DOMÁCA ÚLOHA

classic Klasický list Seznam threaded Témata
5 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

DOMÁCA ÚLOHA

KARKULKA
Veľmi sa mi páči mydlo,ktoré nás malo inšpirovať k niečomu podobnému.Dlho som  nevedela, aké by malo byť to moje a potom raz prišlo - perníkové.
Ďakujem za pochvalu  perníkového mydla,stiahla som ich všetky z obehu,lebo aj nám sa tak to mydielko páčilo.
Takže.Zistila som,že také prúžkované  mydlo sa dá robiť,iba ak  spodná vrstva je už stvrdnutá .V opačnom prípade vznikne niečo neplánované.AJ keď mydlová hmota bola pomerne hustá,nestačila na prúžky.Tak sa tvárim,že som chcela vlastne niečo také:

Ale tie prúžky raz určite budú.

Aspoň že metóda vrstvenia vyšla :    

Odpovědět | Témata
|

Re: DOMÁCA ÚLOHA

duun
Vyzerajú veľmi chutne, ako koláčiky ;)
Odpovědět | Témata
|

KARKULKA
Duun,však to je super nápad!Upečiem taký koláč.
Odpovědět | Témata
|

duun
Daj potom fotky ;)
Odpovědět | Témata
|

Evik
Administrátor
Odpověď na tento příspěvek od KARKULKA
KARKULKA napsal(a)
Veľmi sa mi páči mydlo,ktoré nás malo inšpirovať k niečomu podobnému.Dlho som  nevedela, aké by malo byť to moje a potom raz prišlo - perníkové.
Ďakujem za pochvalu  perníkového mydla,stiahla som ich všetky z obehu,lebo aj nám sa tak to mydielko páčilo.
Takže.Zistila som,že také prúžkované  mydlo sa dá robiť,iba ak  spodná vrstva je už stvrdnutá .V opačnom prípade vznikne niečo neplánované.AJ keď mydlová hmota bola pomerne hustá,nestačila na prúžky.
Kráááásne!!! :) A so stvrdnutím máš pravdu - takto robím masážne s fazuľkami mungo - je to ale veľmi pracné, najprv si musíš namiešať jedno a potom druhé mydlo a medzitým čakať minimálne niekolko hodín až pol dňa (najrýchlejšie je to v rúre, ale tam sa zas vyparí časť vône).