky farby sa dajú dosiahnúť čisto extraktami z rastlín... Zamýšľam sa nad farbami minerálnymi oxidmi. Mali by byť bezpečné pre pokožku, sama som už niekoľko použila. Ich stabilita v studenom procese je naozaj výborná a bez prekvapení. Máš s tým Ivan nejaké skúsenosti?
i.c
Odpovědět | Témata
|

i.c
nie nemame s nimi skusenost. Pre mna farby v mydle nie su dolezite mne pri mydlach ide o ich ucinok na pokozku. no priatelka (ved je to baba) ta ma rada robit stale nove mydla a tiez chce pouzivat farby tak chceme pouzivat tie prirodne je ich celkom dost vela (kedze my robime vsetky mydla z kozieho mlieka - nepouzivame vodu, tych farieb je trochu menej, no stale dost). meme niekolko ilov, a tiez mame teraz anato prasok, ktory chceme vyskusat.
i.c
Odpovědět | Témata
|

i.c
Odpověď na tento příspěvek od Evik
viem ze sa na farbenie pouzivaju aj miki. no nemam to uplne prestudovane. ty vies nieco o nich?
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Miky (alebo micy?, neviem ako sa to vlastne má písať, anglicky mica) som ešte neskúšala, takže neviem povedať. Ale plánujem vyskúšať, dám vedieť.

10g na kilo tuku, to je menej než dávam ja. Skúsim na budúce. Možno tú farbu zmenila aj prítomnosť kozieho mlieka? Ktovie.  Mydlárčenie je vždy tak trochu alchýmia...
i.c
Odpovědět | Témata
|

i.c
myslel som mica len som to dal akosi do slovenciny