BARBUS - mýdlo na holení

classic Klasický list Seznam threaded Témata
7 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|  
Nahlásit nevhodný obsah

BARBUS - mýdlo na holení

Dáša
Ahoj mýdlaři, mám takovou prosbu, neskoušel někdy někdo vytvořit mýdlo na holení Barbus, nebo něco hooooodně podobného na to. Sháněla jsem složení, ale nepodařilo se mi to a z obalu se nic nedovím. Můj tchán se neholí ničím jiným a nemůže si to vynáchvalit. Manžel se tím začal taky holit, protože mu dělají špatně na pleť všechny ty sprejové pěnítka ;) . No tak teď kupujem jen barbus. Tak jsem je chtěla překvapit domácím barbusem, ale nějak se mi nedaří .... pomůžete mi někdo ? děkuji Dáša
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Re: BARBUS - mýdlo na holení

Evik
Administrátor
Ahoj Dáša,

čakala by som, že zloženie bude na kelímku. Po chvíľke hľadania na internete som našla:

Složení: Stearic Acid, Palmitic Acid, Cocos Nucifera, Aqua, Potassium Hydroxide, Glycerin, Sodium Hydroxide, Parfum, Boric Acid, Linalool, Coumarin, Limonene, Citral, Geraniol, Citronellol.

Kyselina stearová a palmitová sú tam v čistej podobe potom ešte kokosový olej. Používajú KOH a NaOH na vytvorenie krémového mydla (musím zverejniť postup výroby). Potom by som povedala, že do už hotového mydla pridávajú  glycerín - to myslím možno ani netreba ak použiješ bambucké maslo kvôli kyseline stearovej a palmový olej kvôli kyseline palmovej, tak tam budeš mať dosť glycerínu. Ďalej kyselinu boritú, zrejme na úpravu pH (pozor, pH 7 nedostaneš). Ostatné sú vône.

Evik
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Dáša
Evik si zlatá, děkuji moc

---------- Původní zpráva ----------
Od: Evik [via Fórum výroby mydla] <[hidden email]>
Komu: Dáša <[hidden email]>
Datum: 24. 4. 2014 9:20:20
Předmět: Re: BARBUS - mýdlo na holení

Ahoj Dáša,

čakala by som, že zloženie bude na kelímku. Po chvíľke hľadania na internete som našla:

Složení: Stearic Acid, Palmitic Acid, Cocos Nucifera, Aqua, Potassium Hydroxide, Glycerin, Sodium Hydroxide, Parfum, Boric Acid, Linalool, Coumarin, Limonene, Citral, Geraniol, Citronellol.

Kyselina stearová a palmitová sú tam v čistej podobe potom ešte kokosový olej. Používajú KOH a NaOH na vytvorenie krémového mydla (musím zverejniť postup výroby). Potom by som povedala, že do už hotového mydla pridávajú  glycerín - to myslím možno ani netreba ak použiješ bambucké maslo kvôli kyseline stearovej a palmový olej kvôli kyseline palmovej, tak tam budeš mať dosť glycerínu. Ďalej kyselinu boritú, zrejme na úpravu pH (pozor, pH 7 nedostaneš). Ostatné sú vône.

Evik

Pokud odpovíte na tento e-mail, vaše zpráva bude přidána do diskuze níže:
http://forum.alchymistka.eu/BARBUS-m-dlo-na-holeni-tp4641899p4641902.html
Pro odstranění odběru z BARBUS - mýdlo na holení, zde klikněte.
NAML
Bob
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Bob
Zde píšete ,že by jste měla zveřejnit postup výroby s louhem draselným + Louhem sodným   (KOH+NaOH) : "Kyselina stearová a palmitová sú tam v čistej podobe potom ešte kokosový olej. Používajú KOH a NaOH na vytvorenie krémového mydla (musím zverejniť postup výroby)."
Bylo by teda možné zveřejnit nějaký recept na výrobu holícího mýdla s kyselinou stearovou,Hovězím lojem,kokosovým olejem,bambuckým máslem a ricinovým olejem ? Děkuji B.
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Dáša
Odpověď na tento příspěvek od Dáša
Ahoj mýdlaři, pokusila jsem se o výrobu mýdla na holení,(recept jsem si sice nevytvořila sama z hlavy, ale trochu jsem si ho upravila podle své potřeby a myslím že se povedlo ) potěším tím nejen muže ale i ženy .... poněvadž jsem ho navoněla jasmínem a je to opravdu delikatesa .... a pěna je hustá jak šlehačka .... ;) rozpis na 6 cca 170 ml sklenic : 160 g kokosový olej 100 g kyselina stearová 30 g ricínový olej 10 g konopný olej 230 g voda destilovaná 74 g KOH 90% (potaš) 1 lžička glicerinu EO (vůně) postup: -do kastrůlku si navážíme všechny oleje i kyselinu stearovou , zahříváme až dokud se nám vše nerozpustí (chvíli to trvá, protože kyselina stearová se rozpouští pomalu) -rozpustíme si potaš ve vodě -nalijeme rozpuštěný potaš do kastrůlku a míchame metličkou nebo mixérem - přidáme lžičku glicerinu - a opět promíchame - nakonec přidáme vůni dle vlastního výběru - nalijeme do forem a necháme 40 dní zrát poté pro jistotu vyzkoušíme ph , pokud je ok s radostí mydlíme ... pěníme ... holíme ... ;) příště skusím vsunout bambucké máslo ;) Dáša více zde: https://www.facebook.com/domacimydlo/
Bob
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Bob
Dovolím si nesouhlasit se složením Tvého mýdla na holení.Do všech mýdel dávám 20 nebo max.30% kokosového oleje,více způsobuje vysušování pokožky a může mít za následek podráždění.Zde jsou recepty mého kamaráda,který je dělá teplým procesem,ale jsou upraveny pro studený.
http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=92&t=2550
A zde je složení výborného mýdla co vyrábí pan Cyril Lelégard přibližně od roku 2012 ve východní části Francie.
Mýdlo se jmenuje Le Pére Lucien a složení je Potassium Stearate, Potasium Cocoate, Water, Coconut Oil, Glycerine
/takže KOH,kyselina stearová,kokos.olej,voda,glycerin/.
Bob
Odpovědět | Témata
|  
Nahlásit nevhodný obsah

Bob
Jelikož nerad čekám a zde jsou odpovědi na delší čas,tak jsem se rozhodl udělat své první mýdlo na holení.
Složení:
Kyselina stearová
Bambucké máslo
Hovězí lůj
Kokosový olej
Ricinový olej

Proces za studena /teda jestli se tomu tak dá říct/,KOH 90% a NaOH  /poměr 60:40/ .Co mě velmi překvapilo,byla velmi rychlá reakce louhu s oleji,tuhlo to "oči hledíc "a dost se to zahřálo.Teplota před smícháním cca 45stupňů ,začal se mi na stěnách usazovat asi lůj,tak jsem smíchání musel urychlit.Nevím,zda za to může kyselina stearová /tvořil jsem s ní poprvé/ či to může být kombinací louhů ?Vůni jsem přidával až do husté stopy,takže tou to není. Mýdlo je už teď dost tvrdé /dle soapcalc hodnota 66/ a počítám ,že až dozraje bude tvrdé jak šutr :-)
Nahrávám ....